|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   ТЕ САКАМ
31.8.2009 10:01:34   
profesorica
Колку често го кажувате и колку често го слушате?
Знам дека поважно е да се искаже и докаже љубовта меѓутоа сепак...


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 10:04:27   
penelopa
Mnogu cesto....recisi sekojdnevno....da povazno e ljubovta da se dokazuva otkolku samo da se kazuva...ama mene epten mi e ubavo koga maz mi nautro ke mi sepne Te sakam...

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 10:41:15   
profesorica
Често си кажуваме скоро секој ден и двајцата ТЕ САКАМ.А во последно време фала богу и со дела си покажуваме колку си значиме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 13:25:53   
Natasha5
Па секој ден си кажуваме  еден на друг,барев сега за сега ке видиме како ке е понатамуuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 13:33:18   
Maca25
јас и маж ми по сто пати на ден си кажуваме, а јас на ќерка ми цело впреме и кажувам колку мама и тато ја сакаат. така да јас по цел ден некому му велам ТЕ САКАМ!!!user posted image user posted image  

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 13:37:02   
mother 29
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 14:10:36   
Nikolina
ее јас си го имам тој проблем и дур бевме во врска и сега ,мојот сопруг е многу затворен тип и кога ќе го прашав онака разнежнета цела порано ми викаше најмногу на сите светови ама само тоа без те сакам ипосле тоа го повторуваше неколку пати,а сега само со дела со зборови никако јас многу често му викав ама и јас сега не му викам само понекогаш ме фаќа нервоза ,ама тоа е.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 14:15:20   
mother 29
 taka pa sekojdnevno ko pesna, se gubi znacenjeto...kako dobar den ...jas nemozam taka a i ne sakam.....si kazuvame te sakam poretko no sekoj pat e specijalno...kozata da mi se naezi

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 14:21:09   
Bile
Vaka koga se raboti za kerkickata i kazuvam cesto ama sekogas toa da si dojde na mesto bidejki kako sto kazaa pogore ke izgubi smisla recenicata. A na maz mi mu kazuvav cesto porano no podocna od tolku mnogu obvrski i problemi nekako mnogu retko go slusam toj zbor i isto retko go kazuvam.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: ТЕ САКАМ
31.8.2009 17:37:07   
Maca25
а не е ли убаво да се разбудиш со бакнеж и убав збор од саканата личност?!? мене тоа ми го разубавува денот user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: ТЕ САКАМ
1.9.2009 13:17:16   
mami
јас му кажувам, ама него не му текнува па морам да си прашам и тогаш добивам одговор - ДА...и се нервирам и кога му реков дека ми пречи тој само ми рече- па не ттреба да ти кажувам дека секој ден дека  те сакам, ти треба да си знаеш дека секогаш те сакам.
Мислам јас си знам..ама сакам да го слушнам тоа некогаш

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:20:02   
mother 29
ауууууу не се секавам кога последен пат сме си кажале......user posted image си разменуваме други зборови,други нежности ,ама овие два магични збора,многу одамна не сме си ги кажале!
без некоја посебна причина!зашто така?user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:29:05   
niki
Аааааа вчера баш му кажав по многу долгоооооооооооо време, не се ни сеќавам кога беше претходниот пат.
А тој ми одговара: Знам! user posted image не заборавил човекот ако не му кажувамuser posted image
Порано многу почесто си кажувавме.



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:29:58   
April
тоа се само зборови...може и постојано да ги кажуваш, а да не го мислиш тоа...сепак мислам дека делата се побитни од зборовите...знам парови кои нон-стоп се лигават и си викаат те сакам, а всушност...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:33:21   
viksa
April
тоа се само зборови...може и постојано да ги кажуваш, а да не го мислиш тоа...сепак мислам дека делата се побитни од зборовите


April, vo celost se soglasuvam so tebe. Ona sto si go napisala pogore mnogu cesto go kazuvam i na mm a voedno i se pridrzuvam to toauser posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:35:16   
vezilka RR
Е баш тие зборови мноооогу ретко си ги кажуваме..Си разменуваме други зборчиња што ни означуваат љубов и нежност,  а и тоа не толку често..морам да признаам дека сме шкрти за наративна љубов :)

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:36:16   
profesorica
секојдневото те сакам можеби не е толку посебно.

но кога ќе ми шепне на уво те љубам....е тогаш веќе цела се ежам.

или кога ќе ми каже : ТЕБЕ ТЕ САКАМ!!!-ммм...


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:38:44   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Е баш тие зборови мноооогу ретко си ги кажуваме..Си разменуваме други зборчиња што ни означуваат љубов и нежност,  а и тоа не толку често..морам да признаам дека сме шкрти за наративна љубов :)


потпис

поглед, допир, прегратка...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:40:55   
Весна
Не секојдневно, но доволно за да знаеме дека не станало од навика. Разменетиот поглед полн нежности и задоволство што си се имаме ни е посебниот момент на искажување љубов.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:41:36   
tereza
Во првата година од врската тоа не си го кажувавме баш,ама сега кога сме сами,гушнати,заљубениuser posted image често го слушам тоа злато мое најмногу те сакам,е тогаш се топамммммммuser posted image а и јас му возвраќам со иста меркаuser posted image  

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:43:35   
matushka
I nie sme malku tvrdi na ovie zborovi. Ama imame svoj nacin na izkazuvanje ljubov, preku nacinot na baknuvanje, vodenje ljubov.....
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Е баш тие зборови мноооогу ретко си ги кажуваме..Си разменуваме други зборчиња што ни означуваат љубов и нежност,  а и тоа не толку често..морам да признаам дека сме шкрти за наративна љубов :)


потпис

поглед, допир, прегратка...



(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 9:44:37   
niki
Пред две години работевме со мм во еден хотел јас претпладне тој попладне. И во бележникот каде си остававме пораки во врска со работата тој ми оставил порака: Неко те јако воли! Доаѓам јас на работа утрото и почнувам со обврските, прегледувам што имам за тој ден, отварам бележникот и се вкочанив. Може 5 минути блеев окезена во листот. Потоа му се јавив на телефон да му кажам колку ме израдувал и си го скинав листот и уште си го чувам во една преграда од ташната. Тоа ми е една од најоргиналните изјави на љубов од мм. user posted image user posted image user posted image user posted image кога сака тој знае да биде ептен едноставен но романтичен...

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 12:57:01   
dostickage
lele jas si go imav problemot so zatvorenosta.Do pred da go zapoznaam maz mi nikogas nikomu mu nemav receno deka go sakam.On isto e mn zatvoren tip.
Sega te sakam ni e sekojdnevie.Ponekogas i si se cudam sama na sebe kako uspea da go izvlece od mene.

Ama toa e nesto sto go dvoi maz mi od site ostanati luge na svetov.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 13:02:03   
dragana_vane
Може ке звучам лигаво... но секој ден си кажуваме ТЕ САКАМ!user posted image Во последно време и се зафркаваме на таа тема. Кога едниот ке каже Те сакам, другиот по него повторува... Лигушuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 13:03:13   
Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Може ке звучам лигаво... но секој ден си кажуваме ТЕ САКАМ!user posted image Во последно време и се зафркаваме на таа тема. Кога едниот ке каже Те сакам, другиот по него повторува... Лигушuser posted image user posted image user posted image


Исто и ние...па ако сум и така во емотивни денови знам да бидам права лига..искажувам љубов 200 на саат user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?