|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вагинален лубрикант-обид за забременување
25.12.2012 16:30:31   
magnafarm
Dali znaete deka pred da se pravi in vitro, moze da se proba uste eden nacin da se pomogne zabremenuvanjeto?
Postojat mnogu medicinski lubrikansi (na pr. Preseed), koi sto se koristat za da se zgolemi moznosta za zabremenuvanjeto, pravejki t.n. frendly okolina, ovie lubrikansi, go olesnuvaat dvizenjeto na spermatozoidite i ovozmozuvaat pogolema verojatnost deka spermatozoidite ke ja oplodat jajce kletkata.

Pre-Seed® (Пре-Сеед®)

Вагинален лубрикант, при обид за забременување
• Обезбедува оптимални услови за сперматозоидите
• Не влијае штетно на спермата или ембрионите
• Клинички тестирано и препорачано од медицински лица
• Со балансирана рН вредност соодветна на цервикалната слузокожа при оплодување


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.12.2012 19:33:19 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пред ИВФ
26.12.2012 17:36:00   
Ummu_Ajna
sto se tie tableti? kako se koristat? dali se zemaat na svoja raka? ili preporaclivo od doktor. pozdrav

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот magnafarm)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пред ИВФ
26.12.2012 19:21:21   
magnafarm
Vaginalen krem, koj e spakuvan so 9 aplikatori.
9 dena okolu pretpostavenata ovulacija, se aplicira vo vnatresnosta na vaginata odredena kolicina od gelot, pa potoa se ima odnosi.
Sodrzinata na gelot, pravi sredina koja go pomaga dvizenjeto na spermatozoidite i go potpomaga oploduvanjeto vo situacii, koga partnerite podolg period se obiduvaat da zacnat no ne uspevaat.
Go ima vo apteki, moze da se se kupi na svoja raka, no i so konsultacija so ginekolog.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вагинален лубрикант-обид за забременување
26.12.2012 20:31:19   
Ummu_Ajna
ke prasam vo petok koga ke odam za inseminacija. dali znaes kolku kosta? i dali go ima vo sekoja apteka. pozdrav

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.12.2012 20:43:37 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот magnafarm)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вагинален лубрикант-обид за забременување
27.12.2012 19:07:01   
magnafarm
Vo Zegin, vo Eurofarm go ima okolu 1500 den e.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вагинален лубрикант-обид за забременување
29.1.2013 19:15:06   
magnafarm
http://www.youtube.com/watch?v=rba2-QKwJYs

(Одговор на членот magnafarm)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вагинален лубрикант-обид за забременување
29.1.2013 20:37:13   
Дечка
Magnafarm, jas ne sakam da bidam ni gruba ni bezobrazna, ama vie davate netocna informacija.

Denes prasav vo Zegin na Bunjakovec. Vo momentot go nemaat ama vidoa na kompjuter i
cenata e 1980 den.

Bas za toj so 9 aplikatori.
A taman mislev deka jas imam pogresna informacija ili deka vie imate popust zosto ednas napisav 2000 den za 5 upotrebi
Toa ispadna deka cenata sum ja pogodila.

Mene licno ne mi smeta sto besplatno se reklamirate. toa Ringeraja.mk treba da go resi, ama definitivno mi smeta koga nekoj me laze.
Ako ne sum jas nekoj drug ke doznaese i ke napisese. I sto kazuva toa za vas.

(Одговор на членот magnafarm)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?