|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тато и излегувањата
11.6.2009 15:45:02   
Еца
Колку често маж ви излегува без вас и дали воопшто излегува.Знаете ли каде оди и со кој или е тоа е само негова работа? Маж ми зане понекогаш да излезе со другарите од Чаир или со некој негов школски во кафана, но тоа почна се поретко да го прави, за разлика од почетокот кога се земавме.Инаку за кажуавње,, кажува и без да го прашамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 15:54:38   
mami
мојот се знае , секој понеделник на состанок извидници а излегување со друштвото па мислам дека на прсти можам да избројам  колку пати се случило и тоа секогаш си кажува каде и со кого (колку е вистина оставам на негоuser posted image )

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 15:55:40   
Nikolina
на мојот незнам што му е во последно време ама и порано му се слуцувало излегува доста цесто со кој и како не кажува и каде инаку незнам навистина што му се случува во последно време не ни разговараме некогаш си мислам дека доден е денот да си ги земам паротите и да бегам, незнам низ сето ова што го поминувам него никаде го нема .не бил човекот прошетан и му фалело тоа па знае да си се договори со колеските без мое знаење и да си излези навистина не знам до кога ќе го трпам.ама си викам сега да издржам уште маклу и го молам Бога да ми даде сила да бидам јака и бебето да биди во ред па после ќе видиме ќе дојдат и моите пет минути.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 16:03:45   
Еца
Исто се осеќав пред некое време Даниела, си мислев дека никогаш нема да се промени, ...но се промени и тоа многу.Мораш да најдеш начин да разговарш со него, мораш да му се доближиш, ништо не е изгубено само мораш да бидеш јака, за било што тука сум, се пронаогам во тебе, и знам низ што поминуваш.Јас тоа го поминавuser posted image Трпение, спаение, верувај во себе, верувај дека можеш и ќе бидеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 16:05:30   
natasha
eli mora da kaze skolskiot inaku ke go besamuser posted image moeto maze znae da izlaga vo kafana so kolegite ne cesto,megutoa znam i sto seodenesuva na toa imam doverba bidejki sekogas sme si kazuvale kaj sme i sto sme.Inaku mi e mn interesen koga jas treba da izlezam e togas malku go faka panikauser posted image user posted image user posted image ama brzo mu pomaga.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 16:14:56   
Nikolina
фала многу како и секогаш знаеш да ме расположиш,знаеш што ми е накриво покрајт тоа што го поминавме првиот пат тој повторно така се однесува а кога сака знае да биде навистина обратен срцка,ама некако како да чувствувам дека не ме сака повеќе а што е најтрагично и јас така осеќам од ден на ден се поладна сум спрема него како да ми излегува од душата,замисли кога беа готови резултатите во понеделникот ако скарани тој појде без мое знење и ги зеде и после ми кажа дека ги зел преку порака оти после се вратил на работа и кога дојде кога ми ги даде мене ме фати паника му се јавив на гиникологот и се спремав да одам тој ништо не ми рече ни ме праша за резултатите ни да дојди со мене така и за вчера бев на гиниколг со татко му и ништо не ме праша.незнам во друга ситуација не би реагирал вака ама сега неподносливе ,но јас имам верба во Бога и се друго што нее поврзано со бебето ми е банално за нервирање тоа ми е на прво место.сигурно се чувствува запоставен јас го разбирам јас ноно стоп сум опседната со бременоста,ограничена сум во излегувања,сексот не иди во предвид ама тој знеше дека ќе биди така незнам што му стана,незнам како можи да дозволи да ме нервира намерно а сега се наоѓам во таков период кога ми е натешко и ми треба најмногу подрша вцера гиникологот ми реце да издржам бар усте шест недели како тоа само од мене да зависи.затоа му се молам на Бога за сила и здравје и бебето да ми биди ок.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 16:57:45   
natasha
nikolina za uspesen brak e potrebno megusebna doverba,razbiranje i sekojdenevna komunikacija-dokolku go nema seto ova.....?no ti ne se predavaj tolku lesno sama treba da iznajdes resenie i da go vratis ona sto ste go imale prethodno,mazite se custvuvaat otfrleni za vreme na bremenosta kako i po nea,no so razgovor mnogu raboti mozat da se smenat,ako prekutuvate problemite samo ke vi se talozat,a nikoj dr ne moze da vi pomogne sem vie samite.Jas imam dve sincinja,koga se porodiv so vtoroto bev iscrpena,doenje,peglanje,presoblakanje,cistenje,rucek....normalno deka secustvuvav izmoreno i na nisto dr ne mi teknuvase sem na mojata pernica,na pocetoko mm razbirase ama kako odminuvase vremeto jas im se posvetuvava poveke na decata a toj se custvuvase otfrlen,no sreka se osvestiv na vreme i sega odlicno si funkcionirame,zaedno sme veke 14god.I nie imave usponi i padovi ama toa e zivotot,zenata e kuka so tri stolba a toa se kukata,mazot i decata-ne go zaboravaj toa.Ti posakuvam se najdobro  i pobrzo resenie na tvojot problem koj navidum i ne e tolku strasen,ima od loso i polosouser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 14:55:01 >

