|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   143,000,000 деца без родители
11.7.2010 17:19:46   
agnes77
143,000,000 деца без родители во светот ... али кој сака да посвоји дете чека година ...ЗОШТОuser posted image

http://www.youtube.com/watch?v=g6WEcrfCIwI
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: 143,000,000 деца без родители
11.7.2010 19:29:01   
Anushka
zatoa sto ima uste poveke roditeli bez deca, a najmnogu ima luge bez SRCE...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: 143,000,000 деца без родители
11.7.2010 21:40:01   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

... a najmnogu ima luge bez SRCE...


точно е user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: 143,000,000 деца без родители
12.7.2010 9:59:20   
vesna1
Jas imam drugarka koja ima skoro 40 godini, i dolgo vreme namaat deca i nekolku neuspesni IVF.
Nekna praveve muabet i ja prasuvam zosto ne posvoite edno detence, a taa zamislete mi odgovori nemozam da cuvam tugo kopile. Jas se zaprepastiv od odgovorot i pomisliv moze li nekoi tolku da nema srce.
Ova nemozam da go svatam.user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: 143,000,000 деца без родители
12.7.2010 10:03:50   
niki
 Барем е искрена Весна1, и подобро што не посвојува, таков родител на дете не му е потребен, посебно не на тие невини душички со кои животот си поиграл така сурово.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: 143,000,000 деца без родители
12.7.2010 10:27:43   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Jas imam drugarka koja ima skoro 40 godini, i dolgo vreme namaat deca i nekolku neuspesni IVF.

Ova nemozam da go svatam.user posted image


ништо чудно што не може дете да има.....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: 143,000,000 деца без родители
12.7.2010 10:59:23   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Jas imam drugarka koja ima skoro 40 godini, i dolgo vreme namaat deca i nekolku neuspesni IVF.
Nekna praveve muabet i ja prasuvam zosto ne posvoite edno detence, a taa zamislete mi odgovori nemozam da cuvam tugo kopile. Jas se zaprepastiv od odgovorot i pomisliv moze li nekoi tolku da nema srce.
Ova nemozam da go svatam.user posted image


mnogu loso se izrazila, mozebi od sto e razocarana i ogorcena sto nemoze da si rodi svoe.
ako ne mozes da prifatis tugo dete kako svoe podobro ne prisvojuvaj , da ne go zemas deteto nadusa. jas ja sfakam , ne se site luge isti.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: 143,000,000 деца без родители
29.9.2010 11:05:49   
misticia
Таа веројатно не би го сакала ни своето

А за темата толку многу деца без родители и уште толку родители без деца :(
како Моника во пријатели кога посвојуваа - Чендлер рече жена ми е мајка без бебе....
Нема добар систем за посвојување, а би требало добро да се знае кому се дава дете, и брзо да оди тоа или да им забранат или да им дадат и да не ги мачат. Сепак некој решил да заработува и да чека пари од нечија болка


(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?