|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што и подаривте на саканата по породувањето?
3.5.2010 21:23:39   
Julie1
Можеби е премногу материјално.. но сепак како се покажавте пред вашата драга пред се од романтичната страна?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
3.5.2010 23:06:47   
Annabel
Мене мм не ми подари ништо материјално, но наместо тоа ми го организира, т.е. подари најубавиот пороѓај нас светот...Цело време беше со мене, ми најде анестезиолог, и ме направи да се чувствувам како принцеза.

ММ ми е срце најголемо...user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
4.5.2010 8:25:47   
profesorica
ММ ми поклони златно ланче со привезок срце.ми го донесе во болница завиткано во црвена укирасна хартија.леле 100 пати го отварав, и де гледав во бебето, де во подарокот.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
4.5.2010 9:05:43   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Мене мм не ми подари ништо материјално, но наместо тоа ми го организира, т.е. подари најубавиот пороѓај нас светот...Цело време беше со мене, ми најде анестезиолог, и ме направи да се чувствувам како принцеза.

ММ ми е срце најголемо...user posted image


user posted image за твојот сопруг Аннабел,факт е дека ниеден скап подарок не може да те направи да се чувствуваш толку возвишено,колку гестовите на човекот кој ти е животен сопатник.user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
5.5.2010 18:33:49   
amelbebe
so prvite dva poragaja nisto,ama so tretoto OHRIDSKI BISERI,lance i narakvica

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
5.5.2010 22:51:52   
ananikol
Mislam deka postoi vakva tema....so dobivme od sakaniot po poroduvanjeto..

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
5.5.2010 22:57:43   
Тања РР
Ништо не ми подари затоа што бебчето не фати неподготвени. Затоа подоцна ( за 8 март, демек)  ми купи сребрен комплет (обетки, ланче со привезок срце и прстен)

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
7.6.2010 13:56:02   
Martins mom
Mnogu pregratki i baknezi i vetuvanje niz solzi radosnici deka zasekogas ke bide pokraj nas...user posted image



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
28.6.2010 19:20:31   
ananikol
Za vreme na poraganjeto bese celo vreme so mene a po poraganjeto osven sinotuser posted image  mi podari i prsten so zolto- belo zlato so cirkoni

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
28.6.2010 20:38:30   
mama26
najgolemiot podarok bese sinot.pa do sinot epiduralnata hahaha.bese so mene dodeka se porodiv ,a pokasno i prsten dobiv.iako nesum po nakit.ne go nosam.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
19.9.2010 12:46:04   
Octavia
Мене мм ама баш ништо, ма ни ручек немаше кога си дојдов од болница и тоа ни за првото ни за второто.user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
19.9.2010 22:55:19   
ananikol
 Eve go podarokot
user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
10.1.2011 14:32:43   
penelopa
Еве после 2 месеци молење јас неделава ќе си одберам поклон- пошто така сака маж ми , не за друго да не утнеuser posted image . Веќе долго време сакам рачен часовник така да тоа е мојот прв избор. Блус бендисав и еден сет ланче со обетки на Сваровски, така да неделава ќе се подновамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
11.2.2011 15:27:42   
petra27
Dobiv prsten od belo zlato so mnoogu cirkoni od Altinbas......i ima interesna prikazna okolu seto toa........
Bidejki mm neznael kako prsten da mi kupi,ja zemal svekrva mi i zaedno otisle da kupat...svekrvami vednas se fatila za prstenot i mu rekla deka jas sum go probala i deka mi bil tocen...mm se slozil,cim mene mi se svigal togas toj...
I doaga vo bolnica mi go dav podarokot,jas go otvaram i on mi vika"toj e?"
Jas zbunka...nitu sum birala prsten nitu pak suv vlegla vo Altinbas vo brzo vreme...edinstveno takov vidov na net i mi se zasviga...
Se vrativ od bolnica i ja otvorivme temava....mm mi vika deka jas sum go odbrala,deka svekrva mi taka mu rekla...jas pak zbunka,si vikam da ne zabegav jas.....i na kraj se vospostavi deka svekrva mi najverojatno go sonuvala seto toa...pa uste i tocen mi go pogodija...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
11.2.2011 19:10:27   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Dobiv prsten od belo zlato so mnoogu cirkoni od Altinbas......i ima interesna prikazna okolu seto toa........
Bidejki mm neznael kako prsten da mi kupi,ja zemal svekrva mi i zaedno otisle da kupat...svekrvami vednas se fatila za prstenot i mu rekla deka jas sum go probala i deka mi bil tocen...mm se slozil,cim mene mi se svigal togas toj...
I doaga vo bolnica mi go dav podarokot,jas go otvaram i on mi vika"toj e?"
Jas zbunka...nitu sum birala prsten nitu pak suv vlegla vo Altinbas vo brzo vreme...edinstveno takov vidov na net i mi se zasviga...
Se vrativ od bolnica i ja otvorivme temava....mm mi vika deka jas sum go odbrala,deka svekrva mi taka mu rekla...jas pak zbunka,si vikam da ne zabegav jas.....i na kraj se vospostavi deka svekrva mi najverojatno go sonuvala seto toa...pa uste i tocen mi go pogodija...



