|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 17:05:59   
Snowhite RR
Кога си дојдов од работа Михаил седеше сам в спална, а свекрва ми ја заспиваше Јана, тој не одел таму да не ја разбуди и така двајцата се погушкавме и се потркалавме на спалната, а после додека таа спиеше ние боевме во боенката, после тоа читавме списание Другарче, па после и Јана стана, ја легнавме меѓу нас и на двајцата им читав хе хе, баш беше интересно.
Ова е извештајот од вчера, а денеска додека ја заспивав нејзе се враќам од спална гледам и тој заспал. Така да сега
ќе чекам да станат па да надокнадиме, бидејќи од сабајле бев на работа.
А вие?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 17:17:15   
Felly RR
Еве и ние од вчера
Станавме заедно, се спремивме и тргнавме кај мама на работа. Дедо не чекаше пред работа, па дури завршив јас со обврските, тие шеткаа, ама за брзо пак бевме заедно - на кафе со колешките од мама. Па прошетавме заедно до една продавница, ја плативме сметката за телефон и си дојдовме...
По цел ден имаме заеднички активности - па игравме заедно, средувавме заедно, заедно си легнавме да спиеме, читавме и ние сликовница, ручкавме заедно...

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 17:52:07   
vezilka RR
Сабајле се погушкавме малку на спална, па се спремивме и отидовме кај тете. Таму Никола остана со баба и братучедите додека мама беше на работа. Кога си дојдов, тој спиеше, ама веднаш стана штом ме слушна. Потоа читавме сликовници, тие што ги немаме дома, хе, хе, и сега играат со братучедите. Заедничките активности ќе ни почнат дома, се надевам за бргу, го чекаме тато да не земе.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 20:27:09   
deluxe
Denot mi e ispolnet so moite dve deca,mama e doma I tie se sekoj mig do mene.Zaedno sureduvame so kerkata,bate koga spie,potoa si igravme trojcata.go zaspav bebus,so A citavme lektira(prikazni Po telefon)taa cita mama slusauser posted image Odrucekva so mm gi setnavme do park.Sega bebus zaspa ,dadicka si igra so drugarkite kaj nas vo dvor,dodeka mama e na Rruser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 21:52:04   
Bethany
Денес шетавме, дружевме се заедно на кафе со пријателка, па се гоневме по станот, се смеевме, зборевме, гледавме цртани заедно, па бевме на роденден кај другарчиња, па редевме пазл итн. итн.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.8.2013 22:14:35   
Mihaela 2010
So tatko i sabajle bile kaj komsiive na kafe,taa si igrala so detenceto nivno,posle setale da pazarat,pa i se vrati najdobriot drugar od odmor,pa bila kaj niv da se vidat,pa i dosle doma edni pogolemki devojcinja koi ja obozavaat,pa so niv se zaigrala,i ne zaspala popladnevo.
taka da jas koga dojdov od rabota samo rucavme i mi zaspa u 18:30,spiese do 20:30,edvaj ja razbudiv za vecera i pak si legna...znaci nisto ne pravev denes so moetop dete

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
21.8.2013 12:56:14   
Bethany
Прво шеташе со татко му сабајлево, па после го извадив пластелинот, демек да правиме нешто, ама само мама правеше, тој тек после пола саат се оддлучи да го пипне, а и ово е напредок, од пластелинот се стресуваше ако до допреше само со рака user posted image
Е па после цртавме, освен со масни, извадив и некои детски маркери, демек washable , ама се направивме лом, рачиња му се сини, кој знае кога ќе излезе бојата. Битно washable се од масата за која седевме user posted image
Е потоа направивме мини забава, пуштивме гласно музиката, игравме и јас дував од балончињата (такви какви што ми се на аватар сликата user posted image )и се смеевме и си уживавме и се релаксиравме и двајцата. Сега среќно заспа. user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
24.10.2013 23:42:16   
Snowhite RR
Па вие мајки или ништо не правите со вашите деца или па цело време нешто правите и немате време да пишете, трето немаuser posted image
Ние еве два дена играме со коцките, ги активиравме после подолго време и мисијата испадна успешна, зашто се заигра и немаше дома викотници. Пред некој ден правевме дрво од тие кесите што се од леб.
Сега да залади имам во план од картонски кутии големи да правиме кујна, шпорет нешто такво

