|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 12:52:16   
mother 29
Колку зборувате за она што го чувствувате?
Можете ли да се отворите и да кажете што ви лежи на срце?    
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 12:54:31   
Mammy
не секогаш..
најчесто ја искажувам љубовта, радоста и среќата..
а тагата си ја носам во себе..
не сакам да ме гледаат тажна..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 12:57:17   
mother 29
Ептен ретко зборувам за чувствата...тоа го правам само кога неможам да издржам,или кога ми е прек*рчено од се..
а покажувам чувства само кога се искрени и силни,и пред личности кои го заслужиле тоа... незнам ова дали ми е плус во животот,ама јас како така сум си го прифатила!

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 12:57:18   
profesorica
да многу зборувам, не ги држам во себе, искрена сум и директна.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:00:10   
Сани
јас мислам дека сум и премногу отворена!!! можеби треба нешто да сочувам за себе! 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:05:10   
Bogdancanka
Отворена сум до некоја граница што сама сум си ја поставила али некои чувства си ги чувам во себе не се отварам баш за се некогаш тоа лошо ми влијае подобро е да се искажам али ете таква сум неможам да се променам и се да искажам тоа сум јас.А обично отворена сум за некоја среќа е тоа сакам да го споделам со секој неможам да го зачувам а тагата си ја чувам.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:08:00   
Saturn
Дефинитивно сум од тие што отворено зборат и ги изразуваат чувствата. Ако ќутам ми е мноооогу потешко. Тешко ми е да правам дури и онакви муабети општи, бессмислени, муабети кои обично се прават со помалку познати за да нема непријатна тишина (тоа баш и не ми е доблест, ама не ме бива баш). А кога станува збор за емоции е тука доминирам user posted image

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:08:41   
steci
bidejki sum premnogu cuvstviteln osoba logicno e i da sum iskren i da zboruvam za cuvstvata.Razgovarm so odredeni luge za osetlivi temi a inaku po priroda sum i premnogu komunikativna i otvorena licnost.No ne mozam sekogas so site luge da bidam bliska mi treba vreme da se zblizam so odredena licnost,sekogas sakam vreme za se za prilagoduvanje ospto za se vo zivotot.Kolku sto sum jas otvoren licnost tolku mojot soprug e sprotivnoto od mene mnogu e zatvoren i tezok covek za ragovor i sorabotka.Eve den primer koga bev bremena pobliska bev so mojot doktor mozam se nemu da mu kazam otkolku so mojot soprug koj sekogas e tezok za odredeni temi.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:17:41   
Сани
стеци, мора да се обидеш да разговараш со сопругот, тоа е најважно во секоја врска. Јас да неможев да разговарам со мм ќе се отепав цела бременост ја лежам и одвај чекам да дојде да му се изнакукам за да ми се олесни!!!

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 13:23:35   
Bogdancanka
Ех стеци и мојот мм е таков многу затворен тип неможам ништо да извлечам од него а исто така за одредени теми неможам ни да разговарам но него user posted image Знам како ти е а јас на него сакам баш се да му кажам али таков еuser posted image

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 15:39:37   
vezilka RR
па баш и не зборам за чувствата, али луѓе се ми се чита од фаца, ама баш се..и кога сум среќна и кога сум тажна и кога сим заљубена..се. И тогаш сите почнуваат да ме прашуваат што ти или зошто си таква, а мене не ми се збори. Мажле кога ќе запне што ти е, па што тие, може три саати да ме прашува а јас да викам, ништо..исто и сестра ми, таа пак и по гласот ме познава..и така не можам да ги скријам, а сакам user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 16:03:54   
niki
Зависи, ако мислам дека е соговорникот заинтересиран и ме слуша зборувам, ако не можам да си ги сочувам за себе. 

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 16:11:16   
big_mama817
само со оние што ги чувствувам за блиски

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 16:25:16   
BEBICA
Da koga se raboti za sreka, radost.A za tagata e rezerviran maz mi.On sekogas mi e ramo za placenje.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 16:51:37   
STRUMFETA
toa edinstveno so setrami i mojata drugarka verica,koja ja preokupiram so moite slucuvanja.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.10.2009 16:55:42   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Сани

јас мислам дека сум и премногу отворена!!! можеби треба нешто да сочувам за себе! 


Е ова сум дефинитивно јас!


