|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја е дел од мојот живот!
15.7.2009 18:56:29   
Julie1
Можеби премногу емотивно но јас подолго време веќе чуствувам дека Рингераја е дел од мојот живот. Се будам со Рингераја, денот ми поминува со Рингераја и често заспивам со Рингераја! А често чуствувам дека во тешки ситуации енергијата од Рингераја, од сите вас онака виртуелно ми помага да кренам глава и продолжам понатака. Често кога треба да донесам некоја одлука ми поминуваат низ глава советите кои ги добивам читајќи ги постовите и постапувам претпазливо, и поисправно во тие ситуации. Рингераја навистина позитивно делува на мојот живот! Срекна сум што Рингераја е дел од мојот живот. Како е вашето чуство и мислење за Рингераја?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
15.7.2009 19:05:39   
Еца
Ех мила јас имам повеќе стаж од тебе на Рингерајаuser posted image Мислам позитивноста и онаа енергија која се шири преку советите, разменувањето мислења, искуства, многу ми помогнаа уште додека бев дел од хрватската рр.Навистина поминувава низ еден тежок период,а единствена поддршка ми беа непознати луѓе полни со љубов и разбирање. Сега истото го чувствувам и тука, и сум многу посигурна, бидејќи во секој момент можеш да се потпреш на нечиј совет од рр.Сите сме тука едни за други.Рингераја постои за секој од нас.Затоа сите ве чувствувам како едно големо семејство, кое од ден на ден добива нови членови, нова енергија, нова силаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
15.7.2009 23:40:57   
mami
немам толку стаж како елена или Јуле, но чувствувам како рингераја полека завлегува во мојот живот- прво што првам кога ке дојдам на работа проверувам што има напишано, дома прво кога доажам тоа правам, се што ке ми се случи сакам да го поделам со вас..сите ве чувствувам веќе толку блиски како да сте ми дел од семејството...мм некогаш и се лути зошто толку време посветувам на вас но мислам дека не разбира колку ми значите сите вие и сета таа позитивна енергија и смиреност која ја добивам од вас...Благодарам што сте дел од мојот живот и што ми давате простор и јас да бидам барем најмалечко делче од вашиотuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
17.7.2009 13:05:41   
Боцко
после сево ова што го напиша мами, навистина немам што да додадам освен дека кога почнував со рр, не знаев дека моето учество ќе дојде до тука user posted image . тоа е веројатно поради фактот што рр е навистина едно моќно, позитивно и големо семејство а чувството да се биде дел од него е фантастично!user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
19.7.2009 10:26:50   
niki
Site sme so relativno mal staz na ringeraja kako sto  e mlada i taa samata vo mk, koj poaktiven koj pomalku, no navistina e del od mojot zivot. Za sovet, za uteha, za dobro raspolozenie, za kritika, za senesto mi se naoga, i nekoi clenovi koi postojano gi citam, vo temite kaj sto i jas se javuvam cuvstvuvam ko da gi poznavam pa sekogas koga se vklucuvam gledam sto im se slucilo novo, dobro i loso, ako mozam nekako da pomognam so sovet, ako ne bar podrska i fino e sto sekogas ima vedar duh i dobro raspolozenie bez ogled na toa kakvi problemi ne pritiskaat vo realniot zivot. 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 9:42:54   
profesorica
И јас се приклучувам тука, рингераја навистина за кратко време стана дел од мојот живот.И за тоа кратко време стекнав многу искуства и пријателки online кои доста ми помогнаа и ми помагаат за полесно одгледување на моето дете, како и со многу други новонастанати ситуации.

Можеби не заспивам со рингераја, но дефинитвно се будам со неа.Штом дојдам на работа, се вклучувам.Уште во 7 часот наутро.Понекогаш сум сама и си чекам да дојде уште некој па да кажам добро утро.Во меѓувреме си проверувам што има ново, кои теми се последни и така.Навистина ја носам во срцето и сакам да сум дел од неа во секој поглед.Горда сум што сум член на рингераја.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 9:48:14   
arh_diz
Ringeraja postana i del od mojot zivot .Nemozam da vklucam kompjuter a da ne se vklucam na rr.RR sekogas pozitivna i sekogas spremna da pomogne.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 9:58:47   
elle
Рингераја и нејзините членови се најголемиот доктор и пријател и секогаш ми се наоѓа за секоја дилема, проблем,да ја споделам среќата и тагата со вас. Можеби не можам да помогнам некому со моето скромно искуство,но се надевам во иднина и јас ќе одговорам на нечие прашање како што вие ми помагавте мене за полесно да ја поминам бременоста.
Најмногу ми се допага тоа што веднаш добивам одговор на моите прашања.
За вас имам само пофални зборови и ве препорачувам на сите.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за РИНГЕРАЈА

