|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дормео или обичен душек?
15.2.2010 14:34:49   
Cacko
Dragi ringerajki ,bas me zanima sto mislite za ovaa tema.Jas do pred da se zememe so mm spiev na obicen dusek i mislev deka e super.E otkako spiev na Dormeo ja svativ razlikata,ne me boli kicmata,son me faka odma,ednostavno ponaspana sum.Bas sestra mi sea se mislea so dusek da kupat,a mm samo im kaza "koj dusek ima 12 god garancija?"baska i za Elenba kupivme bebesko.mozda e malce poskapicok,ali ima varijanti za na rati,baska so mislam deka za zdravje(a dobriot son e zdravje)nema cena,koga samo ke mi tekne na kolku gluposti davame poveke pari,a za ova sekoj bi trebalo da najde

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 15:12:54 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Дормео или обичен душек?
15.2.2010 14:37:42   
caci20
I jas sum cula samo dobri raboti za nego, ne sme go probale, bidejki imame klik klak. Koga bi imale spalna moze dormeo (na rati)user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 15:13:27 >


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 14:41:26   
pacuvce
Уф,не знам што да кажам...Мм ме зафркава ми вели сум била роба со грешка...Имено,на спалната имаме нормален Симпов душек,кој мене ептен ми одговара...Кога на Андреј му правевме соба купивме и од тие летвичките што одат под душекот и единечен Дормео душек...Е сега неколку пати имам легнато и заспано на него,ама јас кога ќе станам сум како некој цела ноќ да ме тепал...Дали е до мене или не знам,ама мене воопшто не ми одговара...

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 15:13:54 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:44:08   
majka 79
nemam spieno na dormeo dusek, a tie sto go imaat se falat.
jas mozam da napravam sporedba pomegu obicen dusek od simpo na koj spiev duri ne bev mazena i dusek sto si go kupivme so mm od meblo.
od meblo bese mnogu poskap ama mnogu poubav.
kolku kosta dormeo dusekot?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:44:50   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image za temata cacko dormeo e zakon bar za mene.Na spalnata imame dormeo i odlicen e.E sega malku e skap no se isplati.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:47:02   
lilit
Дормео дефинитивно!!!!!user posted image Пред еден месец му купивме на Марко и пре

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:47:40   
BEBICA
http://www.dormeo.com.mk

Eve cisto informativno kolku se dusecite dormeo.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:49:46   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Дали е до мене или не знам,ама мене воопшто не ми одговара...



После сите овие постови,веројатно нешто јас изгледа сум за никаде...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:54:13   
ripce
Ние имаме Дормео Мемори во спалната, ама заради син ми се преселивме во дневна дека е потопло, па сега со мм спиеме на пуштен петосед во дневната, и никако не можеме да се наспиеме, се' нешто не болиuser posted image Едвај чекам да се стопли да се вратиме во спална.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:55:35   
ripce
Вреди за секој денар!

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Dormeo ili obicen dusek?
15.2.2010 14:59:13   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Дали е до мене или не знам,ама мене воопшто не ми одговара...



После сите овие постови,веројатно нешто јас изгледа сум за никаде...user posted image user posted image user posted image

i na svekrva mi i bese taka,ama mm i kupi del sto e potenok i se stava nad dusekot,e sea i e super.Toa mozda ti se desava zosto dormeo e potvrd dusek i ako ti si naviknata na pomeko da spies,ondak se odsekas ko tepana,probaj so dodatokov,garantiram uspehuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 15:00:28   
profesorica
ЕЕЕЕ од кога се мислиме со мм да земеме дормео, свекрва ми го имаат како и золва ми и многу се фалат, сакам и јас дормео, здравје летоска ќе земеме ваљдаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 15:07:50   
STRUMFETA
A dali nekoj ima iskustvo za detskite pernici?Kakvi se i dali  se premnogu visoki za bebe?Filip veke ne saka da spie na ramno pa sme vo potraga po idealna pernica pa temava mi se pogodi top.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 15:13:53   
Cacko
mislam deka se visoki.jas imam mala pernica a mm golema dormeo,ali mislam deka se visoki.ipak idi prasaj si i vidi si na lice mesto tamu vo studio moderna

