|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Таблет
21.3.2013 15:19:59   
vezilka RR
Ајде кажувајте. Секоја информација ми е добредојдена. На ниет сум да купувам, и ми требаат информации на што треба да внимавам. Значи знам само дека треба да пазам да има Intel Cor Duo..Друго.. кажувајте
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Таблет
21.3.2013 15:27:16   
anaana
lele i jas sakam ama vrska nemam sto treba da baram
gledam ima tableti od 4000 do 20000 den

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Таблет
21.3.2013 15:38:47   
princessa
i jas ne se razbiram vo tie raboti ama zatoa maz mi e tuka, toa mu e i strukata. E sega zavisi i kolku pari covek saka da potrosi.
Nie kupivme samsung galaxy tab 2, 10,1incen, dual core processor, full hd 1080p, 3MP FFcamera + VGA VT camera, GPS itn. Go kupivme 320 evra, sto ne e skap, ima android. Zadovolni sme za tie pari e super. Ima sekako i poskapi, eve so taa konfiguracija na apple e 500 evra.

e ima i bluetooth, wifi, divx HD, 7000 mAh battery

< Поракaта ја уредил princessa -- 21.3.2013 15:42:11 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Таблет
22.3.2013 15:16:09   
Beatris
И мене сега баш за 8ми март мм ме изненади со еден Самсунг галакси таб, презадоволна сум, колку што знам 2г се околу 20тина илјади а 3г 30.000 ден.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Таблет
22.3.2013 15:24:23   
Luci
И јас си земав таблет пред 3-4 дена, да не бидам покусаuser posted image Го платив околу 7,700 ден. од Нептун и највише го купив за М. ама он уште не го видел user posted image Инаку ова се неговите карактеристики:
•Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, 4,1 Jelly Bean ready
•Меморија 8GB NAND
•7"(17.8cm) IPS LCD екран на допир, 1024x600pix
•CPU ARM Cortex A9 1.6GHz
•RAM 1GB DDR3
•Micro SD, Mini USB 2.0, Mini HDMI, Wi-Fi 802.11b|g|n
•0,3MPix предна камера, 2,0MPix задна
•Батерија Li-Polymer 4100mAh
•Вграден микрофон, звучник, CardReader
•IPS G-Sensor
•Подржани формати:
- eBook: EPUB, PDF, TXT, FB2
- Audio: APE, AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC
- Picture: JPG, BMP, GIF, PNG
- Video: H.264 HD, MKV, MP4, MPEG-2, MPEG-4, AVI, RMVB, VOB, WMV, Full HD playback

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Таблет
22.3.2013 15:26:45   
arh_diz
Nie imame ipad 1 go kupivme pred 2 godini , sin mi dusata mu ja izvadi ima pagano , isturano voda hrana na nego, od strana ima metal se ima malku iskriveno a ipadot raboti superuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Таблет
2.6.2013 18:56:21   
omorfo89
Јас сум се уште во мисла дали да си купам таблет или лаптоп но се п осе изгледа таблет ке си земам user posted image
Брат ми завчера си купи Самсунг Галакси 2 , 10 инчи , како што го видов супер е , и мене некако ми фати око , го зема 18000 ден. А девојки дај кажете каде има за овој таблет тастатура и футрола што одат заедно се утепавме барајќи user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Таблет
2.6.2013 19:31:39   
nadica
за тастатура/футрола провери во anhoch јас од таму купив за 890ден мислам беше за 10 инчи

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Таблет
7.2.2014 11:41:24   
Felly RR
Рингерајки, дај кажете колку време ви трае батеријата на таблетот?
Ние пред два дена зедовме еден таблет од техномаркет, и два пати го полниме и штом го извадиш од полнач батеријата одма паѓа на 40 %, еве и сега мм го извадил од полнач и 44 % батерија, 15 минути што поработил паднала на 27%. user posted image И сега замина да го врати. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Таблет
24.11.2014 7:55:49   
caciana
Kaj mene baterijata na tabletot trade 24 casa vo normalni uslovi,dodeka 12 koga mnogu go maltretiram(klipcinja,you tube)I SL.Inaku koristam Acer iconia.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Таблет
24.11.2014 12:52:53   
niki
pa se zavisi kakov tablet imas, mislam kolkava i e izdrzlivosta na baterijata a i sto pravis na nego
na primer igrici mene mi go cedat tabletot mnogu poveke naspram ako samo citam nesto na nekoj sajt
e sega toa sto vednas stom ke go isklucite od struja baterijata paga na 47% e problem so tabletot i ne bi trebalo da se slucuva, baterijata treba da se trosi od koristenje a ne zaradi toa sto ne e vo struja
nie na primer ne go drzime tabletot uklucen cel den tuku samo koga go koristime pa taka ako ne go koristam moze i nekolku dena da si stoi napolnet i da ne se potrosi voopsto bidejki e isklucen, ama ako go koristam togas moze i nekolku pati vo denot da go polnam ili da go drzam vo struja da se polni dodeka paralelno rabotam nesto na nego
jas imam edna aplikacija duolingo se vika, na koja se ucat jazici, i dodeka igram na nea tabletot go koristam maksimalno, tipkam tekst, slusam izgovor, citam i se toa odi vo isto vreme i mnogu brzo, taa aplikacija za 1 cas mi ja prazni baterijata do nula
nekoi igrici koi gi igram duri i mi go zagrevaat tabletot od sto vlecat struja i ja napregaat masinata

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Таблет
24.11.2014 13:47:58   
Felly RR
Не сум пишала, а постов ми е одамна. Го сменивме тој, па и вториотuser posted image и третиот се погоди. Еве го користиме од тогаш. Арен е.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Таблет
24.11.2014 14:02:22   
LoveableMe RR
Имам еден, слабо го користам, едноставно не ми се допаѓа и избегавам да го употребувам.. а велат иднинава е во таблетиве...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Таблет
30.11.2014 20:33:47   
scared RR
Ние имавме таблет и го продадовме, не го гледавме за многу корисен што знам..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Таблет
30.11.2014 20:45:11   
blond
Tabletot stana omilena igracka na sinko... Jas i mm kratko go koristevme user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?