|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што кажува вашиот потпис за вас?
20.8.2009 23:41:33   
Боцко
Забележувам дека повеќето од нас имаат потпис во пораките. Би сакал да знам како го избравте токму тој потпис и какво е неговото значење за вас?
Ќе почнам од себе. Мојот потпис е една реченица од филмот за деца Kung Fu Panda. Според мене нејзинто значење е дека ништо не е невозможно и дека се што ќе посакаш може да ти се оствари доколку силно веруваш во тоа.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
20.8.2009 23:54:26   
mami
па мојот е повеќе од очигледен..сакам со тоа да влијаам да се користи кирилицата секаде каде што можеме, а и кампањата ми се допаѓа многу..па Луѓе дајте да пишуваме кирилица

< Поракaта ја уредил mami -- 21.8.2009 0:00:01 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
20.8.2009 23:57:37   
nadica
сега ќе се потпишам до сега незнаев како user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
21.8.2009 0:02:08   
nadica
афоризам кој те тера да се подзамислиш

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
21.8.2009 0:03:01   
Боцко
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
22.8.2009 0:56:44   
Еца
Мојот потпис кажува дека човек сам го креира својот живот. И покрај се мора да се бориме и да ја задржиме насмевката и оптимизмот, ма колку и да е тешко.

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.8.2009 0:57:06 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
5.9.2009 12:41:09   
profesorica
Мојот потпис го покажува моето вечно трагање по совршенството.Освен тоа е наслов на една песна од Ѓоко Танески која лично многу ми се допаѓа.
Ова уште еднаш го потврдува фактот дека постојат - никогаш задоволни жени.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
5.9.2009 17:29:13   
Палешка РР
Додека сум бремена секогаш ќе кажува нешто за моето бебе, понатаму ќе видиме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
29.1.2010 21:20:22   
mami
Еве да го повторам прашањето- Што кажува вашиот потпис за вас?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
29.1.2010 21:41:54   
BILE.F
И јас конечно ставив потпис!
Значење: Пред да донесеш одлука, добро размисли!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
29.1.2010 21:44:43   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ех да мие твојот потпис пред очи секогашuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 14:11:27   
Bitolcanka
Не е страшно ако наидуваме на препреки во животот (проблеми од лична природа, луѓе-пријатели-непријатели, забрани, падови ...), ако често паѓаме, не успеваме. Жално е кога дозволуваме таквите препреки да не запрат во нашата намера, нашата цел, кога застануваме, се повлекуваме, се откажуваме, стануваме негативни ... Со тоа им ја исполнуваме желбата на останатите-непријателите да не видат поразени, не веруваме во самите себе, стануваме слаби, нерешителни, депресивни, безволни ... Секој неуспех не прави посилни, не зајакнува. Секој пад ни дава мотив за повторен обид, за напредок, желба за успех, победа!
Мислата е резултат на мое лично искуство. Mе потсетува на предавањата за "Обука за личен и професинален развој" од една повозрасна жена, Американка која на толку оригинален начин за само 2-3 часа, додека бевме заедно (ние, нејзините слушатели и учесници) успеа во нас да ја разбуди надежта, преку примери, игра со балони, цртање, разговор. Им се восхитувам на таквите личности, од нивната енергија, жар, верба ... и се раководам од нивните постигнувања и искуства.



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 14:45:50   
betpet
Тое е сонце кое го огреа нашиот дом.
Многу го посакувавме, долго го чекавме и на 07.06. не огреа, и се вика ТЕОДОРА.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 15:54:24   
April
во теорија звучи супер, во пракса малку потешко, но мораме да се обидеме да размислуваме позитивно, нели?

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 16:04:26   
Bile
mojot potpis se sostoi od iminjata na moite deca
moite dve zvezdicki  


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 16:06:04   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

Забележувам дека повеќето од нас имаат потпис во пораките. Би сакал да знам како го избравте токму тој потпис и какво е неговото значење за вас?
Ќе почнам од себе. Мојот потпис е една реченица од филмот за деца Kung Fu Panda. Според мене нејзинто значење е дека ништо не е невозможно и дека се што ќе посакаш може да ти се оствари доколку силно веруваш во тоа.


