|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Социјални мрежи
8.5.2009 9:46:37   
mami
Колку ги користите овие новости на денешницата?јас почнав со фб во последно време и тешка зараза е..како кога ке почнеш да гричкаш сончоглед и неможеш да престанешuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:35:19 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Социјални мрежи
8.5.2009 23:34:09   
Aleksandra
I jas se soglasuvam so tebe Mamy deka facebook-ot e TESKA  zaraza

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:35:38 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
8.5.2009 23:57:45   
agnes77
Od početka bio mi je FB puno interesantan, a zatim bila je vjest, da sve informacije koje staviš gore, mogli bi upotrebiti za prodaju. Tako bi tvoj buduči šef mogao kupiti informacije o tebi, da vidi kakva osoba si. A to nije baš tako odlično. Ali koliko znam to nije istina.

Tako, da ja ga koristim ali ne toliko često kao u početkuuser posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
9.5.2009 0:23:14   
biljanaM
и јас се заразив од Фејсбук, особено Пет сосајети и мсн имам а скајп ретко користам




_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Социјални мрежи
13.5.2009 11:38:26   
Katuska
И мене ми беше интересен на поеток, а сега како поминува времето се подосаден ми станува, али секој ден задолжително го погледнувам...user posted image

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:35:57 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
24.5.2009 0:30:05   
biljanaM
забележувам, и мене почнува да ми станува досадно фејсбук, се радувам што нема времето да си го трошам џабе

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
10.6.2009 15:58:57   
natasha
fb zaraza apsolutna-visam so saatiiiiiiiiiiiiiiuser posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
10.6.2009 16:48:00   
Палешка РР

Луѓе, син ми и маж ми играат покер на facebook нон-стоп, ме заразија и мене и сега и јас почав да се коцкам, лелееееееееее... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
10.6.2009 17:01:34   
Sanja
Јас редовно го користам Facebook, ептен ми е интересно, собирам и слики животинско царство, преку Facebook се најдовме и контактираме со колешки и колеги од факултет, со соученици со кои не сме се виделе одамна, некои по странство, сето тоа е убаво и забавно! Исто така редовно го користам и skype!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
10.8.2009 9:47:38   
Iva
И јас се заразив со FB, супер е, си обновив пријателства со луѓе кои не сум ги видела со години.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
10.8.2009 10:00:41   
penelopa
Jas na počrtokot bev epten protiv Facebook...ali sega sum veke zarazena so nego....nema den da ne otvoram i da vidam što ima novo.
Mislam deka e dobar način da se ostane vo kontakt so prijateli i rodnini koi ne gi gledaš sekoj den...jas si gi najdov skoro site prijateli od sredno i osnovno...so neki duri si gi obnovivme i prijatelstvata...user posted image
Skype i Meesenger se epten dobra rabota...živeam vo stranstvo pa so moite redovno se slušame taka...em e besplantno user posted image


(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
25.9.2009 14:27:40   
profesorica
Користам Facebook но не сум заразена со него,повеќе сум заразена, НАВЛЕЧЕНА на фармата (Farmville) леле ептен, нон стоп ми е отворена.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
25.9.2009 15:56:53   
Maca25
Facebook користам одамна, уште кога не беше многу популарен кај нас. Го користам често ама откако имам бебе немам многу време, освен за рингераја нормално секогаш наоѓам време

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
25.9.2009 16:02:06   
arh_diz
Koristam ISQ

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
28.11.2009 18:26:16   
mami
Јас да ви кажам веќе  не го рецкам многу многу фејсбукот, евентуално да си размениме слики со пријателките со кои неможам редовно да се гледам, или да си покопам во фарматаuser posted image user posted image а како што имам гужви на работа и тоа едвај стигнувам...затоа за рингераја секогаш наоѓам време

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
28.11.2009 23:51:46   
Enika
ne samo vo farmata mami tuku i da zgotvis neso vkusno vo cafe world neli ?:d i ja sum zarazena od fb...fb i rr mi se celo vreme otvoreni..iam msn ama retko go otvaram..skype is my communication tool user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 3:55:42   
daniel
stoznam facebook

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 10:44:16   
ripce
имав порано и myspace, piczo, hi5, ама накако најмногу успеа да ми го задржи вниманието facebook, можеби дека сега сите (од 7 до 77 години) се на facebook. Порано користев msn, сега со пријатели комуницирам преку chat-от на facebook, а skype само за вујко ми, вујна ми и братучедите од Австралија.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 15:03:43   
Bogdancanka
користам facebook се заразив од фармата и често киснам на неа а skype  користам за комуникација за моите роднини во странство мсн имам али слабо некористам

