|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Совети за утрински секс
3.7.2009 9:29:39   
Еца
Една од многуте разлики помеѓу мажите и жените е и желбата за утрински секс. За разлика од жените кои ваквите активности повеќе сакаат да ги практикуваат навечер, мажите обожаваат утрински секс.

Ваквата желба кај мажите најверојатно е поврзана со феноменот на утринска ерекција, па мажите едноставно се будат со ерекција и желба за секс. Проблемот се јавува кога партнерката одбива секс, но сексуалните терапевти велат дека сé зависи од пристапот. Имено, ако мажот го одбере вистинскиот пристап, најверојатно и двајцата ќе уживаат во утринскиот секс. Па еве неколку совети за тоа како мажот да и пристап на својата сакана наутро.

Подготовките започнуваат претходната ноќ
За да уживате во утрински секс, подгответе се претходната ноќ. На ноќната полица оставете неколку бонбончиња за освежување на здивот. Задолжитело олеснете се пред да заспиете за да не го правите тоа рано наутро. И секако доколку користите заштита нека истата Ви биде на дофат на рацете.    

Наместете аларм    
Ако сакате утрински секс навистина е важно да се пробудите рано за да не бидете нервозни од помислата дека ќе задоцните на работа. Затоа наместете го алармот така да имате доволно време за утринско мазење. Најдобро би било да се пробудите пред партнерката, а потоа да ја пробудите и неа нежно милувајќи ја. Иако Вие сте подготвени, не заборавајте дека на неа ќе и биде потребно повеќе време, па бидете трпеливи и дозволете си прекрасно утро и секако прекрасен ден потоа.

Пробудете ја нежно   
Будете ја партнерката со нежни допири, бакнувајте ја полека и лесно поигрувајте си со нејзината коса. Ваквиот сензуален пристап секако ќе предизвика добро расположение и желба за секс и кај неа.   

Кажете и дека е секси   
Вашата партнерка најверојатно нема да се чувствува привлечно кога ќе се пробуди, па затоа не заборавајте да и кажете колку е убава и привлечна. Иако можеби во тој момент таа е бушава и згужвана од спиењето, кажете и дека е поубава од билокога и дека страсно ја посакувате. Ако Ви пречи нејзиниот утрински здив приближете и од зад грб, тоа впрочем дава и дополнителна доза на сензуланост.

Утрински секс за добар ден   
Утринскиот секс е одличен за почеток на денот. Потоа цел ден имате насмевка на лицето, а на работното место ќе бидете помалку чувствителни на стрес. Па вреди да се проба, зарем не?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Совети за утрински секс
3.7.2009 9:36:38   
mami
ах..еленке ја погоди..ова ми е омилено..нема поубаво започнат ден од оној кој почнал со секс..многу ми е убаво кога мм ке стане пред мене(што е речиси секогаш) и така убаво ке ме разбуди..уф..тогаш ич не ни помислувам дека може да задоцниме на работа, важно ми е само дека уживам и знам дека после цел ден ке ми биде убав..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Совети за утрински секс
3.7.2009 9:43:10   
Еца
user posted image Потпишувам мами, само не се сложувам дека жените почесто се расположени навечер, а мажите наутро, не, не.Мислам тука нагон кога ќе ти дојде, ма кој гледа тоа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Совети за утрински секс
3.7.2009 9:45:37   
srnicka
Jas sum si raspolozena bilo koj del od denot, sto ima vrska vecer li e nautro li e, bitno e da si raspolozena za toa :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Совети за утрински секс
3.7.2009 9:47:28   
mami
се сложувам потполно..нема врска тоа дека жените сакаат навечер..ма јас секогаш сакам

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Совети за утрински секс
3.7.2009 14:31:27   
milijana
Zenata e neraspolozena za seks samo ako od nekoja pricina mu e luta na mazot.Inaku zena so zdrav seksualen nagon..ja mislam deka nema pricina da odbie seks koj pocnuva so nezno galenje.Vaze e i pristapot na mazot.Na mene na primer toa mnogu mi znaci.I na filmovi me nerviraat mazi koi se ponasaat silediski.Sekoe nezno dopiranje, mazenje..i natamu se znae..moze samo da se uziva.Poveke me zagrizuva faktot na odbivanje na zenata.Jas na pr. svojot soprug ne sum go odbila nikogas.Odbivanjeto e losa rabota.I da ne mi e do seks koga ke pocne da me gali, da me mazi..se rastopuvam..znaci go sakam.Dodusa i nemame nekoi pregolemi obvrski ili opteretuvanja..ama i toa ne mi e izgovor.Dobra zena-ne go odbiva mazot(dali e utro, pladne ili vecer)ako si so vistinskiot covek...se znae..uzivajte..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Совети за утрински секс
16.7.2009 18:53:19   
dani85
nie toa go praktikuvame samo vo nedela bidejki jas stanuvam mnogu rano za na rabota pa samo nedelata ni ostanuva za utrinski seks

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Совети за утрински секс
17.7.2009 0:19:41   
mami
ах зошто ли ми е user posted image на гости... бш би му приредила едно изненадување утре пред да оди на работа

