|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рекламни промашувања
16.8.2013 17:26:16   
Felly RR
Има ли некои реклами што според вас имаат тотално спротивен ефект??? Или едноставно реклами кои се тотално промашување....
Еве на пр. има една реклама за Циф (мислам) кога никој не можел да го исчисти казанот, се дури не дошол еден витез (со Циф, нели) и кога ќе рече на крајот: -И витезот го поставија за своја кралица user posted image Која е поентава - треба ние да се чувствуваме како кралици на кујната user posted image Не знам ама многу ми е безвезе рекламаваuser posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рекламни промашувања
16.8.2013 17:43:12   
rina13
Има многу што ми биле безврска, ама еве една од вчера за чоколатца за слабеење од топ шоп. Жена една вика цел живот се борам со килограмите, се пробав апчиња, диети ништо не ми помогна. Тогаш ја здогледав рекламата си викам нема шанси овие да ми помогнат и ги купивuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рекламни промашувања
16.8.2013 17:47:09   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Тогаш ја здогледав рекламата си викам нема шанси овие да ми помогнат и ги купив

user posted image user posted image user posted image Баш слатко се изнасмеав. Навистина има многу вакви реклами.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рекламни промашувања
17.8.2013 12:56:49   
Bethany
Не знам дали е за во темава, ама еве сабајле седам на тераса и поминува комби без никакво лого на фирмата, само со огромни букви, преку целото комбе пишува: We deliver health user posted image
Е толку сум се изнасмејала user posted image user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рекламни промашувања
17.8.2013 14:35:35   
Carrie RR
Кога и да се спомне темава мене одма ми текнува на КОЖУВЧАНКА - да му веруваш на дедо! Исто многу се смеев и на Рама маргарин на времето, ама таа па немаше толку спротивен ефект како на пр што ми има кожувчанка. Имало многу реклами буквално да се "најежиш"....Исто и сведоштвата за Саравита, еден другар што случајно си ја виде баба му како зборува на ТВ за притисокот како и исчезнал, а врска нема, таа не ни користела Саравитаuser posted image Топ-шоп не можев органски да ги поднесам...ИМА МНОГУ!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рекламни промашувања
19.8.2013 10:17:30   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Carrie RR

Кога и да се спомне темава мене одма ми текнува на КОЖУВЧАНКА - да му веруваш на дедо! Исто многу се смеев и на Рама маргарин на времето, ама таа па немаше толку спротивен ефект како на пр што ми има кожувчанка. Имало многу реклами буквално да се "најежиш"....Исто и сведоштвата за Саравита, еден другар што случајно си ја виде баба му како зборува на ТВ за притисокот како и исчезнал, а врска нема, таа не ни користела Саравитаuser posted image Топ-шоп не можев органски да ги поднесам...ИМА МНОГУ!

Heheh me iznasmea so Kozuvcankata,ama stvarno bezvrska e reklamata pa i so taa princezata sto li e...
Mene me nerviraat ovie so kafinjava:Pijte kafe Bravo i ke dobiete vredni nagradi,pa gi stavile tie kako bozem gi dobile nagradite,od trpezarija,do spalna soba i kujna,i sto mi e najsmesno gi naogaat lugevo od selava i im dale pred niv da citaat sto treba da kazat toa apla se gleda deka citaatuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рекламни промашувања
27.9.2013 17:10:07   
mama_06
Најстрашна реклама ми беше таа со распеаното венче од ТОП ШОП. Мистеријата остана: Дали некој воопшто го купи тој изум производ?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рекламни промашувања
27.9.2013 17:12:33   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_06

Најстрашна реклама ми беше таа со распеаното венче од ТОП ШОП. Мистеријата остана: Дали некој воопшто го купи тој изум производ?

хахахах,мене ми беше језиво,некако како за во хорор филмови ,не за празнична атмосфера

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рекламни промашувања
11.12.2013 12:42:05   
mama_06
Рекламно промашување за мене е секое рекламирање на магични лекови и таблети. ,Напијте се една и се ке помине``. Има толку многу комерцијални лекови што не е ни чудо што се повеќе млади се навлечени на нив и стигаат до каде што нема назад.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рекламни промашувања
14.12.2013 17:58:55   
Mihaela 2010
Sega gledam TV i ide edna reklama, i reklamiraat majonez Dijamant mislam deka bese,ama mislam stvarno nemase smisla reklamana,devojce sedi vo kujna i majkava doaga na tanjir i nosi brokula a taa se namurtuva,onaka kao sto mi davas..posle vo market pazaruvaat i idat na eden raft i majkava zinuva i ja stava rakata na oci na kerkava demek da ne gleda,a toa prazen raftot go rasprodale majonezot...mislam po glupa reklama zdravje,baska sto ubavo poucno za decava ,ne jadete brokula ne e zdravo jadete majonezuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?