|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 9:22:04   
mami
Дали тоа беше случај и кај вас? Знам многу парови, меѓу кои и нас, што за време на бременоста се здебели и тој, со таа разлика што јас се вратив на старото а тој остана во 7 месецuser posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 9:24:11   
arh_diz
MM e na dieta momentalno slabee nedaj boze da mu tekne da se debelee user posted image user posted image . Jas go zezam sega ne ke morame da kupuvame obleka ti ke nosis moja a jas tvoja user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 9:27:29   
mami
Истражувањата покажале дека дури четвртина од мажите за време на бременоста на својата партнерка и сами ставиле по некое кило.

Поголемиот број од нив се жалат на обилните порции кои се подготвуваат како и на фактот дека неможат да одолеат на огромната количина на храна која се нашла во фрижидерот во тие 9 месеци.

Пијалоци, чипсови, чоколади...се најчеста причина за дебелеење, но и честото конзумирање пиво поради, како што викаат, стресот на кој се изложени додека живеат со трудница.

За среќа, бременоста трае само 9 месеци, така што многу од новопечените татковци брзо се враќаат на старата килажа. Особено ако се посветат малку повеќе на одгледувањето на детето.


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 10:54:00   
lilit
Браво за темава user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Така беше и кај нас јас трудна а тој се дебелее.Одиме на гинеколог јас во седмиот месец од бременоста и поправена само две кила и гин. ни вика па добро кој е тука труденuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а мм чекајки го Марко да дојде на свет стаса до 91 кг.Сега и за ова сонце исто според него не давал да му бидам конкуренција со стомакотuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 17:06:12   
talisman
Истово ни се случува и нам :))) Како напрдувам јас, така и мм си качува по некое килце велејќи дека е тоа негов знак за солидарност за да не се секирам многу user posted image Незнам дали е тоа случај со вашите мм, но јас мојот го зезам дека освен килорамите ми ги украл и сите симптоми бидејќи често знае да почне да се жали како му се повраќа, го болат нозе, грбот, ова-онаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
15.1.2010 17:15:05   
Bibi_S
user posted image user posted image user posted image Леле има вистина во ова. Мм тешко става на килажа колку и да јаде, ама апетитот му е подобар од било кога. И наместо мене да ми се присакува некое јадење, тој оближува уста дека му се јаде ова или она. Па како вистинска трудница да е, морам да му направам тоа што го бара или да му купам, оти готово ќе пометне ти се чини. user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
18.1.2010 18:55:40   
Mucka
kod mene jedna cudna situacija...svaki put kad sam trudna...umjesto da ja povracam...povraca moj muz....obadvije trudnoce....to mi je znak i bio za ovu zadnju trudnocu...muz je puno povracao i iako sam ja krvarila gotovo 4 mjeseca...vec na 6 sedmici predpostavljala sam da sam trudna jer on je bas puno povracao!

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
18.1.2010 18:57:52   
jovanka
do sega vakvo nesto ne sum slusnalauser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
18.1.2010 22:32:45   
mami
Можно е во некои случаеви партнерот да ги има симптомите наместо сопругата. Навистина ретко, но се случува...со тоа си се тешам дека барем некој видел какви се утринските мачнини кои траат по цел денuser posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
12.3.2013 12:37:07   
arh_diz
Haha dobro e ako moze da bide taka user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
12.3.2013 13:02:51   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image се изнасмеав за темата ептен

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
1.4.2013 14:36:24   
zzaa
Kaj nas bese vas taka,kako naslovot na temata,ama i jas sum malku vinovna sto i toj se popravi,imav mnogu apetit pa ako jadev i jas morase i toj,ako stanve noke da jadam go budev sega kome ke mi tekne go zalamuser posted image dobro e sto me iztrapeuser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
7.10.2014 9:29:35   
Mihaela 2010
Vcera doaga mm pokasno od rabota,i se soblekol po kratka maica uz telo vise mu stanala,od sto go pustil stomakot,i go zagleduvam i zastanuvam do nego da se sporedime..vikam cekaj cekaj,pa ti vikam vekje si vlegol u 6 mesecuser posted image user posted image
E mnogu da se jadelo bre

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
7.10.2014 11:52:40   
Felly RR
Кај нас не беше ваков случајот во бременоста. Ама затоа сега е многу поправен, а јас ќе бидам уште посреќна па и да продолжи да се дебелее, но јас да го исполнам условот од првиот дел. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
8.10.2014 0:06:58   
deluxe
DA,mm proba da odi po stapkite moi, ama nedostizna bev so moite 105kguser posted image nemase sansi da me stigneuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
9.10.2014 22:50:21   
Snowhite RR
Кај нас ни јас ни тој не се здебеливмеuser posted image Јас на мене го имав само стомакот, воопшто не се поправив никаде, а и мм не се здебелил никогаш во животот, а не па тогашuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
25.11.2014 7:26:54   
caciana
Koga zenata Se debelee vo bremenost a mazot brza DA ja stigne,me asocira na sestra mi I zet miuser posted image Tie dvajca bea kako na natprevar,koj poveke ke Se zdebeli,normalno sestra mi pobediuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
25.11.2014 9:44:59   
Defne90 RR
Pa mozno e zosto da ne hahah.Mada sigurna sum deka na krajot zenata ke izleze pobednik,kako sto napomena caciana pogore.Ednostavno toa e fakt,vo taa trka zenata ne e sama,so nea e i nejzinoto nerodeno dete,dodeka mazot e sam pa nema nikakvi sansi tuka.user posted image user posted image user posted image
Inaku vo nasiot slucaj edinstvena sto se zdebeli bev jas,koga bev bremena so prviot sin.A so vtorata bremenost se potrudiv da ne mi se povtori istoto pa se zdebeliv samo onolku kolku sto bese dozvoleno,vo granicite na normalata.A toj i vo dvata slucai si ostana slank.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 25.11.2014 9:47:23 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
25.11.2014 11:31:19   
Ki4iko
Мојот сопруг за првата моја бременост се направи мече user posted image ,е сега е поинаква ситуацијата , и двајцата помалку јадеме и не сме многу поправени , и двајцата user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Таа бремена, тој се дебелее:)
27.12.2014 16:50:14   
sonc90
se zdebelivme i dvajcata koga bev trudna i toa maz mi kaci 10kg...i mu trebaa,sega e taman ama gledam deka si prodolzuva so jadenje i debeleenje...

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?