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 18:02:30   
zami
RR, ziva zaraza

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 18:10:52   
biljana16
Jas premnogu koristam skype i facebook. Ziveam vo stranstvo i komunikacijata so majka mi i tatko mi mi e mnogu polesna preku skype. Facebook koristam megutoa poretko. Pozdrav.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Facebook, my spase, msn itnitnitn
29.11.2009 18:23:44   
tereza
фејсбук профил имам,го користам за да си го видам друштвото низ светот распрсканоuser posted image и скајп често за муабетење со нивuser posted image а за тоа дека е зараза е,и тоа каква секој ден отварам обевезноuser posted image ама од кога станав член на рр ми е многу поинтересно од се другоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Социјални мрежи
6.12.2009 16:19:44   
ripce
Нови промени на Facebook

Бројката од 250 милиони корисници Facebook ја достигна во текот на јули, 300 во средината на септември, а моментално има 350 милиони корисници.

Основачот на сервисот, Mark Zuckerberg, преку официјалниот блог ја извести јавноста за ова достигнување и истовремено најави некои нови промени, кои првенствено се однесуваат на приватноста на корисниците.   

Имено, ќе има промени во приватноста на корсинците во внатрешноста на разни мрежи и заедници врзани со одредени институции, локации, региони или компании. Корисниците во ваквите заедници делат поприлично многу лични податоци, а проблем се јавува кога заедницата ќе порасне толку многу што се состои од неколку милиони корисници.   

Токму заради тоа, Facebook реши да ги отстрани мрежите и да воведе опција за нови поставки на приватноста кои ќе им овозможат на корисниците подобро да управуваат со нив. Па така корисниците сега ќе можат да управуваат со апсолутно секоја информација која ќе ја создадат или објават на Facebook.

Facebook секако го очекува мислењето на корисниците во однос на најавените промени кои би требало да се имплементираат во текот на следните неколку недели.

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:37:03 >

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Социјални мрежи
6.12.2009 21:33:32   
April
Ако си корисник на Facebook, Twitter или било која друга социјална интернет страна, ти можеш да бидеш следната жртва. Ова се случува поради зголемениот број на сајбер - крадци кои се појавуваат по популарните социјални интернет страници кои произведуваат еден цел „златен рудник“ на лични информации. Од 2006, близу 3,200 хакнати профила се пријавени во Центарот за поплаки од Интернет - Криминалот. Сè започнува со промена на статусот на ваш пријател или пак испратена порака до вас која содржи невин линк или видео. Сè што ве дели од тоа да станете жртва е еден клик на овој линк. Кога оваа порака или линк ќе бидат отворени, корисниците на оваа страна ќе бидат автоматски префрлени кон друга лажна веб страна која е всушност трик за да ви ги провали вашите лични податоци, лозинка и слично, без ваше знаење. Откако ова еднаш ќе се случи, криминалците имаат пристап до сите ваши информации и оние на вашите пријатели или контакти, со што и тие би можеле да станат потенцијални жртви. Просечен број на пријатели на корисниците на  Facebook изнесува 120 од профил. „Безбедноста е постојана трка на оружје,“ вели Simon Axten, кој е одговорен за приватната и јавна полиса на Facebook.
  • Еве неколку предлози како да се заштитите:
- Редовно менувајте ја вашата лозинка - Подесете ги сетирањата за приватност на веб страната - Бидите селективни кога ќе додавате пријатели - Лимитирајте го пристапот до вашиот профил, нека биде достапен само за контактите на кои им верувате - Исклучете ја опцијата за споделување слики и фото албум - Бидете внимателни кога кликнувате нешто - Запознајте се со безбедностните правила - Научете како да пријавите компромитирачки профил - Употребувајте безбеден софтвер кој се надградува автоматски

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:36:44 >

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Социјални мрежи
15.7.2010 22:28:08   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Koristam ISQ


wow, ова сум го заборавила како изгледа user posted image user posted image user posted image
прво ми беше мирц на листата 1998/99-2004, а одржував контакти преку нетмитинг, после имав 2 мали деца па немав време за ништо, после кајгана, па мајспејс, па фејсбук, а бе шо да ти кажам.. живот да се немало user posted image user posted image
телефонот ми е заменет со скајп. месинџери не користам


< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 23.10.2012 21:36:23 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Кој ви е омилен спорт
Еца



ракомет (44%)

кошарка (0%)

фудбал (11%)

гимнастика (15%)

уметничко лизгање (30%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!