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
24.10.2013 23:45:27   
Felly RR
Игравме заедно, се смеевме, се лутевме. Се со ред.user posted image И на крај се заспавме заедно.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
14.11.2013 11:01:50   
vezilka RR
Морам да го запишам ова за да се прекорам сама себа. Вчера, Никола бараше да му го пуштам цртаниот. И обично се договараме, гледаме две епизоди и гасиме. Како сме го пуштиле, јас сум заспала, исто и мажле. И Нашето дете, гледаше цртани, еден саат (при што откривме дека знае сам да си пушта нови, а ние мислевме дека не знае како) а ние спиевме. Катастрофа, ме совлада уморот и сум се погубила. user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
14.11.2013 12:03:45   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Морам да го запишам ова за да се прекорам сама себа. Вчера, Никола бараше да му го пуштам цртаниот. И обично се договараме, гледаме две епизоди и гасиме. Како сме го пуштиле, јас сум заспала, исто и мажле. И Нашето дете, гледаше цртани, еден саат (при што откривме дека знае сам да си пушта нови, а ние мислевме дека не знае како) а ние спиевме. Катастрофа, ме совлада уморот и сум се погубила. user posted image


user posted image user posted image user posted image

Лелеее се изнасмеав, Везилке!

Јас денес од сабајле успеав да се искарам со моето дете зашто веќе ми дојде прелку глава да ми плаче на секое стапнување во градинка и го искарав кога влеговме, ама за секунда се смири и си продолжи да си оди без плачење. Значи малку требало да го скарам, а не да го лигавам на секое одење.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 15:52:59   
Mihaela 2010
Se iznasetkavme se iznaslikavmr so eklata vo jumbo iako bese siromasnauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 16:00:29   
deluxe
Си игравме во двор,брканица,т.е тие си трчкаа јас ги гледавuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 20:01:47   
Felly RR
Прво појадувавме заедно, па игравме, учевме англиски, се бањавме и сега гледаме цртани.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 20:57:08   
Tanjat7880
Ucevme I pishuvavme domashni dobar del od denot,preku nedela nema za po doma ama zatoa za vikend crncime...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 23:02:00   
Snowhite RR
Јас пред некој ден пишував извештај на оваа тема, а сега гледам дека ми ја нема пораката

Епа вака еден ден правевме еж со компир и чечкалици, еден ден биравме торта за роденденот, еден ден учевме песнички од темата на рр, каде што има песнички
Сега два дена е кај баба му на поседок и ништо не правиме и многу ми недостасуваuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
7.12.2013 23:22:31   
Палешка РР
Игравме криенка - миженка, па и текна јас да бидам болна таа докторка, па ми ставаше инекции и инфузија, па не смеев да мрдам, па ме тераше да се мочкам в чаша за да сме ги фателе бактеричките user posted image , па игравме заболекар, после беше масерка во козметички салон, па ме мачкаше на лице со крем и цела ме ошлака user posted image , цртавме, учевме букви, па јас бев коњче и ми се качи на грб да ја шетам низ дома, па шиевме играчки, па со конецот ми го врза забот да ми го извадела, па милиони прашања постави....итн, уште не спие user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 7.12.2013 23:23:27 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
8.12.2013 0:26:05   
Defne90 RR
Nie denneska igravme brkanica prvo so pogolemoto since toa mu e najubavo da trcame niz kuki.Posle sednavme i pocnavme da se prepravame deka gotvime jadenje prvo toj mi gotvese mene pa jas nemu pa potoa toj mu gotvese na pomaloto bratce i potoa demek go rani se prepravase.Otkako ni zdosadi gotvenjeto go vozevme pomaloto bratce vo kiperot eden krug jas eden krug M i taka cel den si igravme.Sega spijat i dvajcata izmoreni od mnogubrojnite detski igri bidejki denes se iznaigravmeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
11.12.2014 15:50:45   
Mila mamicka
Денеска сеуште ништо, оти сум сеуште на работа, а вчера попладне конечно правевме отисоци од рачето и ноџето во глинамол, ама некако не ми излегоа како што треба. Ги оставивме да се сушат, па ќе видиме какви ќе бидат на крајот. Ако не успее ова, планирам истото да го направам со тесто, па да го испечам, за да си имаме и ваков спомен. А денеска попладне планираме да играме пазар. Имаме многу играчки, овошје и зеленчук, јас сум пазарџијата, тој има парички и си играме пазар. Многу му е интересна оваа игра, и цело време бара да ја играме. А за утре планирам да правиме ланчиња од макарони.

