|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   задоволна со себе после породувањето?
17.5.2009 9:59:58   
mami
Колку сте задоволни со својот физички изглед после породувањето? Како реагиравте на сите тие промени..Јас не баш најдобро..уште неможам да си се помирам со тоа што наместо прекрасните и цврсти гради добив две вреќички кои висат (буквално така ги чувствувам)и тоа што ослабев многуууу после породувањето па сега немам храброст да облечам сукња или кратки панталони...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: задоволна со себе после породувањето?
4.6.2009 12:26:46   
mami
Лиде..еве да не отворам нова може и овдеuser posted image пред бременоста и не бев нешто дебела ама бев некаде таман и ок си се осекав сама со себе, ама после тоа почна ужасот..цело време само слабеам и слабеам...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: задоволна со себе после породувањето?
4.6.2009 12:48:09   
lide78
i jas sum  poslaba sega,a jadam kako za dvajca i toa 4-5 pati na den.


_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 14:51:42   
mami
добро ако толку сум се променила после првата бременост, каква ке бидам после втората? уште полошо?тоа ми е најмногу мака..ако сега ми се свиснати градите, какви ке бидат после уште едно бебе?аууу не сакам ни да помислам

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 14:58:11   
Iva
Откако престанав да го дојам Тео сега пред еден месец, градиве тотално ми свиснаа, сеуште не сум си ги вратила килограмите од пред да останам бремена, на нозеве ми се наталожи целулит, така да понекогаш не можам да се погледнам во огледало. Некои ми кажуваат ајде ајде две деца си родила, ама сепак млада сум 25 год. сеуште сакам да изгледам добро. Летово дефинитивно ке го поминам во ленени панталони и долги сукњи.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 14:59:42   
natasha
ja oslabev 14kg za 40dena sega ja imaam onaa tezina so sum ja imala na 25god,deka sum zadovolna ne mozam mn da kazam poso i ja imam vrekicke dve,a strii da ne praam muabet.se mislam da odam na liposukcija i na nekoi vezbi ama pustoto si neam vreme pa si se sakam i vakava,ako sama ne si se bendisuvam pa za dr da ne zboram,a so e najvazno pa me saka mm i vakava so vrekickiuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 15:01:38   
mami
ма да он ме сака, и ми кажува цело време дека не му е важно каква сум и се, ама јас кога ке си се погледнам во огледало ми се плаче

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 15:06:59   
natasha
ABE NE DA MI SE PLACE MI SE RIKA AMA TOA E?NEAM NIKAKVA ELASTICNOST NA KOZATA KORISTEV SE I SESTO AMA NISTO.IMAM PRIJATELKI KOI NEMAAT NI S OD STRII,DA GI VIDIS KAKO NIKAD DA NE RODILE,AMA INDIVIDUA TIE TOA U PRASANJE,SE CUDAM KAKO KE ODAM NA ODMOR DA SEDAM SO PANTALONI NA PLAZA ILI DA GI OTKRIJAM BUTCINJATA SO CELULIT I STRIIuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: задоволна со себе после породувањето?
30.6.2009 17:13:24   
Еца
После породувањето со Мартина за неполни три месеци изгледав поубаво од било кога (тогаш уте градите ми беа ок, бидејќи ја доев уште долго...)одлична килажа од 55 кг,навистина после долго време си бев задоволна од тоа како изгледам, и по некое време почнав да слабеам, слабеам, и станав костур на батерии со 47 кг. Не цицки, немав ни газ, ни нозе, ни рацеuser posted image user posted image user posted image а јадев како луда...и така некако почнав да качувам и кога стигнав до 53 кг, оп пак трудна и сега имам 69 кг, па да видиме како ќе биде после ова породување.Инаку навистина од стрии не можам да се пожалам ама од градите да, се мислев да одам на затегнување, ама здравје после третотоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: задоволна со себе после породувањето?
2.7.2009 23:56:03   
haley

