|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свингери
28.3.2009 6:52:40   
Еца
Свингерите се парови најчесто венчани кои разменуваат сексуални партнери за да ја рабијат сексуалната монотонија и долгогодишниот брак.Нивниот живот вклучува голем распон на сексуални односи. Постојат  многу комбинации како бисексуален свинг, воајеристички свинг,  сексе во тројка, големи оргии....user posted image


Што мислите за ова? Што би направиле доколку вашиот маж појави желба за вакво нешто?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свингери
28.3.2009 6:57:33   
Еца
Во истиот момент мислам дека ќе му ја убијам желбата за тоаuser posted image Или би си ги спакувала торбите и адиосuser posted image Не знам во секој случај јас не сум за ова, може сум премногу конзервативна, но да го гледам таму со другаuser posted image а јас во истата соба со другuser posted image мислам мислам... бог да чува.Ова ново модерно време уште што не ќе донесеuser posted image страшно! Па да се чудиш дали утре ќерката ќе донесе снаа дома или синот зет, мислам...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свингери
28.3.2009 19:13:13   
Aleksandra
Vozdrzana sum na ovaa tema. A i denes kako sto odi svetot, bogami bog da cuva. Ima se i sesto, pocna od homoseksualci, pa sega i ova. Neznam.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свингери
31.3.2009 13:33:35   
vesna_kr
Би се разведила веднаш.Можеби сум премногу конзервативна но не можам да смислам да живеам со човек на кој му се допаѓа такво нешто.

Се што е природно е нормално според мене, а такви ексцентрични игри никогаш.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свингери
31.3.2009 14:23:07   
mis.
Lele koga ja procitam temava bi bese smesno duri i da komentiram.Ne se raboti za konzervativnost tuku za nesto izopacenost.Luge pa postojat nekoi standardi.Na lugevo izgleda im se zdosaduva mnogu brgu od se pa ne znaat sto da izmislat.A i ovaa evropeizacija sto ni donese moze i so zivotni ke imame tema nekoj den,ne daj boze.Se znae sto e normalno od boga dadeno.DEFINITIVNO NE.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свингери
31.3.2009 23:03:49   
nina
И јас сум дефинитивно за НЕ за такви работи мислам дека и односот мегу нас ке се расипе доколку ми го постави тоа прашање.Но морам исто да ви кажам дека не е тоа до европезација туку тоа постело и во време на Александар македонски тие оргии и други глупости недај боже да дојдеме до таа изопаченост друго незнам шо да кажам.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свингери
6.4.2009 7:40:34   
biba
Ke bidam kratka, definitivno NE! Uf do kaj odi pametot na lugeto?user posted image

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свингери
8.4.2009 22:26:29   
mila
Mislam za nekoj ova e sosema normalna rabota, nie imame prijateli za koi doznavme deka se svinger, no tolku normalno i super se odnesuvaat i tolku vesto toa go krijat sto prosdto ne mozevme da poveruvame. Znaci i lugeto koi se svingeri spored mene ziveat dvostruki zivot i na nekoj nacin toa niv gi ispolnuva, sto se odnesuva do mene ne mi smetaat, no otkako doznavm,e so maz mi pomalku se distanciravme od nivuser posted image ne mi e seedno da se druzam so takvi luge, ne znam.....

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свингери
10.4.2009 8:25:15   
emce
Lele ke recam NE, NE, NE....Pa sto im e na lugevo,auuuuuuuuuuuu, se grozam od samata pomislauser posted image user posted image user posted image e sto se ima niz svetot

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свингери
23.4.2009 10:27:22   
mami
ne ne ne  nema sansi nesto takvo da mu dozvolam, ke go ubijam samo ako mi spomne nesto takvo. ako ne sum mu dovolna ili sum mu zdosadila  neka se razvede prvo pa neka brka rabota kaj saka

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свингери
23.4.2009 12:43:16   
Еца
user posted image user posted image user posted image ги читам постовите и се пагам од смеење,значи за некои работи навистина смеистомисленици,повекето,ако не и сите на оваа тема,ама ајде може ке ни се јави некој со спротивен ставuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свингери
24.4.2009 10:49:42   
Mammy
Zasto ne..
Pa neli ste mectaele za seks so nekoj druguser posted image , a veke ste vo vrska ili brak..
Ama dobro e da ostane na mectaenjata..za vo realnost..e tuka treba mnogu hrabrost i ludost...user posted image


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свингери
18.10.2009 18:40:55   
sakibukic
далеку сме ние од тоа

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свингери
18.10.2009 19:01:06   
Bogdancanka
Дефинитивно НЕ неможам ни да смислам аууууууууууууу Не,НЕ,НЕ.......

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свингери
18.10.2009 19:03:40   
sakibukic
Ние мажите како што сме пољубоморни немат шанси.Те подржувам и јас сум за НЕ

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свингери
18.10.2009 19:09:28   
Палешка РР
Мислам дека мажите многу побрзо би прифатиле.
Јас не би одела во екстремности - кавги, развод...знаејќи го мм би знаела дека ме зеза, дека испитува терен user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свингери
18.10.2009 19:19:30   
niki
Нема свингери на рингерајаuser posted image user posted image user posted image  
Стварно се смешни постовите, ко чума да удрила во темата, сите пу, пу, бог да чува... Не дека ве обвинувам, ве разбирам,  само смешно ми е
И се соглесувам со сите досега. Кога тоа би ми предложил мм, би ми се срушила сета идила за љубов, заедница, брак, оние фамозни завети: заедно до смрт, во добро и во лошо, се, се, се. Ова е полошо и од изневерување и повеќе би ме болело и не би можела да му простам. ауф, фуј
И не сум конзервативна, ама ич, само верувам дека љубов е можна само меѓу двајца, тројца се многу, четворица се гужва, а оргии user posted image  немам зборови
А ко воли, нек изволи, се што се случува надвор од мојата спална не ми смета ама ич, ич, ич, нити ме засега.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свингери
18.10.2009 19:24:19   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свингери
19.10.2009 23:56:06   
sakibukic
Нема свингери на рингераја
Стварно се смешни постовите, ко чума да удрила во темата, сите пу, пу, бог да чува... Не дека ве обвинувам, ве разбирам, само смешно ми е
И се соглесувам со сите досега. Кога тоа би ми предложил мм, би ми се срушила сета идила за љубов, заедница, брак, оние фамозни завети: заедно до смрт, во добро и во лошо, се, се, се. Ова е полошо и од изневерување и повеќе би ме болело и не би можела да му простам. ауф, фуј
И не сум конзервативна, ама ич, само верувам дека љубов е можна само меѓу двајца, тројца се многу, четворица се гужва, а оргии немам зборови
А ко воли, нек изволи, се што се случува надвор од мојата спална не ми смета ама ич, ич, ич, нити ме засега.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?