|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тоше! Рингераја ТЕ САКА
24.4.2009 11:53:17   
Julie1
Ги сакаше многу децата и им помагаше, се радуваше на секој миг со семејството, сакаше да биде родител еден ден.... Се согласуваме дека и сите деца го сакаа него, многу дечиња единствено со музиката на Тоше се смируваат од плачот... Би можеле во иднина ние како Рингераја семејство да направиме нешто за нашиот Тоше, една почит кон него... Да зборуваме за Тоше и да даваме идеи како може да организираме во иднина нешто за нашиот ангел.

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
25.4.2009 23:35:37   
Ivona
Edvaj cekam sin mi da porasne da mozam da mu kazuvam za nego, da go ima za primer i da gi slusame zaedno negovite pesni.

Tose/Angel

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
25.4.2009 23:36:40   
Ivona
Edvaj cekam sin mi da posrane da mu kazuvam za Tose, da go ima za primer i da gi slusame zaedno negovite pesni.

***

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
26.4.2009 8:48:05   
Еца
Јас со Мартина често го слушаме Тоше,таа го сака и него и неговите песни,а мислам има ли некој кој не ги сака?
Ангел на земјата,ангел на небото,неговите песни ни го разубавуваат секојдневието.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Ivona)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.5.2009 23:26:35   
fibimk
Mnogu mi nedostiga Tose......i uste ne veruvam deka go nema.....go slusam sekogas.....i mislam deka takov covek uste ednas ne se raga!!!! Prav angel......so angelski glas.....

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.5.2009 9:59:05   
mami
дефинитивно најдоброто што и се случило на Македонија, жално е што мораше да замине толку рано..јас Лука го навлеков на Тошеuser posted image уште додека ми беше во стомакuser posted image па сега си го слушаме заедно и го препознава...

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
30.5.2009 1:08:08   
Еца
Почнувајќи од годинешното издание, Хрватскиот радиски фестивал ќе доделува награда што ќе го носи името на македонската и балканска ѕвезда Тоше Проески. Минатата година на ХРФ премиерно беше претставен првиот сингл и спот на Тоше од неговиот албум на англиски јазик „The Hardest Thing" и уште тогаш беше најавено дека наградата за вокална интерпретација ќе го добие неговото име.

Годинава македонски претставник во Опатија, каде што се одржува Хрватскиот радиски фестивал, ќе биде Калиопи, која во конкуренција влезе со песната „Љубичице".

Што се однесува до албумот „The Hardest Thing", од него неодамна е пуштен и третиот сингл, песната „Guilty", на авторите Вејн Хектор и Мартин Хансен.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Засекогаш во нашите срца!!!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
28.7.2009 14:20:55   
mami
Одиме на концертот? во септември/октомври, кога и да решат- јас многу сакам да одам ама ке си го носам и Лука, па и тој го познава кога ке слушне негова песна

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
29.7.2009 14:28:30   
mis.
Momentalno sum vo krusevo i ke ja iskoristam prilikata da go posetam mojot omilen tose.Navistina mi nedostiga.TE SAKAM TOSE

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.9.2009 13:28:53   
mother 29
Marko e roden na denot koga bese pogreban Tose.Denot bil mm tazen,jas neznam.Gledav posle po internetot..i navistina taka bilo.Sestra mi veli toj den, takvo cuvstvo na radost i taga nikogas ne pocustvuvala.a jas neznam..samo znam deka te nema poveke....

http://www.youtube.com/watch?v=VW7JZ21rehA

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.9.2009 13:35:50   
profesorica
http://www.facebook.com/search/?q=%D1%82%D0%BE%D1%88%D0%B5&init=quick#/group.php?gid=263304685318

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.9.2009 16:13:21   
nadica
секогаш кога слушам негова песна солзи ми навираат на очите несакам да поверувам дека го нема нашиот непреболен ангел


надица ги сака неговите песни па ги слушаме постојано во кола а и домаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.9.2009 16:44:16   
daniel
premnogu dobar i cist za da bide vo ovoj svet poln so nasilstva i sekakvi poroci.Bog go zede za da go zacuva za sebe za da go krasi carstvoto gospodovo sto treba da dojde.do togas pocivaj vo mir tose proeski

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
17.9.2009 9:28:53   
beki RR
Тоше беше прекрасен.Ја имав честа да пијам кафе со него во Крушево,в пазар под липите.Не можам да ви опишам колку бев возбудена , имав 28 години а се чувствував како да имам 8.Навистина беше прекрасно попладне.Тогаш некогаш се врати од јамјка и имаше едно ланче на вратот, го има на слики и на спотови со него и мажот ми го праша: Тошки од кај ти е ланчето, Од јамајка,ти се бендисува? -Го извади и му го даде на мажот ми.тоа ланче и тогаш вредеше многу ама сега ..тоа е бесценето.
Како и на сите други и мене ми е многу жал за тоа дете.
Некогаш мислам дека сеуште е жив.
Тешко на тие родители....


