|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вадење крајници
8.3.2010 14:53:53   
elence
Zdravo!
Barav za ovaa tema, no gledam deka najverojatno ne ste dikutirale za ova, pa zatoa ve molam ako ima nekoja od vas sto skoro gi izvadila krajnicite, pa da go spodeli svoeto iskustvo, vo smisla kade ste ja pravele oprecijata, koj doktor ve operirase, kako pominavte, periodot na zazdravuvanje i tn...

< Поракaта ја уредил profesorica -- 8.3.2010 14:55:19 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вадење крајници
16.3.2010 0:50:54   
JUKI
zdravo elence , ako mozam da ti pomognam malku okolu tvojot problem. Jas gi izvadiv krajnicite tocno pred 1 godina. Na moi 29 godini i sega se cuvstvuvam super. Inaku imav dosta problemi so niv. Skoro sekoj mesec primav inekcii zosto imav gnojna angina a potoa imavproblemi so bubrezite i so besikata i so usite. I site tie problemi bea od losite krajnici. Otkako gi izvadiv nemam nikakvi problemi. Jas sum od Kumanovo i operacijata ja pravev tuka kaj dr.Fadilj koj e mnogu dobar doktor. Zazdravuvanjeto odese malku posporo okolu 2 nedeli zatoa sto na vozrasen covek krajnicite se pogolemi i ranata e pogolema dodeka decata polesno pominuvaat i vece od tretiot den se zazdraveni.Moj sovet e ako imas problemi slobodno da gi izvadis krajnicite bidejki ako tie ne se zdravi ne si ja vrsat svojata funkcija . Se nadevam deka malku ti pomognav pa srecno.user posted image

_____________________________

Лука и Милан се моите сонциња.

(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вадење крајници
3.6.2011 10:23:24   
anedespo
Mi treba eden sovet od nekoj sto prethodno vadel krajnici.

Posle kolku vreme pagjaat koncite vo ustata. Eve pominaa 5 nedeli toj uste ima konci. Na toa mesto ima i naslagi koi ja menuvaat bojata od beli, zolti, zeleni. Se javivme na klinika ni kazaa deka e najnormalno, megjutoa ne ni dadoa informacija za kolku vreme pagjaat.
Pa nekoj dali ima vakvo iskustvo.

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вадење крајници
3.6.2011 11:05:03   
Maca25
Анедеспо па прочитај во темата наменета за вадење крајници на деца. Еве клик тука 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вадење крајници
3.6.2011 11:10:19   
anedespo
Vo taa tema go nema odgovorot, zatoa pisav pak da ne ima nekoj iskustvo , duri i vozrasen da e. Mnogu me interesira, zasto nemam namera da visam na klinika i da cekam 3-4 saati za da prasam nesto za koe nema da mi odgovorat. Znam koga bevme na prvata kontrola posle vadenje na krajnicite, na doktorkata trebase da i gi vlecam zborovite so klesti za da dobijam informacija.
Za ova prasav megjutoa ne znaeja tocno da mi kazat.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?