|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   што ке правиме денес?
30.5.2009 11:16:49   
mami
со оглед на тоа какво е времево...тапа...што ке правиме денес?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2009 11:18:43   
mami
Ние го чекаме Лука да стане и ке одиме до центар да купиме тоа што ни треба за роденденот во понеделник, а после незнам, најверојатно ке се занимаваме нешто, плус јас сум од 18х на состанок извидници...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2009 14:51:22   
natasha
ke spieemmeeeeeeeeeuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2009 15:05:04   
Еца
Мартина веќе заспа, а јас се мислам да пеглам, да не пеглам, да пеглам, да не пеглам.....нешто покасно ќе ни дојдат гости па маж ми еве излезе да купи мелено месо, ќе правел некаков ролат, ај ке ви јавам како излегол ролатотuser posted image ама го бива за во кујна, ќе го стокми знамuser posted image и сега останува да пеглам, да не пеглам, да пеглам....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: што ке правиме денес?
30.5.2009 18:58:07   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image јас ако почнам така да се мислам одма знам што ке испадне- да не пегламuser posted image user posted image user posted image ама затоа ќе си легнам до мм и ке си го гушнам и ке гледаме некоја епизода Фрејзер

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: што ке правиме денес?
12.6.2009 21:12:45   
mami
ке ги=о успијам Лука, па ке си се истуширам и така мокра ке си легнам до мм и ке нема друг избор освен да се соблече и user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: што ке правиме денес?
14.6.2009 19:04:04   
Еца
Денес бевме во зоолошка градина, до кај 12, се прибравме дома, тушрање, одмарање, и сега чекаме уште малку, па пак надвор, мора да истегнеме нозе, нелиuser posted image user posted image user posted image Се читаме, чао!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 1:35:48   
Еца
Леле веќе сме во новиот ден, а јас уште не сум си легналаuser posted image и таман да испланирам што ќе правам денес? Па ако е врнежливо времето децата ќе ги однесам во игротека ќе ги оставам да ги чуваат а ајас ќе се вратам и ќе му се пикнам на мм во кревет да се галиме малку, во мир и тишина
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 1:47:43   
biljanaM
Elena i jas sum noken vampir...mm ne e doma i ne brzam da si legnam....user posted image user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 1:52:22   
Еца
мацо мене мм ми е дома, ама јас спијам со керка ми и девојчето од золва ми, па нешто осеќам болки и не можам да спијам, не дека ми прпаuser posted image user posted image user posted image ама да поседам уште малкуuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 1:54:42   
biljanaM
Ajde ajde...user posted image user posted image user posted image
Ova internetot e ziva zaraza....Jas utre planiram da se prosetam do moite ako e ubavo vremeto se razbira


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 15:02:35   
mis.
Елена а која е таа игротека кај што ја носиш Мартина на чување некогаш и јас имам потреба кога сум во град да го оставам големиот син за јас да си завршам некоја работа.Колку се наплаќа и како работи пиши за нас што живееме сами без свекрви ,без некој кој што може да ги причува децата.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: што ке правиме денес?
25.6.2009 18:14:37   
Еца
Мис тоа е игротеката Том и Џери во Ново Лисиче, но јас мислам дека и во други игротеки чуваат деца на оставање, барем така мислам.Ваму плаќам 60 денари за еден час, 100 ден за два часа. Инаку работат од 10 до 22 часот, а може по потреба да ги викнеш и порано од колку треба да го чуваат и доаѓаат.Затоа многу си ја сакам игротеката.САко сакаш ќе ти кажам број, навистина се многу внимателни и убаво си играат со децата, дури на Мартианда и направат кеф со неа се лизгаат на лизгалката, а таа е толку мала лизгалкаuser posted image и дозволуваат се да растури зошто сметаат дека игротеката е место каде детето треба максимално да се изнаигра, каде никој ништо нема да му брани и да ја потроши својата вишок енергијаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: што ке правиме денес?
26.6.2009 13:55:53   
mis.
Елена прати ми о бројчето од игротеката,навистина имам потреба од такво нешто.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: што ке правиме денес?
26.6.2009 13:58:38   
mami
еј многу добра игротека..Лука си помина супер..нека потпорасне па ке им го оставам и јас, ако имам 2 баби и една тетка на располагање user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: што ке правиме денес?
26.6.2009 21:17:12   
Еца
Е а јас сега видов дека сте пишале тукаuser posted image бројот на игротеката Том и Џери е 078 330 121 и ќе ја барате Сузе(газдарицата и таа ги чува децата) Еве баш сега се вратив од таму, навистина сум презадоволна колку многу им обрнува внимание и се одбидува да им направи да биде интересно.user posted image user posted image user posted image За три саати се плаќа 150 ден, а за 4 саати и повеќе по 200 денари, без разлика колку часа ќе го оставите детето.Инаку ми рече дека сите ние од форумот ќе имаме попут, а утре ќе ви кажам и колку ќе биде тоа user posted image user posted image user posted image Се за нашите рингерајковциuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 26.6.2009 21:18:06 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: што ке правиме денес?
27.6.2009 1:49:49   
biljanaM
ако биде убаво времето ке одиме на прошетка.....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: што ке правиме денес?
27.6.2009 7:33:05   
Еца
Па ако одиме по она, по утрото се познава денот, утрово е многу убаво, сончево, ќе биде топло, па ќе си седам дома user posted image user posted image user posted image не, сигурно ќе одам до детска улица  децата да возат велосипеди, а за друго, не знамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: што ке правиме денес?
27.6.2009 9:55:08   
mami
аааа денес ме чека турбо ден...прво да ги наранам мажитеuser posted image после на часови, после низ пазар и во парк со Лука, да си поигра со топката и дечињата а после дома на правење торта..утре чекаме гости па ке ја правам истата од роденднот па кој сака бујрум на торта

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: што ке правиме денес?
27.6.2009 9:56:49   
Еца
јас, јас, јас сакам (да ми чуваш едно парче за среда)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: што ке правиме денес?
27.6.2009 9:59:38   
mami
договорено, само дај да го комплетираме списокот за во среда да знам колку да чувамuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: што ке правиме денес?
1.8.2009 17:13:52   
Еца
Додека јас тука со вас малку се дружев ми стигна уште една машина за пеглање, мислам нормално надвор е 50 степени па за 5 минути алиштата се сувиuser posted image затоа мили мои поздрав од мене јас одам да
user posted image а потоа на едно убаво  user posted image   Се читаме покасно
user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: што ке правиме денес?
1.8.2009 17:23:08   
milijana
Elena..jas razmisluvam da ja prifatam onaa programa za samovrabotuvanje pa da otvoram nekoj butik..koj znae dali mi e pametno.maz mi si ima rabota..ama jas se dosaduvam.Imal nekoj vakvo iskustvo, za onie 3 ijadi evra preku biroto sto gi davaat???.Taka dodeka vie perete peglate..jas se doaduvam..pa samo idei mi odat??Pozz

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: што ке правиме денес?
2.8.2009 9:59:30   
mimicka
Denes ke uzivam po gosti majka mi ima rodenden a svekor mi imenden.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: што ке правиме денес?
8.8.2009 11:06:03   
mami
Прво ме чекаат вреки за спиење и шаторско крило да ги исперам, после пазар..евентуално луна парк со ѕверчето и после ваљда дома, освен ако не смислиме нешто друго по пат

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?