|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прочистувач на воздухот
6.10.2009 18:28:19   
Боцко
Веќе неколку дена сериозно ја разгледувам опцијата за набавка на систем за прочистување на воздухот во стано. Кај нас за жал изборот е многу ограничен и се сведува на Zepter TherapyAir. Нивните модели чинат од 550-620 евра. доколку некој од вас има какво било искуство со прочистувачи, има zepter или знае алтернатива, молам да сподели.

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 21.3.2012 8:22:54 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Прочистувач на водухот
12.10.2009 22:50:17   
Боцко
аман бе...никој?
уф, ете ти сега...user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Прочистувач на водухот
13.10.2009 0:40:58   
nutelizza
Ние имаме од топ шоп и искрено  задоволна сум.
user posted image


Си купувам повремено освежувачи од нане, лаванда.
За зимо кога е уклучено парно user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 13.10.2009 1:06:11 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Прочистувач на водухот
13.10.2009 12:11:58   
mami
И колку чинат од топ шоп? јас се мислам дали да земам ама па и нема некоја потреба многу од него по домаuser posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прочистувач на водухот
13.10.2009 12:38:33   
profesorica
и ние не користиме, колку сте задоволни од нив, за оние мамички што го користат???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прочистувач на водухот
19.10.2009 16:30:13   
Sara
Сега го разгледував сајтот на Топ Шоп и неможев да го најдам тој производ како навлажнувач и јонизатор - порано знам дека го имаа, ама разбрав дека бил многу бучен, а мене всушност за навечер ми треба.
Дали некој од вас барал во продавнициве за бела техника Нептун, Техномаркет и слично и како се движат цените, мене дефинитивно ќе ми треба зимово.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прочистувач на водухот
19.10.2009 16:53:43   
nutelizza
Јас кога го купив пред 2 години беше 3000 ден.

Воопшто не е бучен баш моето дете уште од  првиот ден заспива со него. Звукот е како на бебето во стомакuser posted image
Има и лампа.
Воздухот го прочистува ОДЛИЧНО кога ја менувам водата се гледа што све има собрано.

Уште еднаш ја сум ЗАДОВОЛНА
Сајтот Сара http://www.dormeo.com.mk/-65144-11420-173941-pv.html

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прочистувач на водухот
22.12.2009 14:00:05   
Olga
Go imame therapy Air-ot, zadovolni sme ( ne e bucen, go osvezuva vozduhot), no ima previsoka cena (edinstveno da go zemes na promocija) i voedno ima skapi rezervni filtri (vprocem toa i politikata na Zepter) koga ke dojde red za menuvanje na filtri  :(((( (50eur) a ako ne smenis pa dzabe si go kupil i koga ke vidis....

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прочистувач на водухот
14.4.2011 22:28:37   
Natuska85
Сакам да прашам дали и некој друг има искуство со овие освежувачи на воздух од Дормео што се?


user posted image





_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прочистувач на водухот
15.4.2011 13:51:33   
mamamoni
јас го прочистувам воздухот со rainbow машината за чистење има и таква опција и плус ароматизери се ставаат, супер е ептен е корисна но многу е скапа и сега да сум не би ја купила

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 14:58:51   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сакам да прашам дали и некој друг има искуство со овие освежувачи на воздух од Дормео што се?


user posted image






Прашав никој не ми одговорилuser posted image ,ама читав по други форуми дека се задоволни луѓето од овој освежувач и го купивме.Презадоволни сме,сега летно време можеш да ставиш внатре етерично масло и цел стан мириса прекрасно,а и го пуштам без масло значи само со вода во собата на user posted image и убаво го освежува воздухот.И за зимно време е убаво да се пушта кога е работи парното за да не биде сув водухот.Топло го препорачувам на секој кој е заинтересиран.

А да и го користиме како ламба за навечер во собата кај што спиеме,има потенциометар и си ја пушташ колку сакаш


< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 27.6.2011 15:01:12 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 15:16:41   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сакам да прашам дали и некој друг има искуство со овие освежувачи на воздух од Дормео што се?


user posted image






Прашав никој не ми одговорилuser posted image ,ама читав по други форуми дека се задоволни луѓето од овој освежувач и го купивме.Презадоволни сме,сега летно време можеш да ставиш внатре етерично масло и цел стан мириса прекрасно,а и го пуштам без масло значи само со вода во собата на user posted image и убаво го освежува воздухот.И за зимно време е убаво да се пушта кога е работи парното за да не биде сув водухот.Топло го препорачувам на секој кој е заинтересиран.

