|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Светот е мал...
15.9.2010 21:06:46   
Палешка РР
По втор пат во еден месец ми се случува ептен чудна коинциденција, па решив да отворам и тема за тоа user posted image

Кога барав стан, или куќа, под кирија, од 20-тина огласи на пазар3 одбрав еден и се јавив. Си разговарам јас така со жената и цело време имам чувство дека ја познавам. Едно време таа ми вели, извини твојот глас ми е ептен познат, каде работиш. Кога тоа ти била моја колешка од работа, која ја испуштија минатата година.

Ситуација 2:
Тетка ми работи во правна служба во болница и секојдневно има контакт со многу луѓе, па и реков да се распраша за жена да ми ја чува Миа. Кога една сестра, која работи таму ја предложила нејзината снаа и ја испофалила мнооогу. Тетка ми ми даде број и денес стапив во контакт со свекрвата. Попладнево ми се јави и снаата и си разговараме така утре да се видиме, а мене гласот познат. И велам, да не се викаш случајно Даниела, а таа кога почна да се смее....долго време сме семејни пријатели со нив, но не сме се виделе откако се роди Миа.

user posted image user posted image user posted image

Дали сте имале вакви ситуации?


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Светот е мал...
15.9.2010 21:10:39   
mama26
deka svetot e mal e.na odmor dodeka bev zapoznav luge koi gi poznavaat moite rodnini.osven takvi slucki drugi sum nemala...mozebi i deka prijatelkite ne mi se mnogu,a za drugite upat sto mi bile prijatelki obicno me prepoznavaat ajas gi zaboravam.[ u smisol nepamtam nesto sto e kratko ]user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Светот е мал...
16.9.2010 10:14:41   
vezilka RR
Не да е мал туку минијатурен е..хи, хи. Милион пати ми се случиле некои слични дешавки. Со мажле на пример се познаваме околу 8 години, но и предходно сме искачале на исти места и горе доле сме познавале исти луѓе ( само ние не сме се познавале ) и често пати се случува кога гледаме стари фотки реакција од типот: Еј, другар/ка ми user posted image user posted image ..

Пред неколку години запознавам една девојка која е многу добра пријателка со моја пријателка..и така почнуваме да се дружиме и да се зближуваме. Еднаш си праиме муабет за чудни дешавки со бивши дечковци, а јас тука многу за расправање оти имав еден бивши тотален екцентрик, а на девојкава нешто познати приказниве..и ме прашува као се вика ма тој тип..и се разбравме накрај дека уствари ги имаме поминато истите дешавки..и она идела со него user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Светот е мал...
16.9.2010 23:14:50   
Anushka
светот не е мал, ние од РР сме големи... колку пати кога возам (обожувам да возам) таман ми доаѓа да опцујам некоја како вози, па си велам: „оп, стоп, можеби е твојата омилена Рингерајка...“
во превод - ако е светот мал, моето срце е големо!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?