|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 18:58:23   
dani85
Здраво на сите
По подолго време еве ме пак. Случајно на нет најдов нешто интересно и многу жени велат тоа им помогнало во забременувањето. Користеле белка од јајце како лубрикант за да можела спермата да се движи побргу до јајцеводите до јајце клетките. Тој начин го користеле за време на плодните денови и немало никакви опасности од инфекции. Ме интересира вашето мислење во врска за ова иако сум јас малку скептична во врска со ова но тој што се бори за да добие едно мало човече во своите прегратки ќе проба со се што ке чуе. Поздрав до сите и еве го линкот што го најдов
http://www.tryingtoconceive.com/eggwhites.htm


< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.8.2010 22:37:21 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 21:50:47   
cece81
E ZA OVA PRVPAT SLUSAM I GLEDAM , ISKRENO JAS BEZ TEKST SUM , NAVISTINA NEZNAM STO DA RECAM.....BEZ KOMENTAR

< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.8.2010 22:38:01 >

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 22:09:59   
Acina
mn interesna rabota jas razmisluvam da se obidam ne znam vie kako ste raspolozeni za ovok eksperiment no jas sum...ke rizikuvam :)

< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.8.2010 22:38:17 >

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 22:21:39   
Acina
sega najdov na youtube zeni koj kazuvaat za svoite pozitivni iskustva so belka od jajce a mm mi vika deka ne sum v red ama sepak i toj vika vredi da se proba ama se pukna  od smenje sega koga mu kazav user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.8.2010 22:38:32 >

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 22:28:32   
Тања РР
Ацина само пред да го скршиш јајцето убаво измиј го со сапун и вода за да не си пренесеш бакретии од површината на јајцето. Изборот дали ќе пробаш е твој и на партнерот.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.8.2010 22:37:44 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Белка од јајце како лубрикант
3.8.2010 23:40:11   
suzeto
jas ne razbiram sve angliski
treba vo plodni denovi i odma pred da stapuvas vo akcijauser posted image
toa razbrav sto trebase drugo da razberam
ajde kazetemi nekoj

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Белка од јајце како лубрикант
4.8.2010 1:27:15   
Snowhite RR
Значи треба да се оддели белката од жолчката и белката да се стави покрај креветот 1 час пред да водите љубов, за да постигне собна температура, пред да се скрши јајцето да се измие со сапун или алкохол заради заштита од инфекции, на крај белката се става во вагината со помош на шприц и да не се станува од креветот 20 мин, зашто ќе истече

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Белка од јајце како лубрикант
4.8.2010 10:55:42   
dani85
kako sto kaza snowhite tocno taka. prvo treba ubavo da se izmie jajceto pred da se odvoi belkata od zolckata, da ja ostavis belkata vo casa tamu kade sto ke vi bide poblisku na dofat na raka 1 saat pred da imate odnosi i so spic ili pumpica se stava vo vaginata i se lezi najmalku 20 min pred odnosot, a ako stanes odma toa ke istece i posle nisto ne sme napravile

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Белка од јајце како лубрикант
5.8.2010 13:07:05   
ana bebe
ako se odlucite za belka morate da bidete mnogu vnimatelni... sepak luspata na jajceto sodrzi salmonela.
i jas sum citala na internet za mnogu koi zatrudnele ama sum citala i za drugi koi dobile strashni infekcii...

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Белка од јајце како лубрикант
5.8.2010 14:39:59   
Acina
ne me plasete so infekcii mn imam strav taman se resivme so mm da probame i sega se dvoumam pak...sepak svesna sum deka postoi rizik no neli vikaat koj ne rizikuva ne dobiva a od ova moze da dobijam ili infekcija ne daj Boze ili bebe daj Boze,ili ni ednoto ni drugoto user posted image  user posted image user posted image

(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Белка од јајце како лубрикант
5.8.2010 15:03:22   
ana bebe
acina, jas ne bi rizikuvala...
procitaj ubavo na internet, prasaj si go ginekologot..
za edna procitav deka ja dobila "majkata na site infekcii"
jas ova go citav porano i jas sakav da probam ama ne mi se rizikuvase..
recept za zabremenuvanje spored mene e sekoj den odnosi (zvuci ludo ama kaj mene uspea, morase da me iscistat vo 10 nedela, toa e druga prikazna)
opusti se i ne rizikuvaj zosto nikoj ne ti garantira deka taka ke zabremenis, a ako zakacis infekcija nekoja ke moras da ja lecis i poveke ke si odogovlecis
a i da bilo sigurno ova site ginekolozi ke ni go preporacaa ova.
razmisli ubavo i prosaraj po google pred da probas

pozdravce i se nadevam deka brzo ke si gi vidis tvoite user posted image

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Белка од јајце како лубрикант
6.8.2010 23:05:56   
Acina
i jas se nadevam deka ke si gi vidime site nasite  no znaes kako za  user posted image koe go ocekuvas dolgo user posted image ke napravis se...sepak odlucivme da ne rizikuvame so mm...toj mi vika posle nemoj da mi pistis ako se sluci nesto  a ako si sigurna deka ke bide se vo red ke probame...no kako da bidam sigurna user posted image


(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Белка од јајце како лубрикант
7.8.2010 10:51:21   
ana bebe
iskreno milo mi e sto si odlucila da ne probas so belka....
pij si evitol (e vitamin) vitamin c, i folna sekoj den, toa sto ginekolozite preporacuvaat
jas pijam evitol sega eden mesec i odma primetiv razlika vo plodovata sluz

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?