|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Болки во стомакот?
11.3.2010 15:54:38   
Natali061
Се породив пред повеќе од 9 месеци по природен пат и пред извесен период почнав да чувствувам болки во стомакот околу јајниците за кои после некои испитувања е утврдено дека немам ништо.Ме интересира дали имавте и вие болки после извесен период од породувањето и дали е тоа поради враќање на матката или да барам повторно помош од лекар?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Болки во стомакот?
11.3.2010 22:11:37   
mami
Лаички колку што знам е дека може да те боли стомак на почетокот  кога враќањето на матката е најјако, најинтензивно, а после тоа оди полека и неосетно за нас..Што значи дека ми е малку веројатно дека сега би те болел стомак од враќање на матката. Пак ќе кажам, не сум доктор туку зборува логично. Ако си била на лекар и не видел ништо чудно, можно е само да ти се настинати јајниците и затоа да те боли.

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Болки во стомакот?
18.3.2010 15:11:10   
Annabel
Јас првите неколку дена имав страшни болки во стомакот, налик на контракции за време на доење. Сестрата во болница ми кажа дека тоа е нормална појава поради собирањето на матката.

Исто така имам слушнато кај второротки болките се поинтензивни, а дали ќе ми траат ќе видиме.


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Болки во стомакот?
18.3.2010 15:14:50   
Adrijana
Jas nemav bolki,  samo prviot den po poroduvanjeto, i toa epten slabi, recisi neprimetni, poveke kako neprijatnost vo stomakot.

_____________________________



(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Болки во стомакот?
18.3.2010 15:16:28   
matushka
I jas posle prorodnior poragjaj osekav bolki vo stomakot, bas kako sto vikas, nasilni koga go doev bebusot. Ama toa bese 2,3 dena. Posle prestanaa.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Болки во стомакот?
19.3.2010 22:07:50   
Natali061
Болките престанаа конечно а веројатно тоа било поради тоа што после толку време добив менструација.Во почетокот и јас имав болки кога доев но не одма него по два-три месеци на што и мене докторот ми објани дека се нормални. Како поминавте другите дали ги осеќавте тие болки?

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Болки во стомакот?
20.3.2010 22:41:29   
lukas
jas sum so carski...i nemozam uste po 20 dena da stavam mider ili pojas...dali sam od sebe se priberva stomakot barem malku...i koga prestanva da se cuvstvuva ona tvrdoto okolu ranata iza kolku vreme se pribira matkata so carski ili nema vrska......mozi ljufnav so pisav tuka ama iskaraj te me ako gresam...pozz

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Болки во стомакот?
20.3.2010 23:19:12   
Maca25
Лукас ставј мидер што побргу. Јас така се зезнав, ставив после 3 месеци па еве уште имам стомак како трудна да сум. Оди на гинеколог да ти каже дали е се во ред со матката па купувај мидер, и тоа 2 броја помал. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Болки во стомакот?
18.4.2010 17:09:44   
Snowhite RR
Јас ставив мидер по 3 дена на препорака на докторот, царски сум и јас. Инаку на матката и треба онолку месеци да се врати во нормала колку што трае бременоста, односно 9 месеци, јас понекогаш уште чувствувам како ми мрда стомакот, а болка не сум почувствувала до сега

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Болки во стомакот?
30.4.2010 22:51:55   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel


Исто така имам слушнато кај второротки болките се поинтензивни, а дали ќе ми траат ќе видиме.




a sum slusnala deka na za prvoto dete na majkata ne ja boli tolku stomakot no zatoa pak na bebusot go boli mnogu, dodeka pak za vtoroto dete na majkata ja boli mnogu stomakot a na bebusot ne go boli ic... Vistina e toa ili samo taka...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Болки во стомакот?
1.5.2010 0:10:10   
Snowhite RR
Ниту мене ме болеше стомакот, ниту пак син ми, прво дете ми е, така да...

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Болки во стомакот?
28.7.2010 10:02:14   
anedespo
Мене ме болеше се до втората бременост, кога со вториот царски рез го исправија она што првиот доктор го направил(лошо ме зашил), па ме болеше и ме сечеше како со нож секој пат кога ќе кивнев, кашлав или силно насмеав. 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Болки во стомакот?
16.10.2010 15:41:46   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Ниту мене ме болеше стомакот, ниту пак син ми, прво дете ми е, така да...

Potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?