|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чистач на пареа
26.1.2013 23:09:29   
Bilence2
Ja otvoram temava bidejki cistacot na.parea bese spomnat vo druga tema, pa bi sakala da napiseme za.sto go koristime i kakvi povrsini dosega ste probale, sto posebno vi uspealo da iscistite i slicno.
Imam.cistac na parea od neodamna i sekojdnevno otkrivam mesta i predmeti koi bi gi iscistila so nego. Najmnogu go koristam za podovite, cistam prozori so nego, oogledala, ja pominuvam i bebeskata oprema, vo kujnata gi cistam vratnickite od kredencinjata, plotnata za gotvenje, vratata od rernata, aspiratorot. Kazete i vie nekoe iskustvo i kade ste go primenile cistacot, kako i toa kolku ste sadovolni, so ogled na toa deka ne e bas sekojdneven ured vo domakinstvoto.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чистач на пареа
26.1.2013 23:14:08   
Bilence2
A da, povremeno i garniturata za sedenje ja pominuvam otkako ke ja pominam so pravosmukalka i mislam deka bas ubavo ja osvezuva. Tepih imam samo vo sobata na sin mi, i toj isto go pominuvam so nego.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чистач на пареа
26.1.2013 23:23:09   
niki
mislam deka imame tema ama ne sum sigurna
se cistam, podovi, tepisite si gi osvezuvam, zidovite kaj sto mi se pojavuva vlaga, rernata, rabotnata povrsina vo kujnata i plockite na zidot vo kujna, komplet kupatilo, resetkata od skarata, igracki na kerka mi, dusekot na spalnata od vreme na vreme go pominuvam i prozori imam probano no ne praktikuvam
edinstveno nemam probano da gi peglam zavesiteuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чистач на пареа
26.1.2013 23:31:35   
Bilence2
Prosorite mi se najlesni so cistacov. Zemam cista pelena tetra i so cistacot samo duvam.parea, posle pominuvam so pelenata i pocisto zdrwvje. Se sto e mrsno od prsti snemuva za sekunda i nema maznici po prozorot bidejki ne pominuvas so mokra, tuku so suva krpa. Epten e pogoden za prozorci.
A kupatilo kako cistis? Imam probano na slavinite i super gi cisti, ama lavabo ili kada ne sum zadovolna bidejki bigorot ne go cisti.:( a vo sk bigor za eden den se nafaka.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чистач на пареа
26.1.2013 23:42:04   
niki
kada lavabo i solja prvo pominuvam so soda bikarbona, ocet i voda ako ima potreba i posle so parocistacot da doubie sto ostanalo, kako dezinfekcija
za prozori imam dodatok i mislam deka voopsto ne mi trebase da gi prebrisuvam so krpa, ne znam ne mi teknuva, no me mrzi da go vadam i da gi menuvam dodatocite bidejki imam mali prozori i nekako brzo si gi brisam na tradicionalen nacin so ocet i voda

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чистач на пареа
27.1.2013 8:50:28   
Felly RR
Јас користам еден од свеки, ама многу е гломазен и ретко го вадам. Со него ги чистам теписите, гарнитурата и плочките во купатилото, знам дека има и за прозорци некој дел, ама упатството му го немам прочитано, а и ко што вика ники, дури да го извадам, наместам, погодам, - пола ќе ми бидам исчистени веќе прозорците, затоа го користам само генералка поголема кога правам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чистач на пареа
27.1.2013 11:57:00   
Bilence2
I jas imam dodatok za prozorci, ama vaka poednostavno mi e, samo ke gi zaparam prozorcite so obicniot dodatok i pominuvam so suva krpa. Za pola saat cel stan prozorci e gotov.
Denes mm stopi puter vo mikrobranova do istekuvanje i so cistacot ja iscistiv ko nova e.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чистач на пареа
7.2.2013 1:19:33   
ivoni4ka
dobro a kakov cistac na parea imate ( mislam marka ) sakam da kupam ama pojma ( od prva platauser posted image ) nemam kakov?

_____________________________



(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чистач на пареа
7.2.2013 21:54:28   
Simona_k
И јас сакам да купам,читам дека се добри за дезинфекција...
Каков предлагате?