Ептен точно...треба силно да веруваш во нештата и ке го добиеш тоа што го посакуваш...ова искусеноuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 16:23:22   
arh_diz
Се повеке и повеке сретнувам луге кои се фолираат . А јас не поднесувам такви луге

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
30.1.2010 17:32:17   
jovanka
prvata poraka mi bese Raduvaj se na sekoj nov den i vtorata mi e vo toj kontekst nekako kako da go podzaboravame znacenjeto na najgolemiot dar ZIVOTOT no toa e mislam nenamerno ako sakas da go imas i zadrzis kvaliteten treba mnogu mnogu nesta da napravis ili da se otkazes za najubaviot podarok da ti bide sladok a ne gorcliv.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
2.2.2010 15:14:25   
ripce
баш како што пишува мајката треба да мисли еднаш за себе, еднаш за своите деца...иако немаме многу време да мислиме на себе

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
3.2.2010 17:13:05   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

во теорија звучи супер, во пракса малку потешко, но мораме да се обидеме да размислуваме позитивно, нели?



Горенаведеното се однесуваше на стариот потпис: Always look on the bright side of life. Новиот потпис се однесува на љубовта, во сите нејзини облици, кон детето, сопругот, домот, работата, самата себе...

user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
4.3.2010 22:14:22   
pacuvce
Бебица има нов потпис и морам да кажам јасно и гласно-I like it!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
4.3.2010 22:21:33   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa zenite se takvi sekogas samo svojot sovet si go slusaat.Jas ne begam od vistinata.
Pacuvce ti siuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
5.3.2010 9:18:04   
big_mama817
децата се нашето најголемо богаство што е и така нешто најдрагоцено и најубаво

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
5.3.2010 9:33:41   
Mila na mama
Мојот потпис е суптилен потсетник на личноста со најмногу љубов и позитивна енергија. Ве сакам сите!

_____________________________

love u all

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што кажува вашиот потпис за вас?
5.3.2010 18:42:04   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Не е страшно ако наидуваме на препреки во животот (проблеми од лична природа, луѓе-пријатели-непријатели, забрани, падови ...), ако често паѓаме, не успеваме. Жално е кога дозволуваме таквите препреки да не запрат во нашата намера, нашата цел, кога застануваме, се повлекуваме, се откажуваме, стануваме негативни ... Со тоа им ја исполнуваме желбата на останатите-непријателите да не видат поразени, не веруваме во самите себе, стануваме слаби, нерешителни, депресивни, безволни ... Секој неуспех не прави посилни, не зајакнува. Секој пад ни дава мотив за повторен обид, за напредок, желба за успех, победа!
Мислата е резултат на мое лично искуство. Mе потсетува на предавањата за "Обука за личен и професинален развој" од една повозрасна жена, Американка која на толку оригинален начин за само 2-3 часа, додека бевме заедно (ние, нејзините слушатели и учесници) успеа во нас да ја разбуди надежта, преку примери, игра со балони, цртање, разговор. Им се восхитувам на таквите личности, од нивната енергија, жар, верба ... и се раководам од нивните постигнувања и искуства.





Ова беше за претходниот потпис. Во тој период бев на крајот од една долготрајна напорна битка, па во тоа се состоеше и потписот. Помина битката, која заврши со мој успех, се разбира, па редно беше мојот потпис да го освежам со нешто ново, позитивно user posted image Мислата значи дека не треба да се бориме да го допреме успехот (нашата сенка, себеси), туку да се стремиме да ги реализираме нашите цели, визии, соништа ... да одиме по нашиот замислен пат. Тогаш, успехот доаѓа сам по себе, како наша награда за максимално вложениот труд и љубов во се што сме зацртале.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?