А да и го користиме како ламба за навечер во собата кај што спиеме,има потенциометар и си ја пушташ колку сакаш




Колку пари е овој, Натушке?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 15:20:13   
srnicka
Jas go imam ovoj procistuvac i navistina sme prezadovolni od nego. Go kupivme 2400 denari pred nekoi 7-8 meseci. Pozdrav i toplo Vi go preporacuvam


_____________________________

kolku e ubav zivotot mmmmmmmmmmm

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 15:46:32   
Octavia
Еве јас да си префрлам еден мој пост за истава работа (ама на друга тема)
Ние го имаме овој од Дормео и искрено, не вреди за парите. Не е скап, 2500 ден. мислам беше, ама некој ефект-нема. Мене најмногу ми користи кога на малиот му беше многу затнато носето, ставав капки за инхалација за да дише во собата, оти не сакаше да инхалира на апарат за инхалација. Така му помагаше. Може има некој мал ефект за прочистување, ама не е тоа-тоа. Многу позадоволна сум од Цептер прочистувачот на воздух, ама па тој е скап, 550 евра е. И после тоа на секоја година се менуваат филтрите, значи секоја година нов издаток. Не го навлажнува воздухот, туку го прочистува од прашина и сл. нечистотии. Имам и Мах апарат за зголемување на влажноста (вака како пишувам личам на фанатик, ама имам силна алергија на прашина, па се пробав, те тера маката ) и реално, за парите од него сум најзадоволна. Дува водена прашина и убаво го навлажнува воздухот. Од оние озонери за во штекер не сум нешто задоволна.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 16:02:49   
ritatomic
pa normalno e deka e podobar cim e tolku poskap a i zepter e nema sala. Lugeto tuka zborat za dormeo i nekoi se zadovolni nekoi ne. Jas licno ne sum koristela, ne sum imala potreba do sega

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Прочистувач на водухот
27.6.2011 16:55:35   
Octavia
Луѓето тука зборуваат и за Zepter Therapy Air и за други прочистувачи, не само за Дормео...

(Одговор на членот ritatomic)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 14:47:43   
mamicka_26
Знае ли некој кој е добар навлажнувач на воздух,да ми препорачате некој зошто бараме да купиме а незнаеме каков и од каде?

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 14:54:25   
Mihaela 2010
Nie go imame onoj na Top Shop,lani go kupivme mislam deka bese okolu 2500 den,pogoden za okolu 60 kvadrati,zadovolna sum,vo spalnata mi stoi i povremeno go uklucuvam,osobeno zimno vreme bidejki grealkata postojano e uklucena i e suv vozduhot.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 14:55:41   
Natuska85
Еве мамичка 26 мојот пост од погоре,ти го препорачувам овој од Дормео

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сакам да прашам дали и некој друг има искуство со овие освежувачи на воздух од Дормео што се?


user posted image






Прашав никој не ми одговорилuser posted image ,ама читав по други форуми дека се задоволни луѓето од овој освежувач и го купивме.Презадоволни сме,сега летно време можеш да ставиш внатре етерично масло и цел стан мириса прекрасно,а и го пуштам без масло значи само со вода во собата на user posted image и убаво го освежува воздухот.И за зимно време е убаво да се пушта кога е работи парното за да не биде сув водухот.Топло го препорачувам на секој кој е заинтересиран.

А да и го користиме како ламба за навечер во собата кај што спиеме,има потенциометар и си ја пушташ колку сакаш







_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 14:59:07   
mamicka_26
Natuska85 ме интересира бучен ли е кога ке го уклучиш?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 15:07:34   
kikicka
nee e bucen... isto kako lap top koga ke pregreeuser posted image inie go imame super e mal i prakticen e


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 15:09:19   
kikicka
proverete na dormeo stranicata kaj specijalni ponudi go ima so neshto gratis nie gozemavme so bebeshkiot dushek mislam zaedno poeftino dojde

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Прочистувач на водухот
3.10.2011 15:17:30   
temjana
многу е добар дормео јонизаторот, јас сум презадоволна и одкога го имаме главоболките ми престанаа, плус можете да си ставите и ароматни масла и целиот дом мириси на убавоuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 2:06:48   
mamicka_26
Е Вчера си го купивме дормео јонизаторот,сега ке видиме како ке се покаже

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 13:38:38   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве мамичка 26 мојот пост од погоре,ти го препорачувам овој од Дормео

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сакам да прашам дали и некој друг има искуство со овие освежувачи на воздух од Дормео што се?


user posted image






Прашав никој не ми одговорилuser posted image ,ама читав по други форуми дека се задоволни луѓето од овој освежувач и го купивме.Презадоволни сме,сега летно време можеш да ставиш внатре етерично масло и цел стан мириса прекрасно,а и го пуштам без масло значи само со вода во собата на user posted image и убаво го освежува воздухот.И за зимно време е убаво да се пушта кога е работи парното за да не биде сув водухот.Топло го препорачувам на секој кој е заинтересиран.

А да и го користиме како ламба за навечер во собата кај што спиеме,има потенциометар и си ја пушташ колку сакаш








Јас го порачав овој денес, утре ќе ми го достават. Се надевам ќе бидам задоволнаuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?