|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 21:39:13   
Палешка РР
Што е она што вас ви оставило најголем впечаток од форумов? Што научивте, што добивте и какво искуство стекнавте?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 21:43:54   
Ikana
Па можам слободно да кажам дека со РР си го пораснав бебетоuser posted image
Добив пријатели, совети, мудрост, и сила кога ми беше најпотребна!
Добив второ семејство!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 21:57:32   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Па можам слободно да кажам дека со РР си го пораснав бебетоuser posted image
Добив пријатели, совети, мудрост, и сила кога ми беше најпотребна!
Добив второ семејство!


Исто

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:00:23   
Martins mom
Од РР научив многу работи во врска со одгледувањето на моето дете, а најмногу од се , благодарна сум што со нејзина помош ја пребродив постпородилната депресија.user posted image user posted image user posted image Во последно време ја запоставив РР, но постојано ми е во мислите...и најмалото слободно време го користам за да ѕирнам што правите тукаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:26:33   
blond
Научив многу работи, штом останав бремена веднаш се закачив на форумот и од тогаш не сум го напуштила. Ми помогна многу за растењето на малиот, за пребродување на кризни моменти, и секако женчињата што виртуелно ги запознав и што секојдневно учам нешто ново од нив user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:28:34   
blond
Научив многу работи, штом останав бремена веднаш се закачив на форумот и од тогаш не сум го напуштила. Ми помогна многу за растењето на малиот, за пребродување на кризни моменти, и секако женчињата што виртуелно ги запознав и што секојдневно учам нешто ново од нив user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:30:50   
hopeless
Јас одмна ве читам, иако ретко пишувам и можам да кажам дека РР е number 1
секој може да си прочита што му треба да побара совет и да си ја олесни душата на рр

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:37:38   
moni teo
nauciv i ucam raboti od ringeraja i sit zencinja sto ja socinuvaat rr inaku slabo pisuvam no non stop bukvalno sekoj den ve citam

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:40:05   
Bogdancanka
научив доста работи user posted image би издвоила информации околу стерилитет

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:47:22   
Bilence2
Rr mi bese vodic nekoe vreme.niz bremenosta, sega i vo rastenjeto na decata kako i vo domakinskite raboti. Rr mi e drugarka so mnogu siroki pogledi i odgovor na moite neodgovoreni prasanja. Mnoooogu si ja sakam i veruvam vo nea. Bas ko na najdobra drugarka.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:49:25   
Tanjicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Rr mi bese vodic nekoe vreme.niz bremenosta, sega i vo rastenjeto na decata kako i vo domakinskite raboti. Rr mi e drugarka so mnogu siroki pogledi i odgovor na moite neodgovoreni prasanja. Mnoooogu si ja sakam i veruvam vo nea. Bas ko na najdobra drugarka.

potpolno se soglasuvam

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
12.3.2013 22:52:04   
Lacrymosa
научив многу за бременоста, прв пат сум бремена и навистина ми е од голема помош

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 0:04:41   
vezilka RR
Nauciv da bidam forumas :-) Nekolku pati forumov i ringerajki me potsetija deka seuste ima dobri luge na svetov. Nauciv deka zenskata solidarnost e golema. I nauciv da pravam podvarok za sto mazle i e mnogublagodaren na RR. :-)

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 0:04:45   
zzaa
pa nauciv mnogu za dohrana vospituvanje i dobiv mnogu korisni soveti od moite prijatelki ringerajki.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 0:10:03   
baby77
nauciv deka ne sum sama vo mojata maka.. nauciv deka ima cuda seuste.. nauciv da dremam na forumov . da poddrzam nekogo vo bolkata i radosta, da dobijam poddrska od nekogo kogo ne poznavam.. mnogu nauciv da

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 0:11:00   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Nauciv da bidam forumas :-)


da ova najmnogu
mnogu raboti nauciv ne mozam da izdvojam, vospituvanjeto na kerka mi si go preispituvam najcesto na RR


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 4:12:56   
bucko mal
Nauciv mnogu korisni raboti,bebusov mi raste so rruser posted image user posted image user posted image za ringeraja

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 4:27:16   
Viktori
pa ne zn dali nauciv nesto kako lekcija, ama definitivno zapoznav prekrasni licnosti i nikovi cie mislenje navistina go cenam.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 14:39:48   
Velena
Со рингераја сум уште пред да забременам.Секое искуство совет од тука ми бил добредојден.За било што да ме интересирало прво овде сум барала одговор.Бременоста цела со вас ја поминав и тука сте и сега еве веќе 16 месеци откако ми се роди малечката.Како златна книга за деца и мајки стеuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 14:43:21   
Mihaela 2010
Se sto e povrzano okolu deteto,od bebe pa do sega...
E sega bi sakala nekogas i da ve zapoznaam vo zivo,se nadevam ke dojde i toj den

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 14:55:47   
sandriana RR
Да бидам поотворена и со непознати, покрај советите за детето, секако user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 15:06:02   
temjanuska75
Многу научив од РР. Прво за забременување, потоа за бременост, новороденче, готвачки финтиuser posted image .....
Долг ќе ми биде постот. Едноставно РР Ти Благодарам што постоиш, и нормално благодарност до тимот на РР без кој нема да биде ова што е.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
13.3.2013 15:35:19   
Pepelaska *
http://www.ringeraja.mk/statija/za-nashata-mila-ringeraja_2196.html?page=1

Еве како јас ја гледам РР , и што се научив:)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
26.12.2013 14:50:26   
Melanija RR
Дека не има секакви user posted image

Мала шегаuser posted image научив многу нешта .... дека форумот е место за осознавање на многу нови работи и несебично барање и давање на совет.

Речиси се за забременувањето научив тука и затоа и возвраќам на мојата Рингераја user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
26.12.2013 17:59:42   
Defne90 RR
Nauciv navistina mnogu korisni nesta i toa za mnogu kratko vreme.Polesno se nosam so site problemi povrzani so roditelstvoto i domasnote obvrski,dobiv mnogu korisni soveti od ringerajkite na forumov,nauciv mnogu raboti okolu odgleduvanjeto na decata. Se nauciv da se otvoram pred nepoznati i toa deka moze mnogu dobri soveti i iskustva da se spodelat ovde na forumot.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?