Хигиенска подлога (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


jovanka -> Хигиенска подлога (26.5.2010 0:01:38)

Хигиенската подлога погодна е и за во домот и за патување и секогаш на дофат на раката.Може да се употребува како заштитен дел при менување на пелени а може да се користи и надвор од домот за да се спречи дирекниот контакт на бебето со валканите и влазни површини.Има три слоја и е хипоалергенска и непропуслива.Мислам одличен производ а кај нас засега има фирма Santex happy island по цена од 29 ден во Зегин.
Доколку има слични вакви производи може да ги наведете за да полесно можат да се најдат.





Snowhite RR -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 11:47:53)

Дали мислиш на една како најлон да не речам подлога, што не пропушта, внатре материјалот е како од еднократните пелени, а е обложена со најлон, јас имам од кан бебе и навистина е практична, со оглед на тоа што моето е машко дете и се случува кога го преслекувам да се измочка, па така оваа подлога ми ги штити прекривачите и постелнината




Snowhite RR -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 11:49:57)

Заборавив да кажам мене ми ја дадоа гратис, а мислам дека чини 20 ден




nadica -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 13:21:01)

да и јас имам на canbebe и мене ми ја поклонија и многу добра работа предходно имав чаршавчиња за таа намена а сега со подлогата е супер
исто така и кога ќе се одвикнуваме од пелени згодна работа за да не се направи лом душечето




Тања РР -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 14:26:42)

Јас баш се чудев каде да најдам нешто такво. Јана има обичај да ми мочка и кака штом и ја извадам пелената за да ја бањам или да ја преслекувам. Во аптека ли ги наоѓате?




Snowhite RR -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 15:28:43)

Па прашај таму каде што продаваат еднократни пелени би требало да има, можеби и во аптека ги има, јас од кај што купувам пелени, девојката ми е пријателка и ми ја даде гратис




Jule -> RE: Хигиенска подлога (26.5.2010 15:52:58)

jas imam podloga koja e so najlonce od ednata strana a od drugata strana e pamucna i meka...mnogu e efikasna a moze i vo peralna da se pere....jas ja kupiv okolu 160 den vo Bazaro




soncicko -> RE: Хигиенска подлога (27.5.2010 0:03:16)

i jas imam masko i na mene mi se slucuva cesto da mi se izmocka koga go presoblekuvam pa zatoa koristam podloga vsusnost imam dve ednata e so musama od ednata strana a od drugarat strana ima materijal kako frotirka,a drugata e musama od ednata strana a od drugata strana e nekoe tenko materijalce i dvete se perat vo masina gi kupiv vo struzanka neznam tocno ama mislam okolu 200den bea vo struzanka gi vikaat moc peleni :)]
pozdrav se nadevam ova ke vi bide korisno 




jovanka -> RE: Хигиенска подлога (27.5.2010 8:08:09)

фирма Santex happy island по цена од 29 ден во Зегин не пропусливи не се перат и доста практични во овие летни месеци кога подолго сме надвор а треба да ги запазиме хигиенските услови.




vezilka RR -> RE: Хигиенска подлога (10.11.2010 23:29:19)

А овие се за една употреба?




nadica -> RE: Хигиенска подлога (10.11.2010 23:41:13)

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

А овие се за една употреба?


не додека се суви се употребуваат [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  кога ќе се наводенат веќе не се употребуваат
ама има и такви кои се перат и се за повеќекратна употреба 




Isabella -> RE: Хигиенска подлога (11.11.2010 0:51:05)

Ima i vo Ikea pamucni peleni so ednata strana od nepropusliv materijal i se perat vo masina. Pogodni se za pod carsavceto na duseceto.




arh_diz -> RE: Хигиенска подлога (11.3.2013 15:47:06)

Higineskata podloga mnogu malku ja koristev, koristev poveke peleni za edna upotreba




mila28 -> RE: Хигиенска подлога (11.3.2013 15:51:57)

Tie od canbebe se za edna upotreba, ne bi gi upotrebuvala povekekratno(odnosno dodeka ne se namokri kako sto procitav) bidejki sepak tie ne se perat kako obicnite pamucni so musamka odozdola. I iako ne e namokreno sepak, gazeto, pelenite go presoblekuvas na edno isto ..ne mi ide nekako.




mama78 -> RE: Хигиенска подлога (11.3.2013 17:34:21)

Dali nekoj sega znae kade ima od ovie podlogi sto se perat vo nekoi apteki ili prodavnici?




Страница: [1]