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 12:29:53   
Bogdancanka
Рингераја стана дел од моето секојдневие неможе да седнам пред компјутер а да не видам што се случува.Тука најдов најголема подршка,совет и се што ми е потребно кога сум тажна или весела.Едноставно целиов форум ми стана како најдобар пријател на кој можам да му верувам во потполност и да си се искажам.За многу кратко време ги засакав сите на некој начин и ги ценам.Затоа евеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за сите мои мили пријател кои се тука во секое време на Рингераја спрени да помогнат во секаква ситуација.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 14:19:01   
Adrijana
RR si ja osekam kako moja teritorija, kaj sto site me prifakaat vo momentot kakva sto sum, znaci ne moram da vnimavam dali sum luta ili srekna ili tazna, sekogas se opustam koga sum tuka, i ubavo mi e, i koga nemam vreme da posedam malku tuka, imam griza na sovest:), no i koga sum najneaktivna, ne minuva den da ne pomislam za toa sto se slucuva tuka.
Ringeraja e definitivno del od mojot zivot  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 14:27:33   
STRUMFETA
Adrijana,go delam potpolno tvoeto mislenje,da ne se povtoruvame.Prekrasno golemo semejstvo,potpora eden na drug,nase sekojdnevie,prijatelstvo,iskustvo....

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 17:00:17   
Палешка РР
Јас овие денови прв пат почувствував колку ми недостасува РР, досега не сум била подолго време отсутна, а покрај компјутер. Обврските не ми дозволија да бидам тука.

Те сакам Рингераја !

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.10.2009 17:06:43   
Сани
од некои работи лесно е да се стане зависник user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
25.11.2009 15:14:31   
mami
мислам дека деновиве навистина ми се најдовте како дел од мојот живот..најтажното нешто прво со вас го споделив, зошто ми требаше итна утеха, прегратка, збор, било што...и тоа и го добив..знам дека когаи да се обратам на рр некој ке е тука да ме слушне..ве сакам мили мои..сите до еден...ви благодарам што сте дел од мојот животuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 12:32:44   
profesorica
зависна сум ептен од рр, ептен дел од мојот живот, ако не зирнам не можам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 12:34:19   
arh_diz
jas isto nema sansi da stanam a da ne vklucam kompjuter .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 12:36:56   
Enika
Рингераја ми е секогас отворена кога сум на компјутерuser posted image user posted image user posted image user posted image а некад знам да остеднам со саати ао неам што др да правам а надвор несакам да се движам мн мн user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 12:40:17   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Рингераја ми е секогас отворена кога сум на компјутерuser posted image user posted image user posted image


и  менеuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 12:41:50   
karla
Bidejki Lana mnogu malku spie denski imam se na se 2-3 pati vo denot po 15 min za na komp a normalno ti gi pominuvam na ringeraja bidejki tuka mozam da najdam se sto me interesira i kako sto nekoj vekje kaza pogore, da se ispolnam so pozitivna energija.
Pozdrav do nashata Ringeraja familija

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:04:30   
biljana16
RR pocnav da ja koristam otkako ostanav bremena. Predhodno ne ja znaev ovaa stranica. Od togas sum skoro sekoj den tuka i uzivam citajki gi vasite mislenja i iskustva. Mnogu mi se dopaga toa sto vo sekoj moment mozam da gi spodelam moite cuvstva i stravovi so vas i vo sekoj moment da dobijam odgovor na moite prasanja. Sekogas koga sum sama doma mi pravite drustvo i nikogas ne se osekam sama. Sega sum zavisna od rr. Pozdrav.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:05:37   
mother 29
user posted image  ми се свига постот........ ептен!user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:10:17   
mis.
Не да сум зависна ни рехабилитација не ми помагаuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:14:01   
Enika
 Ма што ке ти е рехабилитација.... остани си зависна user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:15:41   
Iva
Дефинитивно рр е дел од мојот живот.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:16:15   
vezilka RR
освен што сум зависна..и ненаситна сум :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?