|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 15:09:56   
Julie1
Од кои домашни обврски ви се лоши при помислата дека треба да ги правите:

За мене:
1. Чистење  ВЦ
2. Чистење на рерната
3. Раскревање на алишта кои се некој си ги остава насекаде


_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 15:20:31   
mami
чистење ВЦ и бришење прозорци- нека ми дадат се останато само некој да дојде да ги забрише прозорцине

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 15:44:12   
Nikolina
ma od se mi e zdosadeno i preku glava pisman sum sto se rodiv zensko user posted image pa sto da pravis toa e toa mora da cistis i prozorci,i kupatilo i se drugouser posted image pozdrav do site ,,ocajni domakinki'' user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 16:18:10   
Еца
ха,ха,ова очајни домакинки ти е доброuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 16:19:31   
Еца
Ако не сум расположена,а треба да чистам од се ми се лоши,а кога сум расположена и два пати нешто да прочистам,да не сум заборавила некое делчеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
29.4.2009 17:33:33   
Anushka
najmnogu mrazam da razmisluvam sto ke zgotvam, pa da go ispazaram, pa da go zgotvam... ke go "smackaat" za 5 min. a jas posle, raskrevam, cistam, frlam gjubre, i, pak mislam sto ke zgotvan utre.
inaku, najmnogu sakam da peglam, a od se' najmnogu Visa kartickata na mmuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
30.4.2009 0:13:00   
hristijana
jas najmnogu mrazam peglanje 

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
30.4.2009 0:15:35   
biljanaM
И јас мразам бришење прозорци...уф...или пак чистење ВЦ,

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
27.3.2012 23:11:01   
Bogdancanka
чистење вц и бришење прозори не да ми се лоши полудувамuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
27.3.2012 23:13:37   
mamicki
Peglanje ic ne sakam, mozebi oti e sekojdnevna obvrska, ama definitivno mi e bljak cuvstvoto na gledanje vo prazno i klankanje raka user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 10:49:21   
Emanuelapp
Мразам пеглање и пришење прозорци!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 10:53:45   
Bububebe
Мразам бришење прозори, колку и да ги чистам секогаш ми се замачкани user posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 11:01:48   
kremco
Definitivno 'laundry'
mrazam alista i se so niv povrzano i perenje i susenje i peglanje i diplenje toa MORA da SE SREDUVA  drugovo kje iscistis i gotovo nekogas si raat po nekolku dena ama alista user posted image mrazamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 13:04:15   
Mihaela 2010
Mienje sadovi...se zeznav sto ne si kupiv masina,sega razmisluvam na toa pole ama neznam kaj ke ja stavam vo kujna..Epten mi se gadi koga treba da ja sreduvam kujnata,t.e sadovite...Inaku WC to i kupatiloto gi riba mm,drugite obvrski gi pravam ama ne mi se losi mn od niv

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 15:06:55   
Annet
hahaha koga e red da iscistam wc,a ne ziveeme sami,pa nekoj zaboravil da pusti voda.i koga treba da stavam alista za prenje ,treba da fakam vo korpata blakkkkkkkkkkk
sakav da peglam porano ama sega zamraziv i toa..........od den na den zamrazuvam se doma da pravam hehhehehehehheheeuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 28.3.2012 15:07:20 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 15:37:09   
temjana
аууу од кога останав бремена освен пред тв со сладолед во раце ништо друго не сакам да работам. Значи се ми смета и се ми е тешко. Да е жив и здрав мм он се прави по дома јас само проверувам после него дали исчистил како јас навреметоuser posted image Го обожавам мечок мој најубав

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 15:37:21   
vezilka RR
Со ќеф не правам ништо по дома ама најмногу мразам да ја тресам кесата од правосмукалката и нормално да пеглам.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 15:44:43   
mila mama
Мразам да чистам посебно веце, а чистам секој викенд, мразам да раскревам ствари по дома посебно во кујна после некој друг-зашто обично ја кога работам се си средувам после мене, а мм се остава расфрлено и се фали дека завршил работа што да речеме била 30 мин, а моето досредување после него 60 мин user posted image и у последно време само за ова се расправаме не сфаќа дека остава расфрлено user posted image уште ми вика па ја ќе го дигнев, кога бе златен, денот ќе помине додека го дигнеш user posted image
и исто мразам да готвам секој ден, макар што во најголем дел од случаите и го правам, мора да се јаде јuser posted image а! Готвиш по 2-3 саати, а јадеш за 5 мин.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 28.3.2012 15:45:42 >