(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
17.9.2009 14:42:21   
Natasha5
Никогаш не сум плачела толку колку што плачев кога не напушти ТОШЕ.Едноставно не сакав да поверувам,и ден денес не ми се верува сеуште мислам дека е мегу нас.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
17.9.2009 15:00:01   
Enika
ednostavno nemam zborovi...seuste placam za nego, seuste ne sum prifatila deka go nema i nikogas nema da prifatam!prvata godina bukvalno bev vo teshka depresija, navecer zaspivav placeki i si vikav"mozno li e za nekoj sto ne go znam da mi e volku tesko"user posted image
Nikogas nema da go prebolam, go obozavam za kakov covek beshe, mislam za mene sesute e "e" ane beshe ama sepak....relanosta e taa!mu gi sakam pesnite i sekogas ke bide vo moet srce.ne sum bila seuste na grobot ama se nadevam skror...sakav da pomine vreme i da bidam posilna koga ke idam!!
TE SAKAM TOSE!SONCE NAJUBAVO

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
3.10.2009 8:42:40   
profesorica
Понеделник, 5ти Октомври, 2009 година во 19:30 часот, сите кои го сакаме Тоше да се собереме на плоштадот Македонија во Скопје и да направиме звездено небо!Ние започнавме да ја создаваме традицијата на овој ден, да продолжиме, за ТОШЕ!!!





_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 21:37:32   
amelaa
Навистина тажно ... понекогаш не можам да верувам дека постои ... гледање на вашиот концерт во Сараево ... слушам sevdalinku пее, слушам да пее песна на англиски, хрватски Македонија ... ... .. и секој пат слушам истите .. Јас го чуе гласот на славејот глас .. само ангел сјае ... и сакам да ....... всушност, ќе беа нешто посебно ...
Се продолжени до срцето najtvrdjih ... едно што не можеше да се спротивстави на она што го ... ангел.
И сега се движиме солзи кога слушам да се игра без граници и мислам ... зошто ... зошто мораше да си оди вуфер ...
Меч нашата душа .... CES остане засекогаш во нашите срца ....



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 21:58:07   
Visnja
Ne, on nije nigdje otisao... uvjek je bio i ostace tamo gdje mu je i mjesto... u nasim srcima i dusama...
I u srcima i dusama cijele Bosne i Hercegovine.... nas andjeo... ubavo momce makedonce...

LP iz Sarajeva

(Одговор на членот amelaa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 22:03:12   
Natasha5
Луге само едно ке казам усте не ми се верува а и не сакам да верувам дека не е мегу нас.Тоше ти си најубавото нешто што му се случило на нашево поднебје

(Одговор на членот Visnja)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 22:24:10   
Палешка РР
http://www.youtube.com/watch?v=13Ks4UIxM7M

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 22:25:28   
Еца
АНЃЕЛ СИ ТИ кој прерано замина, и не остави со срца затворени во СОБА ЗА ТАГА. Ни покажа дека СРЦЕТО НЕ Е КАМЕН,а АКО МЕ ПОГЛЕДНЕШ ВО ОЧИ ќе видиш голема болка, ќе видиш ГРОМОВИ НА ДУША како удираатuser posted image user posted image user posted image Господи ИЗЛАЖИ НЕ УШТЕ ЕДНАШ, да престанеме со мислата ИМА ЛИ ДЕН ЗА НАС после Тошка. Ти беше и ќе останеш наше ПОЛСКО ЦВЕЌЕ кое цветаше и ќе цвета засекогаш во срцата   user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 22:29:28   
Еца
Имаше нешто неверојатно во неговиот поглед, нешто што ниукогаш нема да си го објаснам  user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 23:48:01   
Еца
Слушнете ја оваа песна напишана за Тоше

http://www.youtube.com/watch?v=mnQdT83F-z0

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
4.10.2009 23:50:22   
mami
леле бе ме расплакавте, утре одам со Лука на плоштад во 19.30..кој сака ајде со нас, јас дефинитивно ке присуствувам...секогаш си ми во срцето ангелу...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?