Ајде мамички, давајте идеи што друго може да се игра дома со поголемите дечиња. Времето како што е никакво, мора да ги занимаваме по дома.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 11.12.2014 19:26:30 >


_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
11.12.2014 15:54:30   
Mihaela 2010
Nie vcera pravevme figuri od plastelin,pa sledno ni bese ucenje pisuvanje,jas i kazuvam bukva po bukva a taa pisuva,vo taa faza sme sega
za denes ke vidime,moze so tatko i ke se podruzi posto bese dezuren vcera pa se nemaat videnouser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
11.12.2014 15:56:38   
Mila mamicka
Фазата со пластелинот веќе ни помина, едно време беше окупиран со него. А за букви сме сеуште мали, имаме две и пол години. Ќе смислиме некои игри прикладни за неговата возраст.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
11.12.2014 16:11:17   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Фазата со пластелинот веќе ни помина, едно време беше окупиран со него. А за букви сме сеуште мали, имаме две и пол години. Ќе смислиме некои игри прикладни за неговата возраст.

I nas ni pominuva,pa ni se vrakja ,znaes koga ke podzaboravi nesto,posle koga pak ke go vidi interesno i e .

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
11.12.2014 16:24:04   
Bethany
Na moeto mu e interesno isto da se igrame prodavaci. Ima detska kasa i paricki i korpa za pazarenje, pa posledni denovi najmnogu so toa se igrame.

Pred nekoe vreme bese vo faza na doktor, pa mi dade kniska, pa jas kao doagjam na pregled i toj me pregleduva so toa detski instrumenti, pa mi dava terapija, sirup, pa mi vadi krv od prstot a jas demek placem, pa toj me tesi user posted image i jas mu vikam: fala sine, a toj me ispravuva: ne sine, doktore!

Preeska redevme bukvi od tie nekoi kako slozuvalki.

Plus imame mnogu detski karti. Karti se so zivotni vo par, pa gi redis so liceto nadolu pa sekoj izvlekuva po karta i koj naredi povekje parovi e pobednik.
ili drugi edni so zivotni na angliski pa ucime nazivi na zivotni na angliski.
taka pred nekoj den go prasuvam: kako ae vika macka na angliski, a toj mi odgovara: Tom user posted image ( od tom i dzeri)

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.12.2014 0:03:45   
Snowhite RR
вежбавме за пρиρедбата за во гρадинκа пρетставата, јас лисицата тој зајаκот, а после тρојцата си подававме со топκа, една меκана за дома, па ја учевме Јана да носи шал и κапа и наρаκвици, па и Михаил облече, за да го гледа него и таа да облеκува, па се гледаше на огледало и после едвај ја κандисваме да ги извади, сега ќе видиме сабајле дали ќе саκа да ги носи


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што правевте денеска со вашите деца?
16.3.2015 17:36:49   
lukajana RR
Денес цел ден со децата се шетавме ,начекаа убаво време и не можеш да ги прибереш .Така прво бевме на забар па на игралиште со точаци и на крај ги собраа сите деца од мало кај нас во двор па се лулавме на лулашки и се бркавме позади куќа(да не не гледаат комшиитеuser posted image ) Сега спијат капнаа веќе

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali odite cesto na proset_ki so vaset_o dete/deca

Da (0%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 0

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!