|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја мост на пријателство
8.12.2010 4:06:08   
jovanka
Март 2009, месец на пролетта,месец кога се буди природата,симбол на животот а за мене месец кога открив нова димензија во мојот живот,нешто што мене ме исполни а потоа таа позитивна енергија што ја добивав започнав да ја ширам кон секој оној кој го знаев.Ке се запрашате што е тоа?Ке го опишам како книга со многу исполнети страници но има страници кои стојат празни и секојдневно чекаат некој да ги исполни но сепак овие се поинакви страни електронски е тоа всушност новата димензија која сите понатаму ке се водиме и ни нуди можности да се искажеме.Е таа електронска бесконечна книга е нашата рингераја-мост на пријателство ,поврзување.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 17:36:52   
jovanka
Kolku e posebna ovaa kniga kazuvaat iljadnicite postovi vo koi se ispisani najrazlicni prikazni od zivotot a nekoi spodeleni samo so clenovite na rr.Dnevnici,bebeski prikazni,vistinski slucki na radost taga,prvite zborovi,cekori,prvoto zapce,a najsreknite prvite dve crti pocetok na eden zivot...i taka sekojdnevno talkajki niz stranicite se srekavate so mnogu licnosti virtuelno.No sepak dojde i denot koga so tie licnosti ke treba da se sretnete e povtorno e tuka vasata rr so druzenjata,sredbite kade likot sto do vcera virtuelno ste komunicirale ke go zapoznaete a imate nekoja vizija,zamisluvanje za licnosta sto ni bojata na glasot ne ste ja slusnale a sepak treba da se vidite.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 17:41:25   
jovanka
Bidejki ja otvoriv temata samo edno ke kazam srekna sum sto ve zapoznav site Vas!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 17:56:14   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Bidejki ja otvoriv temata samo edno ke kazam srekna sum sto ve zapoznav site Vas!


јас исто така user posted image
многу сум благодарна што сте ме прифатиле во вашата заједница, и ако не зборувам добро јазикот ... на РР нучив првите зборови на македонски јазик, научив да читам ќирилица ... затоа што имам вас јас чуствувам дека не сум толику далеку од местото каде е мината година остало моето срце.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 18:17:35   
jovanka
многу сум благодарна што сте ме прифатиле во вашата заједница, и ако не зборувам добро јазикот ... на РР нучив првите зборови на македонски јазик, научив да читам ќирилица ... затоа што имам вас јас чуствувам дека не сум толику далеку од местото каде е мината година остало моето срце.

Drage prijateljice, zelo ste me presenetile s to temo. Ne vem, če je na svetu, še kdo, ki ima toliko dobrih prijateljevuser posted image  HVALA! (онаа тема многу ме изненадила, не знам, дали има на светот некој који има толико многу добри приатели, благодарам)

Sекој ден еден збор?user posted image

деца -otroci
мајка-mama
татко -oče
семејство-družina
ako se sekavate ova e izvadok od prviot cas po slovenecki od nasata mila Agnes

< Поракaта ја уредил jovanka -- 9.12.2010 18:19:52 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 18:27:31   
agnes77
Драга Јованка user posted image  , сега се разплакав како мало дете.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја мост на пријателство
9.12.2010 18:48:53   
lukas
pred da ostanam trudna ve citav,koga ostanav trudna ve citav,se porodiv ve citav,go odgleduvam moeto dete i site mi se cudat od kade tolku se znam,mojata rr-ja e sekogas so mene a taa ringeraja ste site vie ,ucam se od vas mili moi,nemate pojma kolku mnogu mi znacite,nema den da ne zastanam da ve procitam,MOITE NAJVERNI PRIJATELI RINGERAJKI...user posted image user posted image user posted image user posted image VE GUSKAM SITE...............user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја мост на пријателство
10.12.2010 23:55:37   
Zrncence
Леле какво пријателство user posted image ....значи не згрешив што се зачленив ,се надевам во брзо време и јас ке зачекорам по вашиот мост на пријателство..поздрав

