|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Скајп
26.4.2009 9:15:34   
Еца
Дали го користите скајпот?

Мене ми е одлична прилика да се гледам и слушам со моите сестри во Ниш  Пробиштип,а и со другите роднини и пријатели кои ми се далеку.Баш добра фора да им се помати бизнисот малку на монополската телефонија,зошто навистина без него не знам колку телефон би плакалаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Скајп
26.4.2009 9:20:47   
mami
skypot e definitivno izum na vekot :) so nego mozam da se cujam so drugarkite od Viena i Anglija, so braucetkami od Svajcarija a da nee platam milionska smetka, a plus i mozam da si gi vidam...bravo za toj sto go izmisliluser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Скајп
26.4.2009 13:32:04   
jana
Odlicna stvar,ne znam sta bi bez nego.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Скајп
27.4.2009 9:46:12   
Katuska
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Едно големо браво за тој што го измислил скајпот....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Скајп
30.4.2009 23:01:59   
biljanaM
и скајпот го користам, ама во последно време повеќе сум на мсн

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Скајп
1.5.2009 0:05:40   
hristijana
se slozuvam so katuska bravo za toj sto go izmisli skajpot

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Скајп
8.5.2009 21:31:44   
fibimk
Najpoveke go koristam skypot....pa duri posle MSN,messinger,ooVoo......
Sepak stie se super......sekoj den da se slusas so bliskite e sito kako da ti se tuka do tebe...hahhah

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Скајп
18.5.2009 11:16:02   
kati
користам скајп кога можам

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Скајп
4.8.2009 13:56:46   
mami
еве една новост што само што ја прочитав и страшно ме исплаши- па како ке се слушам со сите далечни другарки и роднини ако стане стварностuser posted image

„eBay“ го укинува Skype?!

Компанијата за интернет телефонија „Skype“ би можела наскоро да престане да постои ако нејзиниот сопственик „eBay“ не успее на суд да се избори за правото на користење на технологијата која овозможува бесплатно телефонирање, вклучувајќи и видео повици.

„Skype“ го создадоа Швеѓаните Јанус Фрис и Никлас Зенсторм, а во 2005 година за 2,6 милијарди долари го продадоа на eBay, но технологијата остана во сопственост на нивната компанија „Joltid“.

Сега креаторите тврдат дека eBay го прекршил договорот и сакаат да им го скратат правото на користење на софтверот. Случајот би требало да се најде пред лондонскиот суд во текот на следната година.

Во меѓувреме, eBay тврди дека работи на развој на сопствен софтвер, но оти во случај овој обид да не биде успешен, ќе бидат принудени да го затвори „Skype“.


(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Скајп
9.8.2009 22:16:16   
Natasha5
eeeeeeeee losa rabota ako se sluci toa.Jas postojano go koristam skypot da se vidam so brat mi vo Italija,i so braucedite.A be i msn koristam i preku nego moze da se cues i vidis ama ne e kako skyp.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Скајп
9.8.2009 23:14:13   
nadica
go koristme site po doma i toa mnogu bidejki na mm brat mu e vo uk a imame i drugi rodnini i prijateli vo stranstvo

a jas isto taka mnogu koristam i facebook a vie????

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Скајп
25.9.2009 14:32:37   
profesorica
еве што најдов случајно на нет.Текстов е од 10ти септември па може и да сте го виделе но еве:

Skype се прислушкува

Стручњаците за интернет безбедност од Symantec... предупредуваат дека е откриен нов "шпион" во форма на тројанец, кој ги снима и пренесува VoIP разговорите кои ги водите на Skype апликацијата за интернет телефонија. Тројанецот кој се сретнува под името Skytap (Trojan.Peskyspy) ги напаѓа компјутерите кои работат под Windows 2000, 95, ME, NZ, XP, Vista и Windows Server 2003 оперативен систем. Стручњаците велат дека овој тројанец не експлоатира никаква посебна слабост на Skype програмата, туку е вметнат во неа исклучиво поради големата популарност на Skype и неговата достапност насекаде. Trojan.Peskyspy всушност им овозможува аудио стриминг во вистинско време на прислушкувачите, претходно конвертирајќи ги вашите разговори во MP3 фајлови. Тројанецот е карактеристичен исклучиво за Skype и не може да се шири од компјутер на компјутер. Сепак, затоа што е јавно достапен од Symantec не ја исклучуваат можноста дека тој би можел многу лесно да "мутира" и да стане далеку поопасен. Најдобар начин да се ослободите од ова мало и непријатно "шпионче" е редовно да го апдејтувате вашиот сигурносен софтвер, велат од Symantec.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Скајп
25.9.2009 15:19:51   
BEBICA
Lele profesorice za ova ne sum znaela.Jas go koristam skype-ot redovno.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Скајп
25.9.2009 20:07:26   
Bogdancanka
non stop mi e uklucen super e skype-ot user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Скајп
19.10.2009 23:09:33   
dijance
eeee ako go ukinat skajpot sto bi pravela,jas go koristam 24h dnevno hehee so mojot decko od usa najbolja stvar e skype

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Скајп
19.10.2009 23:14:10   
Боцко
не знам зошто, но не го користам премногу. знам дека е супер и се тоа, ама луѓето со кои често комуницирам немаат или не користат. чудно, нели?

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот dijance)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Скајп
2.11.2009 9:19:00   
ananikol
Skype ni ovozmozi da sme sekojdnevno vo kontakt so roditelite,prijatelite vo MK inace telefonski smetki ne se doplakaat.. 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Скајп
2.11.2009 9:23:22   
arh_diz
akype koristam ama ne taka cesto. Msn poveke

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Скајп
4.11.2009 8:00:00   
profesorica
јас во последно време доста го користам, дури едно време бев зависник од него а сега пак му се вратив user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Скајп
4.11.2009 8:27:09   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

јас во последно време доста го користам, дури едно време бев зависник од него а сега пак му се вратив user posted image user posted image user posted image

истоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Скајп
29.12.2009 9:15:28   
profesorica
жени кај сте на скајп бре???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Скајп
29.12.2009 9:19:14   
Bogdancanka
Јас Профи намерно сега не се закачив на скајп зашто можам и да заглавам а уште малку треба да се спремам Позззз ајде утре јас те дружам на скајп договорено?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Скајп
29.12.2009 9:19:33   
profesorica
user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Скајп
29.12.2009 9:19:49   
biljana16
Mene skypot po celo vreme mi e uklucen. Mnogu mi pomagaga da komuniciram so drugarkite od mk i pred se so majka mi i tatko mi. Zavisna sum odf nego.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Скајп
29.12.2009 9:22:26   
arh_diz
i jas namerno ne sum uklucena imam da zavram nesto do rucek a jas ne sum go pocnala :)user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?