|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Годишнина од матура
30.5.2009 18:58:06   
mis.
На 6 ти јуни славам 10 год. од матура.За мене е значајно случување бидејќи 90% од генерацијата не сум ги видела отприлика сите овие 10 год.Како ли ќе се биде да се сретнеш со луѓе после толку време кои некогаш ти биле секојдневие.Јас живеам далеку од моите школски другари и ја немав таа привилегија често да се гледаме и дружиме па да ви кажам искрено многу ми недостигаат тие некогашни дружби.Па сега дилема е што да облечам?Како да се нашминкам?Има ли уште некој годишнина оваа година?Како си поминавте вие на вашата годишнина од матура?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Годишнина од матура
30.5.2009 19:11:49   
mami
на првата годишнина..т.е. 5 години и не ми се одеше премногу бидејќи класот ми беше премногу снобовскиuser posted image ама си се дотерав најубаво, без многу јака шминка и отидов..неможев да се изначудам како за 5 год.ништо не се сменило..исто ко да сме у школо уште..одма се поделија кој кај ке седи, тие што секогаш беа исмејувани не беа ни викнати- ужас..годинава се собираа за  7 год.ама не отидов, знам дека истото ме чека...
совет од мене- дотерај се, биди горда на тоа што си го постигнала овие 10 години и уживај во прославата

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Годишнина од матура
30.5.2009 20:54:51   
Еца
Мис обавезно да одиш, воопшто не е битно кој каков е битно да се видите, потсетите на сите лудории, глупости, кои сигурно ги имало,ќе се изнасмеете и тоа е тоа. Едно видување, еден век. А за облеката, најдобро онака како што секогаш се средуваш за некој посебен настан, зошто сепак не е обична вечерuser posted image Малку шминка, насмевка на лицето и убаво помини сиuser posted image И чекаме да ни кажеш како си поминала.

Инаку мојата е наредната година, а маж ми беше сега пред некој ден, рече убаво си поминал, а со школските останал до 6 сабајле. Ќе речеш тука се во Скопје,а не се гледаат, а не кога ќе живееш негде во друг град.user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Годишнина од матура
2.6.2009 8:01:51   
mina
Najubaviot nastan definitivni, po mene, ke se vidis so dragi stari prijateli, drugari, ke se potsetis na starite dobri vreminja, na nekoja iskra, plamence, ke ti zalupa srceto, cuvstvo sto nikogas ne umira, cuvstvo koe se budi samo koga ke se sobereme site na nekoja sredba na generacii.Ubavo pomini si i javi kako si proslauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Годишнина од матура
2.6.2009 10:53:01   
Палешка РР
Ако нешто најмногу сакам, и со нетрпение очекувам, тоа се матурските средби. Лани славев 15 годишнина и си поминав преубаво.
На 10 годишнината се чувствуваше малку повлеченост, срам, бидејќи тие 10 години сите сме биле на различни страни, сме учеле, сме се мажеле...ни се случиле битни и големи промени во животот. Но само по неколку часа дружба исчезнува и тоа.
Без двоумење мис, долго ќе ја помниш таа прослава user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Годишнина од матура
2.6.2009 23:24:25   
mis.
Па да ви кажам право едвај ја чекам.Некои луѓе навистина ми недостигаат.Овие денови се слушнав со неколкумина со кои се немам видено и чуено доста долго време мерено со години и неможевме уста да отвориме и чекаме дса се видиме.Ќе одам дефинитивно и ќе пишам како сум си поминала.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Годишнина од матура
12.6.2009 21:10:41   
mami
Мис како помина на матурска????ајде па не се фалиш ич...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Годишнина од матура
12.6.2009 21:23:18   
mis.
Леле не сум заборавила ама едното синче баш не ми е добро па некако слабо наоѓам време за комп.Беше лудо и незаборавно што навистина не се пропушта.Прекрасно е чуството да се видиш со луѓе после долго време кои некогаш ти биле толку блиски но времето си го направило своето.Еден мој школски другар баш искоментира ,сите ве чуствувам толку блиски но сепак некако далечни.Не знам некои кој се гледаат секојдневно и не му значи тоа баш но на мене беше вистинско доживување.Целиот школски час помина во смеење што класниот неможеше да не смири како првоодделенци.Се изгушкавме си кажавме кој што правел сите овие десет години.Некои дури и не ме препознаа,колку само може човек да се промени.Некои се поправиле или ослабеле,кој родил по 2-3 деца кој уште ерган оди.......Во ресторанот се изнаигравме се исликавме итн.нај интересно беше што за сето време во ресторантот одеше снимка од матурата пред 10 год и имавме прилика да се видиме какви сме биле порано.user posted image user posted image user posted image Смешки се изнасмеавме

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Годишнина од матура
12.6.2009 21:26:43   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  супер..баш ми е мило што се прошло толку убаво...
А што му е на синчето?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Годишнина од матура
13.6.2009 7:53:07   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Супер Мис!!!Баш ми е мило што убаво си поминала и пиши што проблеми имавте со синчето?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Годишнина од матура
14.4.2010 22:20:26   
April
јас оваа година славам 15 год. user posted image меѓу постарите РР сум user posted image искрено, не сум нешто посебно возбудена околу настанот бидејќи горе-доле со сите од клас се гледам, со оние кои сум се дружела уште се дружам интензивно, па и од другите класови...се собравме лани нашиот клас...и за 5 год., само за 10 год. не отидов, бев нешто спречена...како и да е, убава е дружбата и самата идеја да излезеш една вечер со класот/генерацијата и фино да се изжуркаш user posted image п.с. се надевам ќе имаме класен час, тоа и' дава посебен шмек на средбата...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 9:13:53   
Cacko
na 5 god matura si projdov top, a na 10 god matura(lani) ne otidov posto bev 8 mesec i bev mnoogu otecena tie denovi,mi bese maka da sedam,pa nekev da me gledaat lugeto vo taakvo izdanje,aj zdravje za 15 god maturauser posted image

