|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Попладневен одмор во бременоста
6.8.2009 12:33:33   
Еца
Дали за време на бременоста одмаравте/ одмарате попладне?

Со Мартина знаев и по два пати да легнам и да одспијам и одморам, а сега со Мила, на прсти да избројам колку пати сум легнала да одмарам.Некако бев преполна со енергија(која последните денови ме напушти, се осеќав како мечеuser posted image )и само си наоѓав некава работаuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 6.8.2009 12:34:00 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Попладневен одмор во бременоста
6.8.2009 12:44:35   
Viki73
Jas nikogas ne sum spiela porucek,kolku i da sum bila umorna a sega imam spavaca bolest,ne tolku da spijam kolku da lezam,uste mi e rano,od utre pocnuvam 11 nedela,zdravje samo da e se vo red,sega za sega nemam problemi osven sto me boli stomak,jajnici me stegaat kako za dobibvanje i mi e mnogu strav.Doktorot vika deka e normalno toa.Toa mi se slucuva na den-dva i trae kratko ali e dosta bolno,grcevi me fakat i mora pocesto da odmaram.Imal li nekoj slicno iskustvo?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Попладневен одмор во бременоста
6.8.2009 13:37:30   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viki73

Jas nikogas ne sum spiela porucek,kolku i da sum bila umorna a sega imam spavaca bolest,ne tolku da spijam kolku da lezam,uste mi e rano,od utre pocnuvam 11 nedela,zdravje samo da e se vo red,sega za sega nemam problemi osven sto me boli stomak,jajnici me stegaat kako za dobibvanje i mi e mnogu strav.Doktorot vika deka e normalno toa.Toa mi se slucuva na den-dva i trae kratko ali e dosta bolno,grcevi me fakat i mora pocesto da odmaram.Imal li nekoj slicno iskustvo?



Imav jas taka Viki, prvite tri meseci sekoj den me bolese stomakot kako za menstruacija, taka ke me stegne, pa ke me otpusti, no nisto strasno veke ne osekam takvi bolki, mozebi nekogas na datata na koja bi trebalo da dobijam mens. Ti sepak sovetuvaj se so lekar , no bidi smirena i odmaraj pocesto i jas veruvam deka se ke bide vo red.
Asto se odnesuva do odmaranje, jas sum najgolemata spanka na svetot mozam da zaspijam koga sakam i kade sakam i sekogas osekam potreba od odmor, no ne sakam da si go prespijam zivotot i taka izbegavam da spijam denje, no ako epten se osekam umorno, vo toj slucaj legnuvam.

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Попладневен одмор во бременоста
6.8.2009 14:19:13   
Tanja K.
Jas i so prethodnata i so ovaa bremenost sum totalka podvizna,ne sednuvam, a kakoli na legnam.Postojano sum vo kujna i si pravam nesto.Sega sum preokupirana so blago pravenje,za utreden koga ke dojde nekoj za bebeto jas da si imam neli demek domasno.A i taka mi e polesno,bidejki nemislam na poroduvanje,od strav se razbira.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Попладневен одмор во бременоста
25.8.2009 8:47:15   
Палешка РР
Мојот попладневен одмор неретко се претвора во целовечерен одмор. user posted image
Луѓе незнам дали е нормално што олку ми се спие? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Попладневен одмор во бременоста
25.8.2009 8:52:58   
mami
сосема нормално мила...Јас на пр. им заспав на Нова Годинаuser posted image user posted image user posted image нешто како седенка си правевме, нели јас трудна неможам да скитам, и јас а да одморам малку и си заспав..ама константно ми се спиешеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Попладневен одмор во бременоста
25.8.2009 8:54:48   
Палешка РР
Добро е значи да не ме загрижува тоа што домашниве ми велат дека не сум нормална...изгледа им недостасува room service user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Попладневен одмор во бременоста
25.8.2009 9:06:00   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ништо ти кажи им дека ове им е тренинг за кога ке дојде бебушката, да знаат дека некои работи сами ке си ги праватuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Попладневен одмор во бременоста
9.8.2011 11:30:06   
arh_diz
Znaev da zaspijam popladne no na kratko.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Попладневен одмор во бременоста
9.8.2011 11:33:19   
miana
Sto bese toa popladneven odmor?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Попладневен одмор во бременоста
9.8.2011 13:59:31   
kuklica
ne mi ostanalo vreme sega za sega za taa rabotauser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Попладневен одмор во бременоста
11.7.2013 14:53:28   
Snow Queen
Ова е нешто задолжително...сакала неќела мора да дремнам инаку ќе се струполам некаде

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Попладневен одмор во бременоста
11.7.2013 16:08:48   
JovanaJ
Uf i toa kako bi sakala popladneven odmor, da ne odam na rabota sigurno bi odmarala popladne.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?