|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 1:13:49   
Еца
Иако повеќе не си со нас, ти си секогаш тука присатен, секогаш околу нас, секогаш во нашите срца.

Ти знаеше ДЕКА СРЦЕТО НЕ Е КАМЕН,зошто не остана да живееш во СОНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ заедно со нас,туку одлета 1200 милји над нас, кога твоите 26год. не беа твое КРАЈНО ВРЕМЕ. Зошто остави ГРОМОВИ НА ДУША да удрат во нашите срца кои сега ке бидат вечно затворени во СОБА ЗА ТАГА. Не СЛУШАШ ЛИ Господи, дај барем ИЗЛАЖИ НЕ УШТЕ ЕДНАШ дека тоа не е вистина, бидејки сега сите се прашуваме ИМА ЛИ ДЕН ЗА НАС откако замина тој.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ!user posted image user posted image user posted image   КЛИК

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 1:14:42 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 8:02:39   
mami
Нека ти е срекен роденденот ангелу наш...можам само да ти кажам дека никогаш нема да те заборавиме и вечно ке бидеш во нашите срца

Срекен Роденден Тошеuser posted image user posted image user posted image   КЛИК

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 8:32:44   
profesorica
Среќен 29 ти роденден ТОШЕ НАШ-те сакамееееееееuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 8:47:51   
mami
Најголемиот подарок кој камо да не требаше да се подарува...


Ѕвездата на Тоше полесно ќе се гледа user posted image Обожаватели на Проески, членови на меѓународниот „Тоше фан-клуб форум“, денеска ќе му подарат телескоп на неговото семејство Моника Талеска


Обожаватели на Тоше Проески, членови на меѓународниот „Тоше фан-клуб форум „денеска на денот на неговиот роденден ќе му подарат на семејството телескоп со врвен квалитет, што во саботата го донесоа во фондацијата „Тоше Проески“ во Крушево. Во Тошевиот фан-клуб форум членуваат над 10.000 љубители на Тоше, кои спонтано во Интернет-контактите дошле до идеја да регистрираат ѕвезда што ќе го носи името на македонската мега ѕвезда на сите времиња, кој пред две години замина во легендите. Како носители на иницијативата, фановите го платиле и кумството за ѕвездата, а сега купиле и телескопот.

„Членовите на нашиот интернационален „Фан-клуб форум“ доставија барање, односно ја купија во подружницата на американската фирма „Интернешнл стар реџистри“ во Белград, ѕвездата што се наоѓа во соѕвездието „Пегазус“, секако, под името Тоше Проески. И како продолжение на тоа, овој пат купивме телескоп. Не' има од сите држави на поранешна Југославија, од Бугарија, дури и од Либија..од сите страни на светот, контактираме, се договараме, постојано организираме различни настани во чест и спомен на големиот хуманист и музичар Тоше Проески. Дојдовме во Крушево за да им го предадеме телескопот на најблиските, на членовите на семејството на Тоше“, вели Лилјана Лоренс, член на интернационалниот „Тоше фан-клуб форум“.

Телескопот напролет ќе биде поставен во дворот на манастирот „Свето Преображение“. Ќе биде сместен во соодветен објект од каде што ќе можат сите туристи да ја набљудуваат ѕвездата „Тодор Тоше Проески“.

„Кога ќе се стопи снегот, во дворот од манастирот ќе изградиме куќичка во која ќе го сместиме крстот. Куќичката ќе има подвижен покрив, што ќе се отвора за да може оттука да се набљудува ѕвездата. Ќе бидат обучени две лица, кои, пак, ќе им даваат препораки на туристите како треба да ракуваат со телескопот што со оглед на врвниот квалитет е мошне чувствителен уред и доколку се користи несоодветно, може да се оштети“, вели Јане Андрески, член на Управниот одбор на манастирот.

Телескопот во просториите на фондацијата го монтираше астрономот Радан Митровиќ од Астрономско друштво од Скопје.

