|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Плукање
17.2.2010 21:25:41   
mother 29
не ,не плукање храна,тука апла плукање со плуканици!

што да објаснувам повеке,ете го тоа му е најново...

па повелете......
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Плукање
17.2.2010 21:28:25   
ripce
Ќе заработи Марко казна од 50 евра user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Плукање
18.2.2010 8:36:07   
mami
и мојон почна пред некое време, не со плуканици дека незнае уштекако да си собереuser posted image ама плукаше  прво го каравме, после прекинавме- дека кај нас инатот работи- па кога ке плукнеше ние муабетот на друго го вртевме и за два три дена престана. Така беше и кога почна да го става прстот во нос. Само со игнорирање и прекинува

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Плукање
18.2.2010 8:50:29   
big_mama817
и ние почнавме од поодамна со плукањето јас се обидувам да го игнорирам но мм веднаш му се вика и тој продолжува уште повеќе за инат

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Плукање
18.2.2010 8:53:08   
mami
Аааа па тоа од инат, и мојон ако му речеш не- тогаш од инат повеќе прави. Вака го игнорираме сите и го вртиме на друга страна и забораваuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Плукање
18.2.2010 8:56:28   
zami
Lele, a jas pred nekoja nedela, potkasluvav i slajm ama sakas, i go nosam nakaj gradinka i se raskaslav i mi se nasobra slajm i go pluknav, i toj mi vika, Ama mamo netreba taka, vo maramce ke si pluknes.
Lele luge sramoj.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Плукање
18.2.2010 9:00:59   
profesorica
auuu и дамјан плука и ги замачкува плуканицит ена паркетuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Плукање
19.2.2010 13:35:16   
BILJANA_G
I kaj nas go ima toa plukanje kolku poveke i vikam tolku poveke pravi kako od inaet, ponekogas se pravam kako da ne gledam ama taa si prodolzuva so nejzinoto.Toa e period ke pomine kako i mnogu drugi raboti sto gi pravat samo trpenie.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Плукање
2.10.2010 18:26:18   
amelbebe
ne znam sto zadovolstvo gleda vo toa plukanje,dali mu e nekoja faza od negoviot rast neznam,ama koga ke mu recam ko za inat pluka poveke i se smee na cel glas ko da npravil kojznae styo,e ova mi se nema sluceno su drugite dve decauser posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Плукање
2.10.2010 18:29:04   
mama26
ne smee da pluka,i tocka.osven ako saka kaj komsikata da spie...taka go plasam i uspeva...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Плукање
30.10.2015 20:24:13   
MamaKiki

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

ne znam sto zadovolstvo gleda vo toa plukanje,dali mu e nekoja faza od negoviot rast neznam,ama koga ke mu recam ko za inat pluka poveke i se smee na cel glas ko da npravil kojznae styo,e ova mi se nema sluceno su drugite dve decauser posted image

истото пред скоро му дадаов кнедла во супа за прв пат и дете се згрози ко за прв пат плукна му олесна или не знам што ама од тогас го практикува и лом се прави воден во алиштата

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?