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тато и излегувањата
11.6.2009 19:39:33   
Боцко
многу ретко или воопшто не излегувам. порано 1-2 пати ќе отидев во дискотека на германос забавите ама пред да се роди стефан. се чувствував како да не припаѓам таму. ако треба да останам да деловен ручек/вечера тоа е ок. инаку, со оние другарчиња со кои треба да се видам ги комбинирам и вклопувам во работно време зашто сомногу од нив сме на накој начин и деловно поврзани. помило ми е со жм и стефан или со пријатели заедно со децата да се дружиме.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Тато и излегувањата
12.6.2009 7:39:13   
biba
Маж ми излегува и тоа навистина често, најчесто на деловни ручеци, но и по кафани со другарите.Многу често ќе ме повика, но мене ми е поубаво да си итлезам со другарка на кафе,па така ретко одам со него.Знеме и сами да излеземе...Инаку Николина се се тоа фази од нивниот живот, како што ги имаме и ние со промена на расположение итн.Немој да се нервираш, зошто скоро секоја го поминала она што го поминуваш ти, а работите се менуваат во повеќето случаи.Затоа глава горе, почесто смеј се и немој да му префрлаш за ова или она , тоа ги нервира и иритира, стави малку римел, сјај за усни, и кога си дома, најди си некоја занимација, па макар и излегла само да прошеташ по бутиците,оди до кај некои роднини пријатели на кафе, смени нешто, и ќе видиш дека и тој ќе промени.user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 14:56:02 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Тато и излегувањата
6.8.2009 15:38:48   
mami
при една караница кога јас почнав да плачам дека не се гледам со другарките, ми префрли дека и тој не се видел со некои луѓе со кои порано се гледал редовно и дека секое делче слободно време ни го посветува на мене и Лука. Зарем сум толку себична и го тргам од другарите? Ама тој не изразил желба а јас не би го спречила сигурно. Мене ми е само мака кога ке излезе дека јас треба да седам дома сама со свекрва ми инаку не ми смета , нека се гледа со другарите

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Тато и излегувањата
6.8.2009 16:06:05   
penelopa
Jas moram da kažam deka na početokot na našiot brak-se preseliv v druga država-morav bukvalno da se prilagodam na se.....i beše epten teško...prvo što bev potpolno sama....plus prijatelite na maž mi ne mi bea baš po kef...i se ostanato.....no za sreka maž mi mi beše( a i seuše mi e) najgolema poddrška pa poleka poleka se naviknav na mnogu raboti ( skoro dve godini pominaa). Možam da kažam deka sega poveka mi godi vakviot život....maž mi premnogu raboti za da ima vreme za izlegvanja pa najčesto sekade odime zaedno...i mnogu poveki ni odgovaraat familijarni luge user posted image .
Definitivno najvažno je razbiranjeto i doverbata....site karanici se minato....ponekogaš i se prašuvam za kakvi glupi rabot sme se karale....no sega to e minato.....i jas i on sme mnogu promeeti t.e prilagodeni eden na drug....ona što sekogaš ke ne spojuva e ljubovta user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Тато и излегувањата
6.8.2009 18:34:29   
katence
jas nemam problem so toa mm da iskoci so prijateli.sega se razbira so semejstvo i rabota pomalku se naoga vreme no sepak ubavo e da iskoci i da se vidi so prijatelite.isto i jas si iskacam so zensko drustvo koga sme site vo moznost da se vidime.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тато и излегувањата
6.8.2009 18:46:26   
nadica
mojot sporug raboti navecer pokafici klubovi i diskoteki muzicar e taka da nemame problemi okolu toa prasanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тато и излегувањата
6.8.2009 21:12:03   
Natasha5
jas i mazmi imame dogovor jas so moe drustvo toj so negovotouser posted image   ama izleguvame i zaedno.sega odkako se rodi Jana mnogu retko izleguva a i da izleze brzo se vraka.Mnogu mi pomaga da vidime do koga.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 9:20:43   
profesorica
мм многу ретко излегува а кога ќе отиде обично кажува сам каде оди.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 9:35:32   
ripce
и мм многу ретко излегува, освен на работа, ако има некој состанок (пошто е проф.) и на фудбал редовно во среда и недела.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 9:44:18   
ostoun
nemam problem so izleguvanjata ne mi dal povod da bidam ljubomorna cesto pati i ne go prasuvam ni kaj bil ako samiot ne mi kaze i jas sama izleguvam ama mora da znae kade sumuser posted image . Izleguvame i zaedno ama mnogu poretko imame razlicni obvrski i tesko gi vklopuvame a koga sme slobodni gledame da si go pomineme vremeto doma so kerkickatauser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 11:06:59   
Bogdancanka
мм во последно време речиси неизлегува а ако оди некаде оди по работа сега некако е многу зафатен и навечер кога се прибира гледа само кревет да фати.А пред неколку години знаеше да излезе и даседне некаде со неговите пријатели али тоа никогаш не ми било проблем немам повод да сум лубоморна.