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 16:32:43   
JovanaJ
Gotvenje.
Kraj! Ne podnesuvam.
I sekogas vikam deka koga bi mozela da imam samo edna kukna pomosnicka jas bi zemala gotvacka samo user posted image
Se ostanato ne mi e problem da pravam....user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 16:43:12   
Beatris
Ништо не сакам да правам по дома - НИШТОООО!!! user posted image  Поготово па алишта, пеглање, прередување - ноќна мора!

Еднаш месечно ми чисти жена, јас одржавам после тоа,  друго правам се сама зашто сум невиден штракнат перфекционист, и се сакам да е измиено, чисто, на место, шифоњери суредени, се под конец.

Неќам да готвам и готвам само за А, за мене и мм нема потреба, и онака кога сум зготвила повеќе фрламе него што јадеме, од што некогаш ја не сум гладна, некогаш он... 

Да има некој да ми ги прави сите домашни работи ќе бидам најреќна коцка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 16:50:48   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR


Еднаш месечно ми чисти жена, јас одржавам после тоа, 


Абе јас се плашам дека јас ќе бидам таа што ќе чисти, а жената ќе одржава user posted image

Се некако фушерај мислам дека чистат, може претерувам никад не сум имала жена кај мене, ама сум гледала кај моите кога доаѓала жена, ситните работи пак за домаќинката остануваат user posted image

Така што ќе ми се лоши и ќе си чистам!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 28.3.2012 17:04:38 >


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 16:56:51   
dostickage
Sakam robot sto kje mi gi sreduva alistata niz doma.Site si imaat maka so mazite sto rasfrlaat a kaj mene maz mi si  ima maka sto zena mu rasfrla.Ni jas ne znam kako mi uspeva sve neso se mucam da mi e sredeno i nikogas ne mi e kako sto sakamuser posted image
Dodusa sega nemam ni mesto kaj majka mi ama pak be kako mm ima mesto samo mene mi fali.Ete od toa mi e losi.MM vika ti si prav muz u kukja idam i raskrevam po tebeuser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 16:58:30   
kikicka
Мразам се да правам послебно да чистам пак откако сум светнала СЕ! Е тоа мм постојано ми го приредува user posted image ме зезнам овој пат цела година мијам на рака што никогаш не сум миела толку дома златна машина ,прашина фаќа ,ке го отепав ,ми вика уште што убав стан најдов бла бла викам има машина за садеви НЕ! епане е убав ...е така сега нон стоп ми се лоши од садеви....а често и од купица алишта за пеглање што ми се собираат оти го оставам за утре ОБАВЕЗНО!user posted image user posted image user posted image и денес ги оставив за утре Обавезноuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 21:49:33   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Мразам да чистам посебно веце, а чистам секој викенд, мразам да раскревам ствари по дома посебно во кујна после некој друг-зашто обично ја кога работам се си средувам после мене, а мм се остава расфрлено и се фали дека завршил работа што да речеме била 30 мин, а моето досредување после него 60 мин user posted image и у последно време само за ова се расправаме не сфаќа дека остава расфрлено user posted image уште ми вика па ја ќе го дигнев, кога бе златен, денот ќе помине додека го дигнеш user posted image
и исто мразам да готвам секој ден, макар што во најголем дел од случаите и го правам, мора да се јаде јuser posted image а! Готвиш по 2-3 саати, а јадеш за 5 мин.
Леле мила мама ко јас ова да сум го пишувала од размислување што денес за ручек косата ми се креваuser posted image затоа обожабам викенд кога друг ми ја мислиuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Домашни обврски од кои ви се лоши...
28.3.2012 22:18:45   
vanessa30
Mrazam koga go cistam umivalnikot od kujnata od bigor, i posle pustanjena dve vodi pak e se za nikade, ja mrazam skopskava voda.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?