Страв ме фаќа кога ве читам, зарем е можно толку градите да се променат ? јас имам намера да дојам не повеќе од 3месеци па ќе ви кажам подоцна што испаднало. :)  инаку од ова што се имам информирано затегнување гради е покомплицирано и не знаат добро да го прават за разлика со зголемување на истите ! user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: задоволна со себе после породувањето?
3.7.2009 0:00:49   
Еца
Мила верувај доењето нема никаква врска со растегањето на градите, мислам дека тоа повеќе зависи од кг кои ке ги качиш за време на бременоста. Само како пример, мојата сестра го доесе малиот неполни 3 месеци, а јас мојата керка 2.5 години, и мене не ми се преубави, но нејзините се дури грозни за гледање.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: задоволна со себе после породувањето?
7.8.2009 21:19:33   
Natasha5
lele imam 5 kila da simnam toa me zagrizuva dali ke mozam da gi simnam,inace za ne cel mesec posle porogajot oslabev 8 kila pa ke vidime.A gradite uste ne se losi,ama ke vidime ponatamu.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: задоволна со себе после породувањето?
7.8.2009 21:23:38   
mami
има време мила..штом си ги симнала тие 8 ке отидат и тие 5 без да забележиш

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: задоволна со себе после породувањето?
11.9.2009 11:47:15   
big_mama817
da si ja vrativ onaa tezina sto si ja imav pred bremenosta user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: задоволна со себе после породувањето?
11.9.2009 11:50:50   
mother 29
istata sum i sum zadovolna:)))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: задоволна со себе после породувањето?
11.9.2009 12:22:22   
BEBICA
Ja sum prezadovolna ne samo sto ja vrativ tezinata posle poraganjeto tuku i sum mnoooogu posigurna vo sebe i sega se boram kako lavica.A porano mnogu popustav, toa kaj mene se sluci barem site taka mi vikaat.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 11:26:29   
profesorica
задоволна сум таман си се вратив во стара облека а имам екстра 1-2 килца, претходно бев многу слаба.сега се ми стоиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 11:27:21   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво за вас мамички

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 17:13:45   
nadica
не сум задоволна со себе си веќе имам пишувано многу сум дебела а тоа ми смета бидејќи не се познавам како таква и незнам да се носам со килажата user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 17:18:09   
bojanas
И јас мила! И мислам дека ќе се шекнам! И не знам како да си помогнам и немам време за себе со двете деци! Уште пивскио квасец ми требаше за да ми го зголеми апетитот.

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 17:22:56   
BEBICA
Jas sum mnoogu zadovolna sama so sebe.Kilazata ja vrativ posle 6 meseci, duri sega nekako sum si poubava,user posted image user posted image user posted image user posted image moze samo taka se cuvstvuvam.No sum zadovolna i ispolneta.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 17:26:51   
nana
Ne sum bas najzadovolna, ja vrativ kilazata od pred zabremenuvanjeto no bi sakala da skinam uste nekoe kilce. Sreka sto imav dobra genetska predispozicija pa nemam ni strii ni obvisnati gradi pokraj dvata porogai. Mi ostanuva da se izboram so celulitot na nozete.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 17:58:57   
jovanka
Zadovolna kako sto se popraviv 25-26 kg sega posle trinaeset meseci kilazata mi se vrati vo normala kako na pocetok na bremenosta i so dvete deca se poprviv ama blagodarenie na genetika i sekojdnevno dvizenje sega sum prezadovolna, bez nikakvi dieti i ogranicuvanja so hranata zatoa sto uste go dojam.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 18:12:34   
bordan
koga bev bremena se popraviv 26kg od 54 do 80kg.Posle poragajot za 3meseci bev 55kg se vrativ vo normala bez dieti i vezbi oti Oleg seuste cica a jadam kako luda.Ili e do organizmot ili kako sto veli mm katil covek nemoze da bide debeluser posted image user posted image user posted image .Zadovolna sum oti pak sum istata

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: задоволна со себе после породувањето?
12.12.2009 19:37:24   
karla
bravo bordanuser posted image Jas se porpraviv 16kg so 83 otidov na poragjaj, koga si dojdov od bolnica bev 74 a eve sega posle 3 meseci sum 80 bidejki imam neverojaten apetit a koga prestanav da jadam tolku vednas osetiv namaluvanje na mlekotouser posted image

A za nezadovolstvoto od izgledot na teloto da ne pravam muabet, strii na gradite, butovite, stomakot...nema povekje nisto od cvrstite gradi koi gi imav nekogas a kosata mi e polovina od toa sto go imavuser posted image totalno razocaruvanje. Samo si se tesam so zlanoto dete sto go dobiv i deka toa vredi za cenata sto ja plakjam so promenata na mojot izgled 

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?