|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хигиенска подлога
26.5.2010 0:01:38   
jovanka
Хигиенската подлога погодна е и за во домот и за патување и секогаш на дофат на раката.Може да се употребува како заштитен дел при менување на пелени а може да се користи и надвор од домот за да се спречи дирекниот контакт на бебето со валканите и влазни површини.Има три слоја и е хипоалергенска и непропуслива.Мислам одличен производ а кај нас засега има фирма Santex happy island по цена од 29 ден во Зегин.
Доколку има слични вакви производи може да ги наведете за да полесно можат да се најдат.



_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 11:47:53   
Snowhite RR
Дали мислиш на една како најлон да не речам подлога, што не пропушта, внатре материјалот е како од еднократните пелени, а е обложена со најлон, јас имам од кан бебе и навистина е практична, со оглед на тоа што моето е машко дете и се случува кога го преслекувам да се измочка, па така оваа подлога ми ги штити прекривачите и постелнината

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 11:49:57   
Snowhite RR
Заборавив да кажам мене ми ја дадоа гратис, а мислам дека чини 20 ден

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 13:21:01   
nadica
да и јас имам на canbebe и мене ми ја поклонија и многу добра работа предходно имав чаршавчиња за таа намена а сега со подлогата е супер
исто така и кога ќе се одвикнуваме од пелени згодна работа за да не се направи лом душечето

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 14:26:42   
Тања РР
Јас баш се чудев каде да најдам нешто такво. Јана има обичај да ми мочка и кака штом и ја извадам пелената за да ја бањам или да ја преслекувам. Во аптека ли ги наоѓате?

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 15:28:43   
Snowhite RR
Па прашај таму каде што продаваат еднократни пелени би требало да има, можеби и во аптека ги има, јас од кај што купувам пелени, девојката ми е пријателка и ми ја даде гратис

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Хигиенска подлога
26.5.2010 15:52:58   
Jule
jas imam podloga koja e so najlonce od ednata strana a od drugata strana e pamucna i meka...mnogu e efikasna a moze i vo peralna da se pere....jas ja kupiv okolu 160 den vo Bazaro

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Хигиенска подлога
27.5.2010 0:03:16   
soncicko
i jas imam masko i na mene mi se slucuva cesto da mi se izmocka koga go presoblekuvam pa zatoa koristam podloga vsusnost imam dve ednata e so musama od ednata strana a od drugarat strana ima materijal kako frotirka,a drugata e musama od ednata strana a od drugata strana e nekoe tenko materijalce i dvete se perat vo masina gi kupiv vo struzanka neznam tocno ama mislam okolu 200den bea vo struzanka gi vikaat moc peleni :)]
pozdrav se nadevam ova ke vi bide korisno 

(Одговор на членот Jule)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Хигиенска подлога
27.5.2010 8:08:09   
jovanka
фирма Santex happy island по цена од 29 ден во Зегин не пропусливи не се перат и доста практични во овие летни месеци кога подолго сме надвор а треба да ги запазиме хигиенските услови.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот soncicko)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Хигиенска подлога
10.11.2010 23:29:19   
vezilka RR
А овие се за една употреба?

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Хигиенска подлога
10.11.2010 23:41:13   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

А овие се за една употреба?


не додека се суви се употребуваат user posted image  кога ќе се наводенат веќе не се употребуваат
ама има и такви кои се перат и се за повеќекратна употреба 

< Поракaта ја уредил nadica -- 10.11.2010 23:43:17 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Хигиенска подлога
11.11.2010 0:51:05   
Isabella
Ima i vo Ikea pamucni peleni so ednata strana od nepropusliv materijal i se perat vo masina. Pogodni se za pod carsavceto na duseceto.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Хигиенска подлога
11.3.2013 15:47:06   
arh_diz
Higineskata podloga mnogu malku ja koristev, koristev poveke peleni za edna upotreba

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Хигиенска подлога
11.3.2013 15:51:57   
mila28
Tie od canbebe se za edna upotreba, ne bi gi upotrebuvala povekekratno(odnosno dodeka ne se namokri kako sto procitav) bidejki sepak tie ne se perat kako obicnite pamucni so musamka odozdola. I iako ne e namokreno sepak, gazeto, pelenite go presoblekuvas na edno isto ..ne mi ide nekako.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Хигиенска подлога
11.3.2013 17:34:21   
mama78
Dali nekoj sega znae kade ima od ovie podlogi sto se perat vo nekoi apteki ili prodavnici?

_____________________________

Always look on the bright sight of life :)

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?