|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 14:15:12   
Julie1
Што би направиле ако најдете слики или писма од поранешни девојки на вашиот сакан?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 14:21:20   
Adrijana
Sto bi napravila? Sigurno ke baram doooolgo i seopfatno objasnuvanje od nego, ke ispitam naokolu i sama bez toj da znae, i ako se uveram deka se slucajno zaboraveni i deka nisto ne mu znacat, se ke bide vo red, no ako se dokaze sprotivnoto, deka namerno gi cuval seuste ili nekoi slicni gluposti, tesko na nego, ne mozam ni da si zamislam sto bi se slucuvalo vo takov slucajuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 14:21:29   
Палешка РР
Ништо. Тие си имаат етикета поранешни и толку.
Не би барала дури ни да ги уништи.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 14:25:51   
Julie1
Сметам дека се чуваат работи кои ти се драги и кои сакаш да ги имаш до тебе. Би барала да се уништат доколку би решила да останам со него, во спротивно што сака може да прави ако сака може да се јави и повторно да биде со некоја од сликите.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 15:25:09   
natasha
mojot soprug seuste si gi cuva slikite od svojata bivsa devojka user posted image mi precese na pocetok a sega poveke ne user posted image zosto pa toa se samo sliki,taa e samo na negovite sliki a jas sum vo negoviot zivotuser posted image user posted image user posted image user posted image negovata izbranicka,a ne ona

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 15:44:21   
mami
ние си имаме расчистено дека бившите си се само бивши и нема што да се замараме со нив..и јас чувам слики и он чува ама не реагираме никако посебно

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 15:56:12   
srnicka
И јас не би се замарала со бившите цури на мојот сопруг, ако чува слики нека чува негова работа ама нема да се замарам јас

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 18:24:26   
Еца
Јас уште кога дојдов и свекрвата ми ги даде неговите албуми имаше еден куп слики со негови бивши, и бидејќи машко како машко не се замара со нив ми рече, фрли тоа, јас убаво ги подредив и сите слики од неговото минато ги наредив во албумите. И баш скоро пред некој ден ги извадив ги гледаме и он ми вика леле што прави оваа овде, и оваа, што си ми ги наредила...а јас се изнасмеав и му викам да се сеќаваш каков фраер си бил...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
10.6.2009 21:30:59   
Боцко
ништо страшно. си чуваме и двајцата. тоа се само спомени од некои поранешни убави времиња. но тие се други времиња чија убавина со ништо не може да се мери со она што го имаме денес.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
18.6.2009 20:46:31   
katence
Mene ne mi smeta toa i bas bi sakala da vidam nekoja slika samo niedna nema ccc    user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
6.9.2009 17:12:32   
milijana
Da vi kazam iskreno..i jas ne sum go zapoznala vednas mojot soprug..sum imala nekoi vrski..isto i toj ne me videl prvo mene i odma brak..imal i toj devojki..izleguval. setal..Imal i pisma i tel.broevi i sms..i pisma..E..sega e so mene..i veruvajte mi..ic ne mi e gajle...za nekoja si tamu.Da mi e da ja sretnam pa da porazgovarame..Luge..sekoj si ima svoi mani..samo ete nie so mm se slozuvame..mineme preku kavgi so nasmevka..zezanje..galenje..znaci si odgovarame.Sto sega jas ke se zamaram..koj go sakal nego ili koja misli na nego.Abe on e so mene..i vaka ni e super..pa ke recam dodeka ne vidam so moe golo oko deka nesto mati.sega sme vo brak..a dodeka bevme decko i devojka..bev ljubomorna..ama mnogu go sakav..koga ke go poglednev vo oci..znaev deka toj e vistinskiot..cudno e toa custvo..ednostavno znaes deka nekomu pripagas vecno(vencani sme vo crkva)Sliki i pisma ne me zanimaat.Mu gi znam site bivsi..nitu za edna nema mislenje kako sto ima za mene. Jas sum srekna..neznam..sakam toa vecno da mi trae..

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
6.9.2009 17:16:14   
milijana
леле..Елена ..сега цитам..и мојата свекрва истото ми го направи мене..ама мојот само се сврте кон мене..ги фрли сликите на кај мајка му..и реце,, јас таа сто ја сакав..си ја земав,,..затоа сега гајле немам..за никој од нив..нека Шетаат.Ми беше зборот..секакви свекрви има..се надевам јас таква ,,биЧ,, нема да бидам.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
6.9.2009 17:27:57   
Enika
Site si iame minato...i spomeni ostanato od toa minato!mn sum protiv kinenje na sliki, frlanje pisma , podaroci...pa toa e del od nas...nekoe vreme vo koe sme bile so nekoj tamu....od mojata prva vrska (normalno prva golema ljubov neli)sve si cuvam...ama e smesteno vo golema kutija  staveno na strana...nema so sea da sedi megu dr rab...ama nesakam da gi frlam...toa e del od mojot zivot...a za deckomi...znam nekoi negovi bivshi barem tie so bile podolgo ama tolku.ne se interesiram da prasham poveke...neznam za sliki dali ima negde a i da ima e vo red...site sme imale nekoj pred segashnite partneri....vo red e da gi ima pogreshno e da go frlas minatoto sto nekogas ti znacelo..ama pa i za toa si ima posebno mesto negde vo nekoe koshe:D

