|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Работи кои ве прават среќни
23.9.2009 10:17:38   
profesorica
Среќата е релативна работа. Може да ме направат среќна најмали ситници. Но највеќе од се ме прават среќна следниве работи:
*луѓето кои ги сакам;
*искрената љубов;
*пријателски подадена рака;
*искрените критики;
*изгрејсонцата;
* и да не заборавам ружата која ја добив за мојот 28ми роденден.................
има уште многу работи...

Што вас ве прави среќен/среќна?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Работи кои ве прават среќни
23.9.2009 10:44:36   
mother 29
nasmevceto malo, ubavo so retkite zapcinja..e toa kako me pravi srekna kako nisto vo zivotot....

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 1:47:11   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Може да ме направат среќна најмали ситници. Но највеќе од се ме прават среќна следниве работи:
*луѓето кои ги сакам;
*искрената љубов;
*пријателски подадена рака;
*искрените критики;
*изгрејсонцата;
* и да не заборавам ружата која ја добив за мојот 28ми роденден.................
има уште многу работи...

+
- нежен збор
- прегратка
- пофалба
- убава смс - порака
- тивко шепотење
- во природа со саканиот ...


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 8:57:19   
big_mama817
моето најмило најсакано синче user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 16:45:31   
ananikol
Nisto ne mozi da me napravi posrekna i pogorda od sin mi.
Nisto ne se meri so taa sreka..
Pa 100 prazni mesta i na 2-ro mesto ljubovta na sakaniot...
Pa 100 prazni mesta....shoping....patuvanje...


(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 16:48:00   
matushka
Zdravjeto i srekata na lugjeto sto gi sakam najmnogu.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 20:52:41   
melody
Dusickata moja koga ke mi se nasmee i koga ke i gi vidam dvete zapcinja kako zirkaat
Megusebnoto razbiranje so soprugot
Ubavi nesta koi se slucuvaat vo zivotite na majka mi i sestra mi
Peenjeto.....

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 21:30:50   
Viktori
секој нов ден- нова шанса да направиш што и да е што не си успеал вчера
М, Б и Ј (децата) кога се заедно и кога се смеат, караат, играат или што и да е
маж ми, кога ќе го видам уморен од работа на врата, ама сепак се насмевнува кога ќе ме види
Сеќавањето на едно сивило, ме прават навистински среќна затоа што сега ептен јасно го гледам виножитото.

И милион други ситници кои не се ни бројат, ако не постои спомнатото погоре.

А бе цело е кога има се! user posted image



< Поракaта ја уредил виктори -- 5.5.2010 21:32:47 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 22:23:38   
ripce
Во последно време само син ми... друго тешко дека ќе ме расположи, а уште потешко дека ќе ме направи среќна!

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 22:30:12   
Julie1
Во последно време кога се повеќе сум разочарана од луѓе со кои сум била опкружена среќна ме прави секоја насмевка и чистота на душата и срцето на мали дечиња каде и да сретнам. Се надевам скоро ќе ме прави среќна и некое мое мало ангелче.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Работи кои ве прават среќни
5.5.2010 22:41:48   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Во последно време кога се повеќе сум разочарана од луѓе со кои сум била опкружена среќна ме прави секоја насмевка и чистота на душата и срцето на мали дечиња каде и да сретнам. Се надевам скоро ќе ме прави среќна и некое мое мало ангелче.


И мене исто Јулие. Среќен е оној човек што може да успее што поголем број луѓе. Насмевката е закривена црта што може да исправи многу нешта user posted image Бесплатна е, а вреди цело богатство. Среќна сум кога успевам да помогнам некому, кога ќе изнудам насмевка од некој/а ... особено насмевката од некое детенце (не залудно тоа ми беше животна определба). И обратно - кога знам дека сум можела, а од х-причини не сум му се нашла на човек се чувствувам неубаво, лошо ... Ќе дојде ден кога и ние ќе ја дочекаме насмевката од нашето user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Работи кои ве прават среќни
14.5.2010 15:58:11   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


Среќен е оној човек што може да успее што поголем број луѓе. Мислев - усреќи, - лапсуз user posted image