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чистач на пареа
7.2.2013 22:35:38   
Bilence2
Jas imam karcher sc3000. Od Grcija go zemav so tax free mi izleze okolu 150 eur. Made in Germany e i e dosta bezbeden. Inaku, koga kupuvav cistac surfav dosta po reviewa na internet i ottamu doznav deka vazno e da se izbere custac so pogolem pritisok na pareata. Znaci ne samo da ispusta parea kako ovie na top shop tuku i da mozes pogolemi necistotii da cistis si mokta na pritisokot. Nekoi cistaci imaat vo tehnickata specifikacija i do koja temperatura e pareata, no nema kaj site podatok. Sepak pritisokot za uredite koi se koristat vo domakinstvoto e solidno da bidat 3-4 bari. Isto i kapacitetot na rezervoarot e vazen, mojot e 1000 ml, i mi stasuva samo kolky podovite da gi iscistam. Ako cistam plus i kujna i kupatilo uste ednas ke go napolnam.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чистач на пареа
8.2.2013 11:16:40   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

mislam deka imame tema ama ne sum sigurna
se cistam, podovi, tepisite si gi osvezuvam, zidovite kaj sto mi se pojavuva vlaga, rernata, rabotnata povrsina vo kujnata i plockite na zidot vo kujna, komplet kupatilo, resetkata od skarata, igracki na kerka mi, dusekot na spalnata od vreme na vreme go pominuvam i prozori imam probano no ne praktikuvam
edinstveno nemam probano da gi peglam zavesiteuser posted image

A kakvi cistaci imate ? Moze da gi pisete i markite ? Jas sakam da go kupam MOP ama si mislam sto bi cistela so nego??? A pisete

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чистач на пареа
8.2.2013 18:02:04   
Simona_k
Bilence фала за одговорот...
А некој од нашиов пазар?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чистач на пареа
8.2.2013 22:49:29   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

mislam deka imame tema ama ne sum sigurna
se cistam, podovi, tepisite si gi osvezuvam, zidovite kaj sto mi se pojavuva vlaga, rernata, rabotnata povrsina vo kujnata i plockite na zidot vo kujna, komplet kupatilo, resetkata od skarata, igracki na kerka mi, dusekot na spalnata od vreme na vreme go pominuvam i prozori imam probano no ne praktikuvam
edinstveno nemam probano da gi peglam zavesiteuser posted image

A kakvi cistaci imate ? Moze da gi pisete i markite ? Jas sakam da go kupam MOP ama si mislam sto bi cistela so nego??? A pisete


na Top Shop parocistacot go imam veke nekolku godini i navistina mnogu sto moze da se iscisti so nego
vcera na primer ja cistev kujnata i najnovo go probav na metalnite filteri od aspiratorot, gi svetnav ko novi se sega, ni eden odmastuvac ne bi mozel da gi iscisti vaka, porano koga go nemav nevideno se macev so filterite gi potopuvav vo voda so kup sredstva i se ubivav od trienje i pak neiscisteni
ona sto mi e najdobroto so ovaa spravicka e sto cistam a ne upotrebuvam nikakvi hemikalii, ne se trueme veke od isparuvanjata na sredstvata za cistenje

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2
Jas imam karcher sc3000. Od Grcija go zemav so tax free mi izleze okolu 150 eur. Made in Germany e i e dosta bezbeden. Inaku, koga kupuvav cistac surfav dosta po reviewa na internet i ottamu doznav deka vazno e da se izbere custac so pogolem pritisok na pareata. Znaci ne samo da ispusta parea kako ovie na top shop tuku i da mozes pogolemi necistotii da cistis si mokta na pritisokot. Nekoi cistaci imaat vo tehnickata specifikacija i do koja temperatura e pareata, no nema kaj site podatok. Sepak pritisokot za uredite koi se koristat vo domakinstvoto e solidno da bidat 3-4 bari. Isto i kapacitetot na rezervoarot e vazen, mojot e 1000 ml, i mi stasuva samo kolky podovite da gi iscistam. Ako cistam plus i kujna i kupatilo uste ednas ke go napolnam.


isto i kaj mene, no ne mi smeta toa, jas bi sakala da e polesen
kolku e tezok tvojot?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чистач на пареа
9.2.2013 11:34:14   
Bilence2
Mojot e kako pravosmukalce, na trkalca. Ima crevo dolgo cca 2,5m i dodatok teleskopcki za podovi. Bas kako pravosmukalce a lesen e i da go drzis, ama.nema potreba. Eve go kako izgleda http://static.productreview.com.au/pr.products/t/150_x_150/1512291-popup_4e8e7d8cafb1e.jpg


< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 9.2.2013 11:44:07 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чистач на пареа
9.2.2013 11:39:51   
Bilence2
Ima edna firma se vika 25maj, (imaat sajt) i uvezuvaat CLATRONIC cistaci na parea. Okolu 6000 denari treba da se i jas cekav da gi uvezat za da si kupam takov, no cekav 2 meseci i otidov na odmor vo gr pa si go kupiv ovoj sto go imam. Prasaj na tel(go imaat na sajtot) dali imaat i od koja prodavnica da kupis.
Imaat i takvi kako pravosmukalki, a imaat i mopovi.
I vo HUBO imaat racni edni zolti. I tie.se dobri mislam i okolu 2000 denari bea, samo sto treba da gi drzis vo raka. Isto Clatronic marka se.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Simona_k

Bilence фала за одговорот...
А некој од нашиов пазар?



< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 9.2.2013 11:51:59 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чистач на пареа
9.2.2013 21:20:34   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Mojot e kako pravosmukalce, na trkalca. Ima crevo dolgo cca 2,5m i dodatok teleskopcki za podovi. Bas kako pravosmukalce a lesen e i da go drzis, ama.nema potreba. Eve go kako izgleda http://static.productreview.com.au/pr.products/t/150_x_150/1512291-popup_4e8e7d8cafb1e.jpg



linkot ne ti raboti, no go izguglav i go vidov i go nameraciv koga ke mi se rasipe ovoj
edinstvena mana na mopot mu e sto nema teleskopski dodatok, koga bi imal bi bil sovrsen

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чистач на пареа
9.2.2013 22:41:42   
Bilence2
Top e masinceto, ne bi zgresila ako go kupis.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чистач на пареа
1.8.2013 16:35:36   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

I jas imam dodatok za prozorci, ama vaka poednostavno mi e, samo ke gi zaparam prozorcite so obicniot dodatok i pominuvam so suva krpa. Za pola saat cel stan prozorci e gotov.


Биленце, значи стварно ти благодарам за советов, мислев дека е полесно со средство за стакло да исчистам, ама откако еднаш пробав со парочистачот, средтсвото го немам употребеноuser posted image Стварно многу брзо се чисти, прозорците се светнати, а плус и дезинфицирани. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чистач на пареа
1.8.2013 23:45:59   
Bilence2
Е баш ми е драго user posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чистач на пареа
1.8.2013 23:50:49   
Felly RR
А ти каде си да пишеш?????user posted image user posted image user posted image
Да знаеш и тука те барав, ама требало во правата тема да пишам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чистач на пареа
2.8.2013 0:16:36   
Bilence2
Хехе, сега видов и тоа, што да кажам, срам да ми еuser posted image .
Туку ај да не бидам офтопик, со парочистачот цвеќињата ги прскав, од далечина негде 1 метар пареата се оладува додека стигне до цвеќето user posted image чудно, ама вака не остануваат капки по листовите user posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чистач на пареа
26.8.2013 9:24:55   
rina13
Девојчиња да побарам од вас еден совет. Имам беж со црно аголна гарнитура. Делот за седење е е платнен и за една година малава го претвори во темно кремuser posted image user posted image  чистам со средство соодветно за гарнитура но флеките никако да се тргнат. е сега дали парочистачот може да ги исчисти флеките, за да знам дали да купам или да не се филмам многу да си викам хемиско???

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чистач на пареа
26.8.2013 22:50:00   
bucko mal
Ne veruvam,parocistacot deka cisti fleki.Neznam kakov I da e I od koja firma da e ama za fleki ne e.Jas imam probano na tepison,samo go osvezuva I nishto poveke.
Inaku parocistucot ubava rabota e za plocki.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чистач на пареа
1.4.2014 20:36:24   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: linak

Јас сакам деновиве да го купам чистачот на пареа Shark Steam Pocket Mop-6 500ден. е цената па онака пред велигденски да ја исцистам куќата потемелно. Е сега немам кого да прашам за искуство за овај чистач,посебно ме интересира дали го чисти убаво ламинатот мислам дали е добро да се чисти ламинатот со пареа да не има штета поради пареата,тоа ми е? Инаку вака за плочки гледам супер е. Ако го имате користено за чистење на ламинат ве молам поделете искуства user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Јас имам чистач на пареа но на Горење.. и сум задоволна од него....истам ламинат, плочки паркет..на него има за регулирање на пареата и варира од паркетот го бришам на најниска а плочките на највисока...убаво чисти ламинат бидејќи не остава флеки водени како со џогер..



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чистач на пареа
1.4.2014 20:47:44   
Felly RR
Мене ми имаат кажано дека лакирани површини не се чистат на пареа, и не сум пробала никогаш, додуша мојот чистач и нема регулација на пареата. Да пробам? Што велите?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?