|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој период од животот би сакале да ви се повт...
29.12.2010 20:15:26   
Snowhite RR
Мене еве во предпразнично расположение, ме фати носталгија, за дочекот на новата година. Би сакала да ми се повтората најбавите нови години, кои ги имавме со друштвото, на местото каде што излегувавме, а каде се чувствуваме како дома.
А вас?


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
29.12.2010 21:09:02   
agnes77
кадкад би сакала да сум повторно дете, тада беше се многу едноставно ... во тоа бреме не знаев колико многу зло има во светот ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
29.12.2010 22:03:54   
lukas
sakam barem na tri dena da mi se vratta denovite koga bevme site familijarno na selo so dedo mi baba mi..i site se smeevme pokraj site maki na glas..nikogas nema da gi zaboravam tie denovi..uste mirisot mi stoi pod nos na selski pitulici od baba mi...uste gi slusam kako hor smeata od mojata golema familija sobrani vo edno kupce...koj kaj sto nasol mesto sednal...sega ostanav bez baba mi i dedo mi vo eden mesec i srceto me boli koga ke pomislam na tie momenti..koga 8 te vnuci ne gledaa kako edno..a sega veke gi nema..user posted image user posted image user posted image user posted image .l..od sekogas me fakala nostalgija za toa i ke me faka i poveke...koga ja pisuvav cestitkata od lukas za baba mi napisav do dedo i baba zaboravajki deka dedo mi go nema..no toa e toa si doceka duri i pravnuci no za onaj sto go sakas i 100 god.se malku .izvinete jas malku se rasprikazav...no kako da mi ja pogodivte temata..pozzuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 10:12:25   
Pepelaska *
студентскиот живот ех user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 10:49:38   
negla
srednoskolskiot zivot DEFINITIVNO!!!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 11:18:00   
strelec 8
apsolvenskata ekskurzija

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 11:46:02   
stojanoskad
ima li nesto poubavo od toa da si dete!Koga go gledam ponekogas pogolemiot sin kolku e bezgrizen,razigran,vesel,posakuvam barem eden den da se vratam tamu!

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 11:52:33   
anedespo
studentskite denovi

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 12:04:02   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: stojanoskad

ima li nesto poubavo od toa da si dete!Koga go gledam ponekogas pogolemiot sin kolku e bezgrizen,razigran,vesel,posakuvam barem eden den da se vratam tamu!


да да јас исто такаuser posted image user posted image user posted image  барем еден ден

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 12:15:53   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

srednoskolskiot zivot DEFINITIVNO!!!!!


potpis


_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 12:36:03   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

студентскиот живот ех user posted image


И јас го сакам овој период !!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 14:22:33   
vesna1
Jas sakam da mi se vrati detstvoto, so drugarkite nadvor pred zgrada posle skolo, kaj baba i dedo so bratucedite, nikakvi obvrski osven ucilisteto. Mnogu mi fali bezgriznosta.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 16:06:00   
Maca25
одморот со другарките во Бугарија би сакала да ми се повтори.
а моментално го живеам најубавиот период од животот (се надевам и на поубавоuser posted image ).


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 16:09:28   
big_mama817
и мене ми фали безгрижноста и детството но тоа е животот продолжува понатака user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
30.12.2010 16:18:41   
Anushka
периодот на Луда, безвременска Љубов

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
2.1.2011 22:11:21   
mosa
sakam da mi se  rati srednoskolskiot i tudentskiot zivot bev bezgrizna gledav samo da si izlzam i da si prosetam tie maki mi bea slatki maki.lesni za vie segasnive i koga majka mi ke mi recese:dete pa kakvi maki imas ti?duri sega razbiram sto sakala da  mi kaze.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
2.1.2011 22:28:58   
mama26
nemam nesto posebno sto bi zalela za da mi se vrati..ednostavno ziveam za segasnosta, togas za togas, sega za sega najdobro sto mozam....

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
2.1.2011 22:40:38   
AnnaMolly RR
Лето 2006, цел месец во хотел во Охрид јас и мм (тогаш дечко) во една соба, до нас од една страна пријателка со маж и, од другата двајцата наши најдобри пријатели. 30 дена уживање, одмарање, лудување...
Хотелот беше на вујко на едниот пријател, па не плаќавме сместување user posted image
До ден денес нон стоп си го спомнуваме тоа лето.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
2.1.2011 22:46:02   
veckasr
mi fali srednoskolskiot zivot 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
8.1.2011 10:45:09   
Палешка РР
Кога лежев по цеееел ден и ништо не работев. Барем еден ден таков да имам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
13.1.2011 0:16:15   
lb81
Definitivno dettstvoto od nekade 5to odd do18 godina a osobeno se sto sum doziveala so majka mi koja ne e so mene veke 5 godini a tolku mi nedostiga.Cesto pomisluvam znam deka e smesno no posakuvam da imase vremenska masina kako vo filmovite i barem na 1 cas da se vratam vo toa vreme na bezgriznost

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
13.1.2011 16:32:53   
Snowhite RR
Би сакала да ми се врати летото кога бев матурант, пред да станам студент, најдолгото, најубавото, најлудото лето во мојот живот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
3.3.2011 20:26:05   
Snowhite RR
Сакам да ми се врати периодот кога бев на породилно, за прв пат во животот да не ми е досадно неодењето на работа, плус и ми плаќаа за тоаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
3.3.2011 22:32:55   
bebuskicka
studentskite denevo se ubiv od setanje a sega na porodilno so malo bebe mnogu mi e ubavo ama nema tolku setanje

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кој период од животот би сакале да ви се ...
3.3.2011 23:25:20   
mila mama
Sakam da mi se povtori periodot koga bev sredno 3-ta i 4-ta godina. Togas epten bevme slozni i iskacavme zaedno u grad cel klas, idevme na pijacka, pa vo disko, super si se druzevme, pievme isklucivo samo koka-kola ili sokce, ne pusevme, nitu se drogiravme, od doma imav potpolna sloboda vo toj period, posto neli veke sum ja osvoila nivnata doverba so moeto fino ponasanje user posted image pa me pustaa slobodno do 4 sabajle, so bi se reklo do fajron user posted image i uste me molea da ne se vrakam sama nakaj doma, a ako treba i da dojdam pokasno, ama so nekoj po pat user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот bebuskicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?