RE: Што добро научивте од Рингераја? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> За порталот



Порака


deluxe -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (26.12.2013 18:40:13)

Рингераја е моето второ семејство.Почнав да се дружам со неа за време на втората бременост.Добивав совети и информации за се што ми беше потребно.Го следев календарот на бременоста,секоја недела си добивав интересни совети преку него[sm=smiley36.gif]Потоа многу ми помогнаа советите на мамичките кои ме потсетуваа за се што сум заборавила од првото детенце,рецепти за кашички,совети за капки и се што е поврзано со малите бебиња.Така секојдневно си црпам од мојата Рингераја се што ми е потребно.Те сакам Рингераја[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




LoveableMe RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (27.12.2013 11:28:32)

Од Рингераја научив многу, таа во најтешките моменти ми беше пријател, другарка, семејство...научив многу работи околу неплодноста, проблемот со стерилитет, начините како тоа да се надмине, но читам многу и за секојдневни ситуации со децата, семејството, партнерските односи од оние што веќе имаат набилдано искуство. Многу сум благодарна на Моја Рингераја за сето тоа.




Yummy Mammy -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (28.12.2013 20:31:47)

Nauciv deka ne postoi eden edinstven nacin na majcinstvo, ne e samo moeto tocno i pravilno. Nauciv deka sekoja majka go dava najdobroto od sebe, kolku sto znae i umee. [sm=smiley1.gif]




Mila mamicka -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (30.5.2014 11:24:23)

Од РР научив многу работи, а пред се поврзани со бременоста, бебињата, дечињата. Многу корисни совети од искусните мајки ми помогнаа во некои моменти од растењето на моето детенце. А секако, тука се и домаќинските совети. Едноставно, ти благодарам што постоиш РР.




LoveableMe RR -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (30.5.2014 15:22:23)

Од Рингераја научив да бидам стрплива, слушнав за многу судбини со неплодност и проблеми и дека се си доаѓа во свое време, а да не зборувам за совети за бракот, семејството, практични совети за дома, за патување и сл. [sm=smiley1.gif]




princessa -> RE: Што добро научивте од Рингераја? (30.5.2014 19:02:54)

Рингераја ми беше ѕвезда водилка и во двете бремености, дури и кога не пишував активно, читав редовно. Никогаш не бев сама, еве и децата ми растат со неа. Кога ми треба позитивна енергија секогаш е рр тука за мене, во најубавите моменти и во најтешките секако. РР стана мое второ семејство. Секое утро кога станувам прво отварам рр после друго. И покрај проблемите што некогаш се појавуваа на рр, таа опстана и стануваше посилна. Само нека има членови кои ќе шират позитивна енергија и да нема омраза, љубовта кон семејството сепак е она што сите не поврзува и не одржува посилни.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]