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 7:04:55   
mamasane
јас секогаш сакам радоста да ја споделам со другите луѓе и во тој поглед сум многу отворена. некако радоста ми е поголема кога имам со кого да ја споделам. а кога ми е тешко знам да се повлечам во себе извесно време или да му се доверам на мојот најдобар другар или на мајка ми. тие ми се најблиски луѓе со кои можам да споделам ама баш се и да добијам подршка или совет, иако логично би било тоа да е мм, ама тој како да нема трпение и желба да слуша што ме мачи па секогаш после разговорот со него си викам поарно ништо да не му кажував.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 7:49:49   
BILE.F
Многу ретко ги искажувам чуствата! Фала богу имам маж на кој може да му се доверам, а и без да му кажам да ме прочита!
А се разбира дека се не можеш да споделиш со сопругот, па за таквите работи имам блиска пријателка! (Многу ми значи и подршката од моите родители и сестра ми)
А и кога се работи за убава работа, ја споделувам со тие што знам дека ќе се израдуваат искрено за мене!
Јас сум по природа многу чуствителна личност и за сама да се заштитам,  си ставам некоја граница во однос со другите луѓе.
Посебно во времево во кое живееме луѓето се спремни да газат преку тебе, за да стигнат до својата цел. Многу ретко има искрени и доверливи пријатели!


Па затоа сте тука вие ,мои рингерајки, за да си разговараме искрено и да споделуваме искустава!user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 8:08:11   
arh_diz
Premnogu sum zborlesta i otvorena se si kazuvam ednostavno nemozam da izdrzam . Ne za dzabe e onaa narodnata sto na um to na drumuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 8:10:18   
melody
Zavisi kako sum raspolozena taka i gi izrazuvam.Nekogas znam da se izdrdoram ama da kazam bas se ,no nekogas sum zatvorena kniga.I mene se mi se cita od faca bilo da sum nervozna,tazna ili srekna ,a zatoa sto majka mi najveke me poznava taa sekogas i me prasuva sto ti e pa i da sakam da skrijam od nea nemozam.Vo posledno vreme od koga se omaziv i se trgnav od MK nekako i cuvstvata mi se potsmireni ja nema nervozata ,voznemirenosta pa taka da i da sakam da se pozalam na nekogo nemozam,a srekata si ja podeluvam sekoj den so maz mi i kerka mi kako i so majka mi i sestra mi preku skypeuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:10:44   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka
И тогаш сите почнуваат да ме прашуваат што ти или зошто си таква, а мене не ми се збори. Мажле кога ќе запне што ти е, па што тие, може три саати да ме прашува а јас да викам, ништо..исто и сестра ми, таа пак и по гласот ме познава..и така не можам да ги скријам, а сакам user posted image


OVA KAKO JAS DA GO IMMA PISANO!!!!!
inaku sto se odnesuva do direktnosta,mislam deka toa neme veza so iskazuvanje na custva..ete na pr.jas sum epten direktna,nemam problem da kazam sto mislam vo faza.....
ama za moite custva sum mnogu teska na zboruvanje..posebno za bolkata i tagata!

dali nelkoj nekogas ve izneveril vo ovoj pogled,ste mu gi iskazale cuvstvata, a toj ve povredil?????

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:13:04   
profesorica
кате како мослиш, ако некој кој ме повредил му кажѓувам дека е така или кога веќе сум му кажала отпосле ме повредил???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:17:21   
mother 29
pa ste mu veruvale ,ste mu se otvorile,a posle ste svatile deka ne bilo ispravno sto ste mu se otvorile i ve povredil?(bilo da bila drugarka,koleska,bratuced,decko,bivsi maz i tkn?!!!!!!

dali ste se izgorelei, dali sega duvate i na kiseloto mleko????????????heheheeh

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:31:27   
tereza
Зависи од чувствата,ама се ми се чита на лицето и по гласот може секој да ме прочита,а не сакам да е така ама ете...Инаку имам 2 блиски пријателки за кои сигурно знам дека можам да си се искажам и го правам тоа,и многу ми е полесно откога ќе си се изназборувам за тоа што и како чувствувам и потоа сум посмирена.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:32:27   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

pa ste mu veruvale ,ste mu se otvorile,a posle ste svatile deka ne bilo ispravno sto ste mu se otvorile i ve povredil?(bilo da bila drugarka,koleska,bratuced,decko,bivsi maz i tkn?!!!!!!

dali ste se izgorelei, dali sega duvate i na kiseloto mleko????????????heheheeh



ааа ...епа не ми се случило да се изгорам така.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?