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 11:22:03   
Bile
Maz mi da go pofalam (ironicno) sekogas e zafaten, ili e na rabota, ili nekade e samo doma ne e. Ako e doma normalno spie ili jade.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тато и излегувањата
17.10.2009 11:29:51   
ripce
гледам дека сите пишувате дека не сте љубоморни на излегувањата на вашите сопрузи, и јас не сум љубоморна ама се знае кога има мало дете, треба повеќе време да минува дома, да и помага на жена си ако не околу домашните работи барем околу чувањето на детето додека таа нешто работи... а и некако незрело ми е често да се излегува без потреба, едноставно губење време, па ако сега не е со детето додека е мало кога ќе биде? кога ќе порасне и кога и самото нема да сака да седи дома? 

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тато и излегувањата
10.6.2010 15:41:13   
baby mama
Пред да се роди Јана многу повеќе излегуваше, а и пред да останам бремена излегувавме посебно.Никогаш не ни било проблем тоа, а сме се наоѓале и заедно низ град.Мм е зависен од комуникација со луѓе, нон стоп. Ние и кога одиме заедно било да е одмор, излегување,шетање, многу ретко одиме сами.Сами сме само кога сме дома user posted image Секогаш сакаме да сме во друштво user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тато и излегувањата
10.6.2010 15:53:26   
Maca25
мм скоро и да не излегува. знае да помина на кратко после работа на кафе, ама и тоа многу ретко. откако имаме дете само 3-4 пати излегол со другарите на пиво. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тато и излегувањата
10.6.2010 15:54:00   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Jas moram da kažam deka na početokot na našiot brak-se preseliv v druga država-morav bukvalno da se prilagodam na se.....i beše epten teško...prvo što bev potpolno sama....plus prijatelite na maž mi ne mi bea baš po kef...i se ostanato.....no za sreka maž mi mi beše( a i seuše mi e) najgolema poddrška pa poleka poleka se naviknav na mnogu raboti ( skoro dve godini pominaa). Možam da kažam deka sega poveka mi godi vakviot život....maž mi premnogu raboti za da ima vreme za izlegvanja pa najčesto sekade odime zaedno...i mnogu poveki ni odgovaraat familijarni luge user posted image .
Definitivno najvažno je razbiranjeto i doverbata....site karanici se minato....ponekogaš i se prašuvam za kakvi glupi rabot sme se karale....no sega to e minato.....i jas i on sme mnogu promeeti t.e prilagodeni eden na drug....ona što sekogaš ke ne spojuva e ljubovta user posted image


Potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тато и излегувањата
10.6.2010 16:00:16   
Martins mom
Тато наш нема време кога да излегува, многу работи, а кога излегува, тоа го прави со менеuser posted image user posted image
Често се случува да ми подрече Кај ќе најдеш ти ваков предан маж, никаде не мрднувам без тебе...и пак не си задоволнаuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тато и излегувањата
10.6.2010 16:31:51   
Sandric
Maz mi si ima eden kafic tuka vo maalo, takanarecena baza i ako izleze odi do tamu. Mnogu retko nekogas klasicno izleguvanje vo grad. PRed da bidam trudna poveke setavme nekako i sam po sam i zaedn , sega poslabo nekako , sto e normalnouser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?