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:21:56   
vezilka RR
Еден куп слики од мажле со бившите стојат во албумите во фиоката во комодата под телевизорот..Не ми сметаат нешто посебно, некогаш заеднички ги коментираме. Сега Никола е во фаза кога обожава да гледа слики и бидејќи дома такви слики на хартија имаме само некои толку стари, сега му ги покажуваме нему user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:31:43   
AnnaMolly RR
Пред некое време ги собрав сите и ги фрлив user posted image Што мајка бараат дома да ми стојат?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:43:30   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

Mene ne mi smeta toa i bas bi sakala da vidam nekoja slika samo niedna nema ccc    user posted image

Mene bi mi smetalo ama nema korava slika doma..Mojov koga raskinuval gi mrazel i kinel se od niv.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:46:29   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

Mene ne mi smeta toa i bas bi sakala da vidam nekoja slika samo niedna nema ccc    user posted image

Mene bi mi smetalo ama nema korava slika doma..Mojov koga raskinuval gi mrazel i kinel se od niv.



hahaha ma miana, me iznasmea :)


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:49:58   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

Mene ne mi smeta toa i bas bi sakala da vidam nekoja slika samo niedna nema ccc    user posted image

Mene bi mi smetalo ama nema korava slika doma..Mojov koga raskinuval gi mrazel i kinel se od niv.


Da be i mojoj zver sve ima iskinato i frleno.Samo sto mene ne mi trebaat sliki , gi imam videno u zivouser posted image  A takvi lepotici ne se zaboravaat sigurnouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:51:19   
AnnaMolly RR
Е, за гледање во живо и јас кај една негова поранешна честопати одам на кафе! Во комшии ми е. Не дека имам нешто против неа, ама ете слики не сакам!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:52:39   
arh_diz
Esenta koga bevme so M na gosti kaj sveki , bevme nekolku dena sami nemavme sto da praime i gledavme sliki.Najdovem dosta intesni sliki user posted image ,koga dojde mm mu gi pokazuvam se zamisli malku ama me vide deka nemam nisto protiv pocna da se smee.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:54:28   
Џесика
Мм уште си има слики во албумче и тоа, ги подгледнувам од време на време... а и не ми се кај мене, доле кај свекрва ми се, излгеда и фали несудената снајкаuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 14:58:24   
AneLav RR
Мене па ич не ми е гајле, ако сака цел албум нека си чува. Тоа си се спомени и така ќе си останат. Бивши си се бивши ми е галје. А на нив мажите сигурно би им сметало ние да чуваме такви слики. user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:02:36   
Pepelaska *
Немам пронајдено такви слики од мм, а со оглед на тоа што сме 7 години заедно ехеехе кога било тоа, таа пре мене ја имам видено и не се замарам со тоа. А девер ми си има цело албумче со бивши еднаш ми беше досадно и гледав кога најдов се изнасмеав , многу интересно му е некако временски наредено се надевам кога ќе се ожени ќе го фрлиuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:16:03   
Ikana
EEEEEEE sega jas da si kazam...Maz mi me natera site sliki, bez razlika dali se od bivshi (a povekjeto bea od iskacanje i luduvanje) da gi izbrisam. Moj bivs decko ne videl na slika srekja hihiih...
I taka jas si vikam ehhh pravda si e pravda...naletuvam na sliki kaj nego u pc so bivsa devojka, nekolku ustvari od istata...ohoooo si vikam PILE moe ti na mene pravda ke mi delis...i imav onaka pobednicko ekspoze pred nego i si gi vrativ slikite od recycle bin user posted image user posted image user posted image i gi izbrisav engovite huhuuhuh!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:20:41   
Calypso
Ima tuka vo kukjava edna soba nesredena, momentalno ni sluzi kako magacin. I onaka nikoj ne sedi vo nea, pa ne se macev da ja sreduvam. Ne znam sto ke najdam koga ke i dojde redot za sreduvanje, ama iskreno, ne se zamoruvam mnogu so ona sto bilo pred mene. Jas znam kako izgledaat nekoi od bivsite na mm, dve sum zapoznala uste pred da ja pocneme vrskata, i iskreno - voda mozat da mi nosatuser posted image
Da se segasni sliki i pisma, otkako sme vo brak, togas sekako deka ke mi preci... komu nema?!


Hehehehhe Ikana... me iznasmea so brisenjetouser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Calypso -- 7.2.2012 15:21:28 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?