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја мост на пријателство
11.12.2010 0:13:54   
mosa
i mene mnogu mi se dopaga ova prijatelstvo ne sum mnogu dolgo clen samo nekolku meseci no procitav interesni raboti koi mnogi cesto gi primenuvam so meoto nakmilo since,no interesni mi se i zivotnite iskustva na drugite.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Zrncence)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја мост на пријателство
11.12.2010 10:56:47   
Martins mom
Те сакам РР !!! Ти си секогаш тука за мене и за мојата среќа и за мојата тага ! Кога сум осамена, изнервирана, разочарана, кога ми треба пријател да ја поделам радоста, те отворам и добивам се’ што ми треба!!! Стана незаменлива во мојот живот...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја мост на пријателство
11.12.2010 22:49:05   
Julie1
Во четврток на утринската програма на Алфа ТВ ќе се зборува за социјалните мрежи и создавањето на пријателства. Мотив за овој разговор се пријателствата кои ги создава Рингераја. Разговорот ќе започне во 8:10 часот и програмата ќе биде отворена за јавувања на повеќе Рингерајки. Ве повикувам сите кои сакате да го споделите Вашето искуство за виртуелните дружења на Рингераја да се јавите на утринската програма.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:17:24   
Julie1
Во Четврток на Алфа ТВ ќе гостуваат Беатрис и Јованка. Утре ќе го пишам бројот на кој може да се јават и другите Рингерајки и да им покажеме на оние кои не слуашаат колку големо семејство сме. Очекуваме Агнес да се јави од Словенија, Палешка, Надица, Виктори, Мартинс мам, МАца25... ајде да не набројувам... Кој има можност да снима нека се пријава user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:20:45   
nadica
јас имам махтв и можам да снимам ама потоа незнам како да го префрлам на пц user posted image

инаку ќе бидам присутна да го споделам своето искуство за рр и пријателствата кои ги добив

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:34:29   
lukas
julie a vo kolku satot?na alfa?

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:35:20   
AnnaMolly RR
Четврток во 8:10 наутро.
Ќе пробам и јас да се јавам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:35:42   
Viktori
Разговорот ќе започне во 8:10 часот и програмата ќе биде отворена за јавувања на повеќе Рингерајки.
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

julie a vo kolku satot?na alfa?





_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја мост на пријателство
12.12.2010 20:38:14   
lukas
bi se javila i jas ama ne sum mnogu za zboruvanje vo javnost user posted image user posted image ,ke se isglupiram ,mi se faka glasot...ama obavezno ke stanam da gledam ihi ke gi vidam beatris i jovanka...so ubavo...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:17:44   
Beatris
Леле само јас да не излупам нешто од трема, плус така рано сабајлечки недонаспани....... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:26:40   
Палешка РР
Се разбира дека ќе разговараме во живо, па и Рингераја е дел од нашиот живот и секогаш е тука за нас! user posted image

Ајде девојки, убаво претставете ги пријателствата кои ги склопуваме овде user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 13.12.2010 13:27:28 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:35:46   
Olivia
jas eve ke probam da se javam vo cetvrtok podrska za RR i za Jovanka i Beatris...RR e so mene postojano i golema blagodarnost za site rr-ki koi se so mene i vo dobro i vo loso......

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:41:25   
Julie1
Еве го бројот на кој може да се јавите во четврток

02 3253703




_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:58:36   
Палешка РР
Ајде да докажеме дека сме најпријателската заедница на цел свет user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 13:59:12   
Natuska85
Супер ќе бидат и Јованка и Беатрис знамuser posted image .Да се дотерате таму женски да видат какви убави рингерајки сме ние user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 14:19:53   
Martins mom
Нормално дека ќе се јавам....Се’ за мојата најдобра пријателка - РР!!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рингераја мост на пријателство
13.12.2010 19:59:40   
bliznaci29
super ke gledame Beatris i Jovanka srekno i opusteno...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?