„Овој телескоп е втор по големина во Македонија. Има одлични перформанси, но треба да се чува на соодветено место и да биде покриен. Може да зголемува околу 400 пати, а Крушево има едно од поубавите неба, се наоѓа на надморска височина од над 1500 метри, така што телескопот ќе има извонредна намена“, изјави Митровиќ.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 9:24:11   
tereza
Среќен роденден наш најмил Тоше,засекогаш ќе те носиме во срцатаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:02:12   
Еца
Бидејќи нашиот сакан Тоше денес полни 29 години, Рингераја реши да подари 29 маички со нашето лого и ТОШЕ РИНГЕРАЈА ТЕ САКА,  за оние кој на оригинален начин ќе му го честитаат роденденот на нашиот ангел.

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 11:56:04 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:04:30   
BEBICA
Сеќен роденден Тоше.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:08:17   
arh_diz
Sreken rodenden Tose

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:20:32   
Iva
Денес на небото ангелите слават, го слават твојот роденден, твојата вечност. Ангелите се среќни што си помеѓу нив. Чувај не! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:35:39   
nodi
Го нема оној човек, кој со својот ангелски глас знаеше да продре длабоко во сечија душа! Го нема оној човек со вечна насмевка! Те нема тебе! Ве сакам сите - твојата добро позната фраза. И ние те сакаме, да знаеш! И премногу ни недостигаш! Знам дека не гледаш одозгора, знам дека ти најмалку сакаш ние да патиме, но секогаш кога се спомнува твоето име, солзи наидуваат на душава моја! Секогаш капнува по една врела солза на мојот образ со секое твое споменување!

Сега безнадежно ги бришам солзите од моето лице, и ти посакувам СРЕЌЕН РОДЕНДЕН! ПРЕМНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ! ВЕЧНА ТИ СЛАВА АНГЕЛУ НАШ! ВЕЧНА ТИ СЛАВА, ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА!user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:42:30   
natasha
I pokraj toa sto mama mi kaza deka si na neboto,deka si nasiot angel cuvar koj bdee nad nas dodeka jas i Leon spieme,najglasno sto mozam ke ti ja otpeam Happy Birthday i znam deka ke ja slusnes i ke mi reces :ti blagodaram Luka!!!!!
  SLEKEN LODENDEN,TOSE!!!!!!
                 Na vakov nacin mojot pogolem sin denes mu go cetsita rodendenot na naseto angelce....
                  Ne mozam da vi opisam kakov vulkan na emocii imase vo nego dodeka silno na glas ja otpea pesnata i mi rece:mamo,bev li dovolno glasen,neli me slusna???user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 10:44:09   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image мори Нато..мене ме расплакаuser posted image user posted image user posted image сонце убаво...го слушнал сигурно, тој денес сите ке не чуе како му честитаме

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:08:19   
Еца
Поубаво ќе беше да можев да те гушнам и да ти кажам СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШКА, а вака... те гушкам во моите мисли, во мојата душа,  во моето срце и низ солзи ти кажувам СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНГЕЛУ НАШuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:21:14   
caci20
user posted image

Koga covek go izgubi ona sto go saka, zivee samo za da se sekava za ona sto go izgubil.
Tose znaj ima koj da se sekava na tebe.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:21:50   
katerina.k
Neka ovaa poraka stigne do tebe, neka te gusne mesto mene, neka te bakne na ovoj den i neka ti posaka-SREKEN RODENDEN.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:23:22   
caci20
Neka izvinat onie na cii decinja ne najdov sliki, gi koristev tie od forumot

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:24:03   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

user posted image

Koga covek go izgubi ona sto go saka, zivee samo za da se sekava za ona sto go izgubil.
Tose znaj ima koj da se sekava na tebe.



Цаци20, прекрасна сликаuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:26:54   
nadica
user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
за цаци20

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:28:06   
profesorica
леле Цаци20 многу убаво и фала ти чек да си ја превземам ама кај ти е славице не можев да ја најдам?????




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:29:32   
nadica
денешниот ден е голем бидејќи пред 29 години се роди ангел
го славиме со песна
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:35:40   
bablgam
I od nas SRECEN RODENDEN angelu.......

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:42:44   
caci20
ja ima kaj mene vo albumi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:46:13   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

ja ima kaj mene vo albumi



се утепав од баранње имаш многу албуми во кој???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:47:05   
caci20
Se vika
Tose, tuka na ringeraja

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Среќен роденден Тоше!
25.1.2010 11:59:14   
profesorica
најдов, јас претходно барав на фб.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?