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 9:49:39   
topce
ние секоја година си се собираме.
претежно тие што сме биле од класот
до сега ниту еднаш не сме успеале генерациски да се собереме
ама и вака супер си поминуваме

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 10:10:52   
profesorica
И ние годинава славиме 10 годишнина од матура.незнам дали планираат нешто- нејверојатно бидејќи се собравме на година дена и на 5 години па очекувам да се собереме и сегаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 15:24:46   
matushka
Nie lani slavevme 5 godini matura i mnogu mi e interesno sto so istite drugarkui od sredno, uste se druzam i epten si gi sakam. Nekako ni na fakultet, eve sega ni na rabota, ne uspeav da steknam takvi drugarki.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 15:35:07   
melody
Za 10 -te godini od matura me viknaa ama ne otidov zasto bas na istiot toj den patuvav za Grcija sezonata bese zapocnata i me ocekuvaa nastapite vo hotelite.Za 15 godini treba da cekam uste dve da pominat i bog znae kaj ke me odnese patot povtorno taka da mnogu i ne se nadevam deka nekogas ke vidam nekoj od moj klas,a vaka i koga ke razmislam sekogas se pagav vo nekoi glupavi klasovi kade nikoj so nikogo ne bese pa taka da nitu eden od moite srednoskolski drugari dolgi godini ne mi paga na um.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 15:37:18   
matushka
Melody, a sto rabotis, ne mozam da svatamuser posted image Samo svativ deka momentalno si vo hoteluser posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Годишнина од матура
15.4.2010 17:05:10   
BILE.F
Јас сега на 14Мај треба да славам 10год од матура! Сакав да одам ама најверојатно нема, зашто терминот ми е 10Мај, па ќе имам побитна работа!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
А со школските, со тие што сме си биле блиски, се гледаме нон-стоп, се слушаме, си пиеме кафенце по дома, излегуваме, супер ни е!
Но сепак е убав настан, еднаш се слави 10год од матура, ама некои работи се најбитни во животот:user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Годишнина од матура
1.5.2012 17:20:38   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Bidejki e kraj na cebnata godina i vreme e za maturi.
Me interesira dali proslavuvate 5, 10, 15  ..........godini od matura
Jas nebev na mojata proslava od 10 godini ne mi kazaa duri posle toa doznav deka  proslavuvale , no imalo mnogu malku


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Јас минатата година славев 10 год од матура, иако не ми се одеше, супер си поминав, прво бевме на класен час во училиштето, потоа само ние од нашиот клас отидовме да пиеме кафе во град, а вечерта беше свечената прослава во ресторан. А оваа година славевме 11 год од матураuser posted image , со неколку школски се договривме и излеговме на кафе, јас заради бебушот си заминав рано, а другите останаа


ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Na 5 godini od matura ne bev. A ne 10 minatata godina bev. Edvaj cekav da otidam da se vidam so lugeto, ama sega se kaam sto voopsto otidov. Ne bevme slozen klas voopsto. Postoese mnogu delenje vo grupi, ogovaranje navistina los klas...ima samo nekolku luge so koi sto i den denes komuniciram. Ama sepak mislev deka veke "porasnale" lugeto pa sigurno poinaku se odnesuvaat. Ama za zal zgresiv. Lugeto i ponatamu si ostanale isti. Milo mi e sto se vidov so dve-tri licnosti so koi sto mozes normalno da komuniciras. Sepak celata vecer bese totalno promasuvanje. Definitivno veke nema da odam na godisnici!




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Годишнина од матура
1.5.2012 17:22:34   
kikicka
Офф леле уште сега се смеам за славењето ,ке славиме 5години од матура за некој 2 недели,и не очекувам мнг сменети личности се надевам ке има некој за да си направам муабет убав,покрај другарките.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Годишнина од матура
1.5.2012 21:13:45   
Annet
ее јас сум матурантка годинава ама 10 години летнаа.со сите комуницирам ,блиска сум ...ќе видиме како ќе биде едвај чекам да дојде 15 Јуни,ама едвај стварноuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Годишнина од матура
2.5.2012 0:27:40   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ее јас сум матурантка годинава ама 10 години летнаа.со сите комуницирам ,блиска сум ...ќе видиме како ќе биде едвај чекам да дојде 15 Јуни,ама едвај стварноuser posted image

i ja slavam duri 10 god od matura...ima nekoja inicijativa na fb za sobiranka ama ne mi se veruva deka nesto kje se zbereme..pa da u princip i ne kopneam nesto mnogu mnogu...moite dve najdobri drugarki mi se od sredno a nie redovno si odrzuvame komunikacija

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Годишнина од матура
10.5.2013 21:45:45   
Палешка РР
Годинава славам 20 години од матура user posted image
Едвај чекам да дојде 31. мај

Кој уште слави годишнина?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Годишнина од матура
10.5.2013 22:31:46   
kapina
i jas ke slavam na 14 juni 10 godisnina od maturskata

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Годишнина од матура
12.5.2013 10:44:43   
Martins mom
Аааа и јас годинава, на 1.Јуни ќе славам 10 год. матура. Едвај чекааамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?