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 15:31:16   
lilit
и да се доискажам нешто ме зафркава интернетов и сум презадоволна!Навистина е поскап ние го плативме 11.500 ама вреди за парите!Ги купивме и летвичките зашто ни рекоа да не фака муфла и подобро да се вентилира.Луге навистина се будите наспани! Сега планираме да си земеме и за нас за спалната.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 15:37:07   
ikipp
dormeo mislam najdobar e,samo skap

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дормео или обичен душек?
15.2.2010 16:00:38   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

user posted image user posted image user posted image user posted image za temata cacko dormeo e zakon bar za mene.Na spalnata imame dormeo i odlicen e.E sega malku e skap no se isplati.


Se složuvam. Od koga imame Dormeo eve veke skoro godina dena...sum navistina naspana. Da skap e ama se isplati i ne bi go menuvala za ništo.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 15:15:01 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дормео или обичен душек?
20.2.2010 9:52:17   
BILJANA_G
Koga ke si napravime kuka ke imam spalna i bi kupila dormeo mnogu se falat od nego, sega imame krevet sto se sobira i nemam potreba od dusekot.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дормео или обичен душек?
26.3.2010 16:50:20   
mis.
А што мислите за останатите душеци како на пример симпо,фатима,андријашевич,бернарда,јоги....Има ли некој од наведениве душеци и како се задоволни?Ние сме во дилема каков душек за креветите на децата.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дормео или обичен душек?
8.9.2010 11:39:25   
Bile
Luge aj ve molam za pomos
kupivme Dormeo duseci dva za vo detska soba 190/90 i sega krevetite se vo izrabotka ama nie planiravme da odi odozdola spert ploca a ne letvicki a sega slisam deka ako nema letvicki definitivno ke se zafrkne rabotata i dusekot ke muvlosa. Pa pomognete mi do iskustav dali ova navistina e taka ili ako stavam spert i go izdupcam na nekolku mesta i toa ke mi zavrsi rabota. Navistina sme zbuneti..........
please help


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дормео или обичен душек?
8.9.2010 18:27:42   
*miki mami*
Биле дефинитивно мора да има летвички бидејки душекот мора да диши ние имавме таков проблем со спалната ја преправавмеuser posted image бидејки ако ви мувлоса душекот ништо не сте направиле, не мора да ги купите специјалните летвички направете си сами на столара...така направивме ние..позз

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дормео или обичен душек?
8.9.2010 22:57:50   
mama26
za spalna neznam kakov dusek e toa ama e mnogu dobar i mnogu sum zadovolna.francuski lezaj.a obicen dusek ako primetam se iskrivi ili propadne go menuvam pak so obicen ama nov.user posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дормео или обичен душек?
10.9.2010 21:43:00   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

Биле дефинитивно мора да има летвички бидејки душекот мора да диши ние имавме таков проблем со спалната ја преправавмеuser posted image бидејки ако ви мувлоса душекот ништо не сте направиле, не мора да ги купите специјалните летвички направете си сами на столара...така направивме ние..позз


me interesira dali nekoj ima iskustvo so letvi kupeni od nekoja firma-prodavnica bidejki nie nemame vreme da pravime pa ke mora da kupime zosto krevetite veke se gotovi uste ova fali.


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 14:45:51   
suzeto
nie sakame od simpo da kupime no treba po naracka bideki sakame 120-200sm i treba da cekame od 1-2 meseci se uste ne ni kazaa tocno a cenata e okolu 100 evra...prvo se mislev za dormeo no stvarno mi e mnogu skap ...neznam ajde nekoj pomognete ubavi duseci ama ne i tolku skapi

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 14:52:24   
Mihaela 2010
Nie vekje 2 god go imame dormeoto memori i sum prezadovolna,stvarno da se naspies ko covek.Navistina e skap,no vredi da se izdvojat pari ..mislam deka nemas gajle naredni 10 godini., a moze i povekje user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?