|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сладолед
15.7.2009 0:58:56   
mis.
Дали вашите деца јадат сладолед?На кој возраст им дадовте да јадат?
Мартин не јаде сладолед а кога ќе види некој да јаде сам кажува дека тој не јаде сладолед бидејќи е ладно.Во суштина тој ништо не јаде и не пие што е многу ладно или многу топло.Чудно дете!user posted image

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 26.4.2010 14:53:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сладолед
15.7.2009 1:02:04   
Еца
Ние се уштзе на малата не и даваме поради алргијата што ја имавме, а од оние овошните ша и не мислам да и давам.Само кога ќе види некое дете да јаде ми вика, јас не јадам тоа, ама кога ќе пораснам ќе јадам, нели мамо? user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сладолед
15.7.2009 1:11:04   
katence
sin mi sega na tri godini pocna po malku da jade sladoled,pred toa nemase sansi da proba zosto mnogu bilo ladnouser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сладолед
15.7.2009 9:04:04   
Палешка РР
Син ми претерува со сладоледот. Затоа денес ми се жали дека го боли грлото user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сладолед
15.7.2009 9:42:03   
mami
кога ние ке си купиме сладолед и он бараuser posted image сака ладни работи- освен ладно млеко- ама не му давам многу сладолед, само по малку, сепак е малечок уште

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сладолед
15.7.2009 10:16:17   
big_mama817
jas seuste ne mu davam na sin mi sladoled smatam deka e uste mal a obicno i ne saka ladni nest user posted image  sto sega za sega smetam deka e ok

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сладолед
15.7.2009 10:26:22   
mother 29
 само лижнува помалце кога е ептен растопен.не сака ладно ниту топло.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сладолед
18.7.2009 9:14:22   
natasha
lele luka da go stavam vo bure so sladoled nema 3dena da izleze,a sega pak i Leon koj use nema 1god se trese po kornetot na bato i eden den mu kupiv,lele luge nema da veruvate kolku bese srekenuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сладолед
18.7.2009 11:07:29   
Iva
Михајло воопшто не е љубител на сладолед, а и не му ни нудам нешто многу.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сладолед
4.9.2009 14:46:56   
profesorica
Ние кога јадеме сладолед и Дамјан сакаМу давам по малку на лажичето и тоа прво читам состав бидејќи некои сладоледи(особено од ванила) содржат опасни и штетни емулгатори.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сладолед
4.9.2009 14:59:27   
jovanka
I dada koga jade sladoled bebusot iako nema polni 10 meseci sekogas ja gleda pravo vo usta i trgnuva na kaj nea za da proba. Sme mu dale da proba pa masko e user posted image samo da mu go vidite izrazot na liceto od zadovolstvo.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сладолед
26.4.2010 14:59:43   
Mila na mama
Колку ни е актуелен сладоледот деновиве. Прв пат јадеше минатото лето на одмор. Цела зима пробуваше разни вкусови од Carte d'or  ама откако почнавме да шетаме надвор сака корнет за да може сама да го држи. Побрзо би и дала сладолед да јаде отколку смоки или чипсови. Не мислам дека ќе се разболи ако јаде сладолед. Лекарката вели пиењето ладен сок директно на грло е штетно а сладоледот и онака го лижеш и ти се топи на јазик па додека да стигне до грло ехехе.  Како е кај вас бараат ли дечињата сладолед?

_____________________________

love u all

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сладолед
26.4.2010 15:02:36   
mis.
Мартин има 5 ипол години и не сака сладолед не му е убав ладниот вкус а и не го форсирам.Стефан е мал за да му дадам не знам кога ќе ме види може ќе присака но среќа нема ме видено .user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сладолед
26.4.2010 15:07:26   
big_mama817
искрено не планирам некако ми е уште страв user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сладолед
26.4.2010 15:12:55   
mami
Јаде сладолед откако е роден :))) прво да лизне, па ај уште малку..па лани со лажичка ми го јадеше пола сладолед и планирам и годинава да му дадам...Кога мене ми е топло и ми годи сладоледот зошто нему да му го ускратувам тоа

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сладолед
27.4.2010 0:26:45   
ananikol
Sin mi imase 2 meseci koga za prv pat proba sladoled,bese zesko vremeto i mu staviv na usnite malku pa koga pocna da se oblizuva ...user posted image user posted image user posted image
Inace go jade vo sekoe godisno vreme

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сладолед
27.4.2010 8:41:05   
mami
Вчера бевме во игротека и кога си одевме земав за мене сладолед и Лука пола ми го изедеuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сладолед
27.4.2010 8:45:46   
Viktori
Децата мои се дават во сладолед. Во сите годишни времиња. Син ми имаше алергија на млеко, па сега надокнадува за пропуштеното. Дури некогаш го кријам во фрижидерот за да остане за мене...user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сладолед
27.4.2010 9:09:53   
mother 29
оваа година ,сеуште не сум му дала сладолед,а инаку лани лизнуваше по два-три пати.сега ке видиме како ке бидеuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сладолед
27.4.2010 9:14:26   
Adrijana
Uste ne jade, ama letovo sigurno ke i dadam da proba, pa ako i se bendisa ke lizeme zaednouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сладолед
25.3.2012 8:27:51   
mila mama
Обожава! Ама јаде само еднаш неделно, обично викенд.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сладолед
25.3.2012 13:16:57   
mamicki
Филип цел живот се гуши во сладолед, без оглед на годишното време, дури и најмногу го бара и јаде во зима, кога и надвор е студено, а user posted image сеуште нема пробано, ќе му дадам кога ќе покаже желба да проба.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сладолед
25.3.2012 18:03:23   
Snowhite RR
Михаил уште нема пробано и не знае што е тоа сладолед, додуша му имам дадено да лизне со лажиче малку, минатото лето. А ова лето тешко дека нема да научи што е сладолед, иако јас сакам што покасно да го запознае, а плус и братучедите ќе ги гледа, па ќе видиме дали ќе сака да јаде.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сладолед
26.3.2012 9:50:54   
Felly RR
Матеа обожава сладолед, ама оваа година нема пробано, инаку можам да речам дури и дека како бебе повеќе го сакаше отколку лани.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сладолед
26.3.2012 10:55:09   
AnnaMolly RR
На Филип лани кога јадевме ние сладолед му давав празен корнет да грицка малку макнат во сладолед user posted image
Ама летово мислам дека е време да го почестам со едно топче сладолед кога убаво ќе затопли.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?