Што добро научивте од Рингераја? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> За порталот



Порака


Палешка РР -> Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 21:39:13)

Што е она што вас ви оставило најголем впечаток од форумов? Што научивте, што добивте и какво искуство стекнавте?




Ikana -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 21:43:54)

Па можам слободно да кажам дека со РР си го пораснав бебето[sm=smiley36.gif]
Добив пријатели, совети, мудрост, и сила кога ми беше најпотребна!
Добив второ семејство!




Pepelaska * -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 21:57:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Па можам слободно да кажам дека со РР си го пораснав бебето[sm=smiley36.gif]
Добив пријатели, совети, мудрост, и сила кога ми беше најпотребна!
Добив второ семејство!


Исто




Martins mom -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:00:23)

Од РР научив многу работи во врска со одгледувањето на моето дете, а најмногу од се , благодарна сум што со нејзина помош ја пребродив постпородилната депресија.[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Во последно време ја запоставив РР, но постојано ми е во мислите...и најмалото слободно време го користам за да ѕирнам што правите тука[sm=smiley1.gif]




blond -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:26:33)

Научив многу работи, штом останав бремена веднаш се закачив на форумот и од тогаш не сум го напуштила. Ми помогна многу за растењето на малиот, за пребродување на кризни моменти, и секако женчињата што виртуелно ги запознав и што секојдневно учам нешто ново од нив [sm=bravo.gif]




blond -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:28:34)

Научив многу работи, штом останав бремена веднаш се закачив на форумот и од тогаш не сум го напуштила. Ми помогна многу за растењето на малиот, за пребродување на кризни моменти, и секако женчињата што виртуелно ги запознав и што секојдневно учам нешто ново од нив [sm=bravo.gif]




hopeless -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:30:50)

Јас одмна ве читам, иако ретко пишувам и можам да кажам дека РР е number 1
секој може да си прочита што му треба да побара совет и да си ја олесни душата на рр




moni teo -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:37:38)

nauciv i ucam raboti od ringeraja i sit zencinja sto ja socinuvaat rr inaku slabo pisuvam no non stop bukvalno sekoj den ve citam




Bogdancanka -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:40:05)

научив доста работи [sm=smiley1.gif]би издвоила информации околу стерилитет




Bilence2 -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:47:22)

Rr mi bese vodic nekoe vreme.niz bremenosta, sega i vo rastenjeto na decata kako i vo domakinskite raboti. Rr mi e drugarka so mnogu siroki pogledi i odgovor na moite neodgovoreni prasanja. Mnoooogu si ja sakam i veruvam vo nea. Bas ko na najdobra drugarka.




Tanjicka -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:49:25)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Rr mi bese vodic nekoe vreme.niz bremenosta, sega i vo rastenjeto na decata kako i vo domakinskite raboti. Rr mi e drugarka so mnogu siroki pogledi i odgovor na moite neodgovoreni prasanja. Mnoooogu si ja sakam i veruvam vo nea. Bas ko na najdobra drugarka.

potpolno se soglasuvam




Lacrymosa -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (12.3.2013 22:52:04)

научив многу за бременоста, прв пат сум бремена и навистина ми е од голема помош




vezilka RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 0:04:41)

Nauciv da bidam forumas :-) Nekolku pati forumov i ringerajki me potsetija deka seuste ima dobri luge na svetov. Nauciv deka zenskata solidarnost e golema. I nauciv da pravam podvarok za sto mazle i e mnogublagodaren na RR. :-)




zzaa -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 0:04:45)

pa nauciv mnogu za dohrana vospituvanje i dobiv mnogu korisni soveti od moite prijatelki ringerajki.




baby77 -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 0:10:03)

nauciv deka ne sum sama vo mojata maka.. nauciv deka ima cuda seuste.. nauciv da dremam na forumov . da poddrzam nekogo vo bolkata i radosta, da dobijam poddrska od nekogo kogo ne poznavam.. mnogu nauciv da




niki -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 0:11:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Nauciv da bidam forumas :-)


da ova najmnogu
mnogu raboti nauciv ne mozam da izdvojam, vospituvanjeto na kerka mi si go preispituvam najcesto na RR




bucko mal -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 4:12:56)

Nauciv mnogu korisni raboti,bebusov mi raste so rr[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za ringeraja




Viktori -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 4:27:16)

pa ne zn dali nauciv nesto kako lekcija, ama definitivno zapoznav prekrasni licnosti i nikovi cie mislenje navistina go cenam.




Velena -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 14:39:48)

Со рингераја сум уште пред да забременам.Секое искуство совет од тука ми бил добредојден.За било што да ме интересирало прво овде сум барала одговор.Бременоста цела со вас ја поминав и тука сте и сега еве веќе 16 месеци откако ми се роди малечката.Како златна книга за деца и мајки сте[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 14:43:21)

Se sto e povrzano okolu deteto,od bebe pa do sega...
E sega bi sakala nekogas i da ve zapoznaam vo zivo,se nadevam ke dojde i toj den




sandriana RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 14:55:47)

Да бидам поотворена и со непознати, покрај советите за детето, секако [sm=smiley36.gif]




temjanuska75 -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 15:06:02)

Многу научив од РР. Прво за забременување, потоа за бременост, новороденче, готвачки финти[sm=smiley36.gif].....
Долг ќе ми биде постот. Едноставно РР Ти Благодарам што постоиш, и нормално благодарност до тимот на РР без кој нема да биде ова што е.




Pepelaska * -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (13.3.2013 15:35:19)

http://www.ringeraja.mk/statija/za-nashata-mila-ringeraja_2196.html?page=1

Еве како јас ја гледам РР , и што се научив:)




Melanija RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (26.12.2013 14:50:26)

Дека не има секакви [sm=smiley36.gif]

Мала шега[sm=smiley1.gif] научив многу нешта .... дека форумот е место за осознавање на многу нови работи и несебично барање и давање на совет.

Речиси се за забременувањето научив тука и затоа и возвраќам на мојата Рингераја [sm=smiley31.gif]




Defne90 RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (26.12.2013 17:59:42)

Nauciv navistina mnogu korisni nesta i toa za mnogu kratko vreme.Polesno se nosam so site problemi povrzani so roditelstvoto i domasnote obvrski,dobiv mnogu korisni soveti od ringerajkite na forumov,nauciv mnogu raboti okolu odgleduvanjeto na decata. Se nauciv da se otvoram pred nepoznati i toa deka moze mnogu dobri soveti i iskustva da se spodelat ovde na forumot.[sm=smiley36.gif]




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>