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:38:44   
mami
какво добро будење беше тоа утрово...бакнежи, милувања, ово оно...натаму можете да претпоставите што се случуваше....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:44:46   
Палешка РР
аххххххх, претпоставувам user posted image





_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:47:05   
Еца
е браво бе мами за постотuser posted image а ние што ја немавме таа чест нека течат лиги user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   аааааааааа утре јас пред мм ќе станам па кога ќе ви се испофалам, леле лелеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:49:54   
profesorica
хаха епа нас Дамјан не разбуди во 4 и нешто, му дадов млеко и пак легнав до мм таква во којзнае кој сон и оп осеќам рака под јорганuser posted image user posted image user posted image ај да не ви правам лиги.тоа е утрински секс.на нерасонето-најубавоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:49:55   
mami
хехехехехех, епа сега...ако овде не се пофалам кадеuser posted image user posted image user posted image ајде Ецо, те чекам утреuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:53:22   
Iva
Jас во принцип не сакам утрински секс, кај нас тоа се случувало многу ретко. Не знам зошто, но мислам дека е поради тоа што навечер додека спијам многу се потам и сабајле кога ќе станам сакам прво еден туш да си удрам. Се осеќам непријатно и не можам да се опуштам.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:55:08   
Еца
Море ако ми дојде, каков туш кога ќе му се фрлам (е сега излажавuser posted image ) секогаш тој прв почнува, и дури ми има преречено за тоа, дека убаво би било некогаш да го изненадам. И го изненадив ...само еднашuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:55:15   
Палешка РР
Ај, ај, ќе видите вие што ме наведувате на блудни мисли рано наутро. user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 8:55:36   
mami
уште некој совет за поубаво будење

Одете голи на спиење ....
Бидејќи допирот на голите тела е еротска бомба, добро е мажот и жената вечерта да заспијат голи. Разбудете се први и почнете да го бакнувате нежно. Кога ќе го видите неговото голо тело, ќе почувствувате силна страст. Почнете паметно и полека. Галете го нежно, бакнежите нека бидат благи, а со прстите играјте си со неговата коса. Овој ваш пристап сигурно ќе го разбуди во добро расположение и желба за секс. Не заборавајте да му шепнете на партнерот колку е убав наутро и колку многу го сакате. Усните и јазикот нека го продолжат патот до стомакот и папокот, а потоа нека се насочат подолу меѓу неговите нозе.
Утринска ерекција...
Мажите често се будат со тврд пенис, што е идеално за утрински секс. Може веднаш да седнете на него и да уживате. Но, понекогаш се случуваат и лажни ерекции. Тоа е така кога мозокот не е присутен за тоа што се случува околу него. Таквата ерекција брзо ќе се изгуби бидејќи всушност мажот сé уште спие. Но, нема потреба од разочарување. Во ваквите случаи вие самите ќе иницирате возбуда кај партнерот со тоа што ќе почнете да му делите топли бакнежи по ушите, вратот, прстите, а потоа, веднаш ќе прејдете на  оралниот секс. Кога вашиот партнер ќе се разбуди, можеби неколку секунди ќе биде збунет, но сигурно ќе ја прифати вашата сексуална игра и ќе ви се придружи . Стручњаците велат дека денот е најубаво да почне и да заврши со секс. Правете го тоа што е можно почесто...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 9:00:00   
mami
ајде Палешке..па можеш и ти едно убаво изненадување да му приредиш посабајле- не мора да е целосен третма, но делови може да одигратеuser posted image user posted image user posted image

Ецо, е биди сељанка, изненади го човекотuser posted image user posted image кај нас, порано јас почнував, во последно време тој дека станува порано од мене па ме буди...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 9:10:52   
bordan
Probano provereno i mnogu e ubavo.Koga prvpat resivme da probame za bebe da imame imavme odnos sabale okolu 7 i za nasa sreka od prva se fatilo.Taka da Oleg e zacnat rano sabajle.Ne deka navecer e loso no sepak nasabale stanuvas bez nikakvi nervozi sto i kako bilo i sekako si poopusten user posted image  

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 9:12:43   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 9:16:15   
mami
да да..тоа си потполно во право..остај што почнуваш без нервози, туку и целиот ден ти е после некако поубав, порелаксиран...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 10:12:16   
nadica
каква релаксација ве молам user posted image user posted image user posted image
голема спанка сум и рано наутро користам да поспијам повеќе додека не станала керка ми а за викенд бидејќи тој спие подолго го изненадувам на првата дремка на керка миuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 10:15:35   
mami
го изненадувам на првата дремка на керка миuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 10:21:03   
m@gic
АААААААА за утрински секс имам што да кажам user posted image user posted image user posted image море во бременоста ептен ми доаѓаат нагони user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 20.11.2009 10:30:40 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Совети за утрински секс
20.11.2009 10:22:12   
bordan
site sme spanki user posted image user posted image ama brzo se budime koga e vo prasanje vodenje ljubov.E sega koj kogo ke iznenadi zavisi koj prv ke se razbudi.Imame sreka sto Oleg spie do 8-9 pa ne ne voznemiruva dosega taka bese a za natamu neznam moze i toa da se sluci da ne prekineuser posted image

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?