|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој е поуспешен?
15.8.2010 0:05:36   
Viktori
Кои луѓе постигнуваат повеќе во животот и општо се поуспешни на сите полиња?
Дали се тоа тие што секогаш брзаат за да не остават ништо недовршено, преплашените, тие што секогаш се натпреваруваат и го сфаќаат животот како голема узбуна од страв да не изгубат нешто или па тотално спротивните ... посмирените и посредени луѓе, кои целата енергија и инспирација ја трошат токму на тоа што треба и никогаш за ништо не брзаат?

Како функционирате вие и дали тоа се поклопува со тоа што мислите дека е подобро?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој е поуспешен?
15.8.2010 15:40:34   
mama26
pouspesen ke bide sekako toj sto e usmeren kon edna cel vo zivotot.i tera ,do genijalnost.ima takvi luge iako se retki.a ako zboram sega za maz i zena togas mazite imaat poveke sansi za uspeh od zenite.zasto ne tolku se zamaraat za domasni raboti obvrski tuku si ja gledaat rabotata.znaci pak ispaga ako imas edna raota odnosno edna cel vo zivot.eve primer najuspesen kuvar na svetot e mazuser posted image .a jas kako funkcioniram?normalno.i najiskreno ne tolku sakam da sum uspesna vo zivotot.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој е поуспешен?
16.8.2010 11:29:04   
Viktori
Јас мислам дека првите луѓе, оние желни да се докажат се поуспешни или барем таков впечаток оставаат, стално се жалат дека они се работат, колку им е тешко се да сработуваат и стварно верувам дека е така кога се под притисок да бидат најдобри.
Јас не сум од тие. Сакам да сун најуспешна, ама дефинитивно не на работа user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој е поуспешен?
19.8.2010 8:54:36   
beki RR
Јас сум некоја комбинација од дветеuser posted image
Отсекогаш имав желба за натпревар , и во мене гореше тоа да бидам најдобра.Некогаш успевав некогаш не.
Од друга страна кога има работа на која треба да се фокусирам и која бра трпнени е време и тоа го можам.Всушност во последно време само таооа го правам.Имам една единствена цел и чекорам кон неа.Морам да кажам дека тие чекори се мали но погледот ми вперен кон иднината и вложувам за долгорочнии далекусежни резултати.Се надевам дека ќе успеам.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој е поуспешен?
19.8.2010 21:51:54   
niki
Воопшто не се сметам себе си за успешна, па најмалку на секое поле.
Инаку знам да бидам опсесивна за работи што ќе си ги зацртам и што ми се многу битни мене и да терам до бесвест, да туркам ѕид со глава, но се натпреварувам само со себе си и не сум ни преплашена, нит во узбуна, нит забрзана, како што не сум ни смирена и средена и насочена токму кај што треба.
Кога ќе станам успешна ќе ви ја откријам тајната како до врвотuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?