Среќна сум кога ќе си купам некоја ситница, ќе направам нешто лично за мене - шопинг, посета на козметичар, кога убаво ќе се средам ... Сум забележала дека бојата на облеката што ја носам ми влијае на расположението. Кога сум во темни бои (црната ми е секогаш застапена делумно) сум негативна и обратно - кога сум во посветли бои (црвена, розева, лилава...) сум позитивна, расположена.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Работи кои ве прават среќни
14.5.2010 16:04:01   
amelbebe
user posted image najsrekna sum koga Amel spieuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Работи кои ве прават среќни
14.5.2010 16:19:24   
Martins mom
Прошетките со моите мажиња...мммммммм...многу гушкање и бакнувањееееееее

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Работи кои ве прават среќни
14.5.2010 17:57:16   
Rossana
*Vo momentot me pravi srekna sekoja nova grimaza na Sara, sekoja nasmevka, skoe guuu i sekoe auuu na Sara.
*Me pravi srekna sobirot so mojata familija
*Guskite so mojot brat koj si go sakam mnoooogu
*Ljubovta na mojot soprug koj me saka bezuslovno i koj me pocituva bezuslovno, koj e iskren so mene i koj mi ugoduva vo se


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Работи кои ве прават среќни
19.7.2010 21:25:23   
Bitolcanka
Опкруженост со пријатели, роднини, фамилијарни веселби, музика, игра, кафе-муабет со баба ми user posted image , нови познанства, дружења, пораки од другарките, невино бебешко лице и насмевка user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Работи кои ве прават среќни
27.7.2011 15:34:26   
AnnaMolly RR
Ме прави среќна кога гледам како син ми и мм си играат заедно и кога Филип вика по татко му „тато“ и тоа што го гледам мм колку е горд на син му!
Ме прави среќна кога ќе дојдам од работа и кога ќе ме гушне Филип и сто пати ќе ме бакне! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Работи кои ве прават среќни
27.7.2011 15:38:23   
miana
Jas koga doagam od rabota kerkami mi vika - ne te sakam..( toa i e sega faza,bese na odmor so svekormi i svekrvami i razmazena e )
Nie sme tie sto karaat a oni se finite - zatoa deteto taka se ponasa...
Me raduva koga gi gledam so mm kako mi go galat meseto,me pravat srekna site pozitivni noviteti kaj kerkami...
Me pravat srekna  kerkami,mazmi i ova vo meseto

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Работи кои ве прават среќни
27.7.2011 18:33:33   
mama26
koga imam vreme da odvojam za sinot i da igrame dodeka ne zaspiemeuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Работи кои ве прават среќни
28.7.2011 12:06:01   
kuklica
koga mm ke me bakne na stomakuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Работи кои ве прават среќни
28.7.2011 12:09:03   
miana
Mene i mm i kerkami postojano mi go bacuvaat meseto..Mnogu mi e ubavo user posted image

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Работи кои ве прават среќни
30.7.2011 15:38:56   
Џесика
Дефинитивно позитивни луѓе во мојата близина ме прават среќна... тоа за Борјан, мм, внуките и сестра ми се знае, ама како добро друштво и многу смеење со драги луѓе- ништо не може да ме усреќи.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Работи кои ве прават среќни
30.8.2012 15:11:50   
AnnaMolly RR
И покрај сите проблеми што ги поминуваме во моментов поради Х причини, најсреќна ме прави фактот што сме здрав и живи сите, особено син ми. Таква ми е работата што секојдневно читам приказни за болни деца, за деца со пречки во развојот и сум препрепресреќна што иако моментално не можам да си дозволам да ставам бензин во колата user posted image , син ми е совршено здрав. Ете тоа ми се врти во глава деновиве...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Работи кои ве прават среќни
31.8.2012 23:49:47   
Maria
Слично е и кај мене Анна Молли,најсреќна ме прават децата,особено навечер кога ке си легнам,нервозна,со триста мисли во глава....
Посебено ми е тешко што неможам да најдам работа и се чувствувам толку безвредна,се исто,па исто, дома,а и дека во заедница сме(тие што живеат,знаат како ми е),се некој ти соли памет,те нервира...
Навечер заспивам со рацете на моите двајца палавковци и верувале или не тоа ми делува како апче за смирување.Заспивам со насмевка на лицето и пресреќна што ми се живи и здрави децата,а тоа е најважно.user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Работи кои ве прават среќни
27.11.2012 19:25:32   
Bogdancanka
Животот,здравјето на најблиските,дечињата на сестра ми, дечињата на девер ми,лугето кој ми се најблиски....можам да набројувам цел ден има многу работи кој во животот ме прават среќнаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?