Lele se naeziv user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
26.7.2011 10:02:34   
miana
zlatni obetki i buket cveke user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
26.7.2011 11:10:26   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Мене мм ама баш ништо, ма ни ручек немаше кога си дојдов од болница и тоа ни за првото ни за второто.user posted image user posted image

И јас од мојот не добив ништо, иако му бев кажала дека сакам поклонче... Ручек и кај мене немаше, ама барем беше чисто user posted image дома како што оставив јас.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
26.7.2011 11:41:56   
Mihaela 2010
Jas dobiv poklon Orbitrejk...toa sakav,posle poroduvanje da vezbamuser posted image user posted image ..ama nikako da se najde vremeuser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
26.7.2011 11:51:36   
miana
I mene orbitrekot mi e zakacalka :(

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
26.7.2011 15:10:05   
AnnaMolly RR
Ништо не ми купи, ни сум му замерила ни ништо. Не гледам дека треба да се купи нешто по овој повод. До душа, ние со мм многу ретко си разменуваме подароци, едноставно така се договоривме. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
10.12.2011 10:59:41   
Luci
Добив злато, прстен, обетки и привезок крст за мене, за М. алка, ова е од Мм & свеки 2во1. Ми ги донесоа во болница, дента кога се породивuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
10.12.2011 11:02:38   
@Mila@
jas na mm mu podgotviv spisok na raboti sto gi sakam po poroduvanjeto,ne se poklon tuku raboti sto treba on da gi zavrshi dur sum jas vo bolnica :))) za da od vozbuda ne zaboravi nishto i planiram koga ke se porodam da mu kazam kade e spisokot ahahahaha

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
10.12.2011 11:12:10   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ништо не ми купи, ни сум му замерила ни ништо. Не гледам дека треба да се купи нешто по овој повод. До душа, ние со мм многу ретко си разменуваме подароци, едноставно така се договоривме. 

Identicno...znaci od nego licno ne dobiv nisto. Ne ni smetav deka treba...vo tie momenti na radost na pokloni najmalku mislev user posted image
A od majka mi i svekrva mi dobiv nakit..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
10.12.2011 11:14:59   
elenak
Јас воопшто не сум таков тип, не сакам такви ,, видете сите,, работи. Ако си одберам нешто тоа ќе биде отпосле а не да ми носи во болница за да може персоналот да коментира и да рангира. А и со цениве како што ги гледав мислам излишно е да се фрлаат пари кои и те како ќе ни се најдат за новиот член. Нема повреден подарок за мене од тоа она мало суштество што ќе го држам во раце да се роди здраво и живо.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што и подаривте на саканата по породувањето?
12.7.2012 17:41:33   
shell
После две изгубени бебиња, една рака инвитра и отприлика толку инсеминации, неколку операции, испитувања и чепатења по клиники и гинеколози стигна нашето прекрасно бебе user posted image
??? Првиот подарок....доцнење кога требаше да не земат и оставање да ја барам и почестам јас докторката и екипаат оти нему му било непријатноuser posted image
.
.
??? Втор подарок....многу чести замерки и недоверба околу одгледувањето на нашево бебе user posted image
.
??? Трет подарок....повлекување и оддалечувањеuser posted image
.
??? Четврт подарок....после околу 3 месеци идеја за разводuser posted image
.
??? Петти подарок....после 5 месеци не сака да спие со нас во собаuser posted image
.
??? Шести подарок....после нешто повеќе од седум месеци од раѓањето на нашево бебе не остави и си замина user posted image
.
.
.
??? Седми подарок....тужба за развод после 17 години заеднички живот
.
.
??? Осми подарок....развод!!!user posted image


Не знам колку ??? подароци уште ме очекуваатuser posted image

Инаку, и јас не бев материјалист и не се залагав да добивам подароци (бев убедена дека имам многу повеќе од материјални добра), но сега, сега гледам дека не вредело, не сум била во право воопшто и понекогаш жалам што сум дозволила многу моменти да не бидат на тој начин одбележани...така можеби ќе почувствував кога чувствата згаснувале и се сменувале.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?