|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Телевизија во спалната соба..
6.4.2009 23:16:32   
Julie1
Сте за телевизија во спална соба или не?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.4.2009 7:08:21   
Еца
Па и не сум, да ти кажам Јулие, ама во заедница сум, па тв во собата ми е неопходен, инаку како што имам прочитано што помалку уреди на струја во спалната соба тоа подобро, бидејќи од секој зрачи и создава негативен флуид кај луѓето.Мислам бабами и дедо ми гледале тв или слушале музика во соба...user posted image user posted image user posted image ама затоа живееа по 100 год.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.4.2009 10:15:56   
Aleksandra
Jas sum za TV vo soba bidejki samo taka zaspivame go mestime TV na 15 min za gasenje i koga ke se izgasi Luka znae deka treba da spie i odma zaspiva

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Телевизија во спалната соба..
9.4.2009 22:25:01   
mis.
I jas ne sum za tv vo spalnata soba.Soba koja e cisto za spienje treba i za toa da se koristi.Ne gledam dovolno golema pricina da stavas tv vo spalna osven ako ne zivees vo zaednica.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Телевизија во спалната соба..
23.4.2009 10:40:42   
mami
nie sme vo zaednica, ama sreka drzime dve sobi pa vo spalnata nema tv, tuku vo drugata gledame na kompjuter preku tv kartica...ako nema golema potreba za toa, jas sum protiv 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Телевизија во спалната соба..
23.4.2009 11:08:22   
Sandra
I jas ne sum za tv za vo spalna. Toj privlekuva najmnogu prasina, a sepak spalnata vo koja se spie, pogotovo so bebence ili detence treba da bide cista

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Телевизија во спалната соба..
28.4.2009 13:58:49   
Katuska
Моето мислење се менува во некоја ситуација сакам во некоја не, сепак повеќе сум за НЕ..

(Одговор на членот Sandra)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Телевизија во спалната соба..
28.4.2009 14:12:11   
Anushka
дали знаете според Кундера од што е составен „среќен брак„?
- Маж, жена и телевизор

никако и никаде ТВ!!!!!user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Телевизија во спалната соба..
6.5.2009 21:38:21   
fibimk
Definitivno ZA.....bez Tv mi ecudno i bez muzika...Plus zgora na sve moze da se zacini uzivanjeto! hhahahah

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Телевизија во спалната соба..
18.5.2009 22:26:01   
biljanaM
ние немаме тв во спална, ама кај една комшивка видов телевизорче во спалната и ми текна дека и јас сакам user posted image ...сега размислувам да си ставам едно

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Телевизија во спалната соба..
19.5.2009 15:08:07   
niki
Nie imame TV vo spalna ama mnogu retko go gledame. Inaku sum protiv, ama kupivme nov za vo dnevna i stariov ne ke go frlame. Plus nekogas sakame razlicni raboti da gledame na tv pa taka mozeme edniot u dnevna edniot u spalna.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 0:49:51   
mami
Дали мислите дека телевизорот во спалната соба влијае на вашиот сексуален живот?

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 0:54:53   
Bogdancanka
Јас сум за тв во спална само заради тоа да имам два телевизораuser posted image user posted image user posted image кога сакам некој филм да гледам или некој песна да слушам мм гледа квиз или било што а мене тоа не ме занима.А дали би влијаел на сексуалниот живот мислам нееееее бар на нас не ни влијаел до сега па дури понекогаш уште кога зивеевме во заедница имавме тв во соба и мм си пушташе некои интересни филмчиња user posted image user posted image user posted image си ја правевме поинтереснаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:00:37   
Еца
па...влијае.Понекогаш наместо да се галиме ние ќе начекаме некое добро филмче ќе го загледаме...па оде воз и обавезно некој од нас двајца ќе заспие. Ама може да се случи да загледаме некој филм, па да преминеме на галење, мазење, пазење и журкааааuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:04:50   
nadica
порано бев за но бев девојка со минимум обврски па можев да си дозволам да не спијам до 4h т.е. да спијам до пладне а сега сум против тв или пц во спална соба па луѓе и така малку спијам а кога има што да гледам воопшто и неспијам user posted image user posted image user posted image

шала на страна навистина мислам дека спалната соба е за одмор и релаксација без никакви апарати само вие и личноста со која го делите креветот нема ништо поубаво user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:07:44   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

само вие и личноста со која го делите креветот нема ништо поубаво user posted image user posted image user posted image


хаха и Мартина во креветот и креветчето на Мила до мене, и тек тогаш да видиш user posted image нема грешкаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:16:04   
STRUMFETA
Vo dnevna,deka ni e golema imame televizor i lcd.Dosta ni se,i koga saame da gledame razlicni prograi-super.E za vo spalna nikako.Spalnata mi e samo za spienje i kraj.E sega mm spie a jas cela vecer gledaj mu na  glava tv.Ne,sto ne biva ne.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:18:09   
nadica
ецке па за во спална мила не во мултифункционална соба како нашите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:19:23   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ецке па за во спална мила не во мултифункционална соба како нашите user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ецо убаво ти кажа..

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Телевизија во спалната соба..
5.12.2009 1:22:07   
Еца
Добро темата е за оние кои имаат спална соба, а не за оние како нас што спалната соба освен за спиење им служи за дневен престој, играње со децата, гледање тв, работна соба...ај доста е...user posted image затоа ние имаме тв во собата. Дека ни е само спалнаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 9:56:48   
arh_diz
Imame televizor vo spalna , ama ne go vklucuvame

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 9:57:51   
Bethany
Немаме тв во спална, и не сакам да имаме. Имаме во дневна, и тој се пали само навечер.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 9:58:21   
Mihaela 2010
nemam i nemam namera da imam...mm sakase ama ne mu dozvoliv

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 9:58:22   
Felly RR
воопшто не сум. А мм па само така заспива, и потоа спие укочен цела ноќ.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:01:36   
niki
neka neka si treba, nekoj film za vozrasni da se pogleda ponekojpat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?