|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Приспивни песнички
9.8.2011 16:44:19   
Lara2224
Devojki, se nadevam deka ne sum edinstvena koja mislese deka gi znae site prispivni pesnicki dodeka bev bremena... sega gledam deka od site znam samo po dva zbora.
Aj sit ovde po edna pesnicka ili link da stavime za da imame razlicni pesnicki za nasite bepcinja.
eve edna od moite omileni, Twinkle, twinkle little star http://www.youtube.com/watch?v=yCjJyiqpAuU&feature=related

Za sramota, ni edna makedonska prispivna pesna ne znam cela... Ajde zaedno da gi naucime?!?

< Поракaта ја уредил Тања РР -- 9.8.2011 22:30:31 >


_____________________________

* you are my hearthbeat *
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Приспивни песнички
9.8.2011 23:03:52   
maki1
Jas j pejam sekoaj vecer nani ,nani bebnce,mm vika deka na vecer po 1000 pati sum ja peelauser posted image user posted image user posted image ,ama samo taa ja znam i mislam deka i user posted image veke si ja znae stom ja zapeam mora da se spieuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Приспивни песнички
9.8.2011 23:13:31   
maki1
Inaku twinkle i mene mi bese omilena dodeka bevuser posted image ,i ja slusav po 100 pati vo denot ,a i sega na user posted image i ja pustam.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 1:57:41   
blond
Јас често ја пуштам "Во светот на бајките" , така ми делува смирувачки...
А за нани нани бебе не коментирам, добро е што не сум почнала и во сон да ја цитирам user posted image
A често пати знам да ја "засвирам" со тананананана http://www.youtube.com/watch?v=O2MFducncsg и мислам дека на оваа песна најмногу се смирува кога е вознемирен нешто.
Многу често знам да си засвирам нешто така што ми текне од памет, си компонирам сама user posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 11:52:32   
AnnaMolly RR
Едно време Филип ми заспиваше ИСКЛУЧИВО ако му ја пејам Ах, тој крокодил! Само што ќе почнев и одма затвораше очи. А инаку не му пеам песни, туку сама си измислувам мелодија и ја пеам со на-на-на. Сега и тој почна да си се успива сам, си пее нааа-нааа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 12:13:57   
Maca25
Едно време и ја пеев `во светот на бајките` ама брзо и се здосади. После почнав на германски да и пејам, и затоа што ништо не разбира и се виде убаво и секоја вечер различно user posted image . Веќе не си пееме пред заспивање - голема дадичка е Нина. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 15:15:21   
Lisica
Nie sekoja vecer mesec dena citame Piksi ima rodenden ( iteresni knigicki od toper i ne se skapi, a gi ima miljon, haha kataljon:)))
ama sekoja vecer ista me ubiva, neznam sto mu e fintata na Luka , mene da me uspie mozebi:))
Sekoj mesec ista pesnauser posted image prethodno ilustrirranite Pokoyo,duri i nindza zelki ( na angliski neznam sto razbira :)) i site bajki moi od detstvoto:))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 15:21:59   
Maca25
има илустрирани Покојо? Каде?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 15:24:20   
Lisica
jas gi najdov vo knizrata IKONA ( mislam deka taka se vikase ) sproti MC donalds vo centar i ne bea mnogu skapi 150 ili 250 ( ne me fakaj za zbor slabo pamtam cifri:))). Tvrda korica se top, ilustraciite se super, toa sto ima malce tekst e na angliski, ama vo sekoj slucaj edukativno ( pr. Lerning shapes with pokoyo)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Приспивни песнички
10.8.2011 23:43:41   
mila mama
Koga E. bese okolu 3-4 mseci ne zaspivase bez nisanje vo race i peenje. tatko i obicno go rpavese toa so pesnata "si bil eden kral" i 'zelkata ima kosuli trista" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Приспивни песнички
11.8.2011 8:50:23   
Lisica
Se sekavam na tie momenti nisanje vo race user posted image po cela vecer :((( Teski momenti :(( mislam deka toa najmnogu e pricinata sto ne se odlucuvam za vtoro dete.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Koga E. bese okolu 3-4 mseci ne zaspivase bez nisanje vo race i peenje. tatko i obicno go rpavese toa so pesnata "si bil eden kral" i 'zelkata ima kosuli trista" user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Приспивни песнички
11.8.2011 8:51:30   
Lisica
Maca RR sega mi tekna ako ne gi najdes vo Ikona gi vidov i vo knizarata sto se naoga vo Zebra:))

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

има илустрирани Покојо? Каде?


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Приспивни песнички
11.8.2011 9:12:04   
Maca25
Фала Лисица. Ќе ги побарам уште денес. Нина многу го сака Покојо.
А сега ми текна, Нина кога беше бебе, мм ја успиваше во раце и и измислуваше песнички уствари правеше микс од зелката има кошули триста, авионче белокрило и уште некоја. Мене ми беше смешно, но кај Нина делуваше тоа (одма заспиваше).


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Приспивни песнички
11.8.2011 10:45:16   
Lara2224
Nas pred tri dena kumovite ni donesoa edna igracka za nad krevet so cetiri peperutki sto kruzat okolu eden cvet i ima instrumentalni detski pesnicki koi sto odat naizmenicno... go pustame toa na najglasno i nema potreba od peenje, gi obozava. Samo jas sepak mislam deka peenje si e peenje, prikazni si se prikazni, mnogu se pointimni otkolku nekoja igracka so sviri... sepak za momentite koga sum premorena e super!

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Приспивни песнички
11.8.2011 21:01:58   
Lisica
Za vtoroto moze ke go primenive sovetov, na moevo cetrigodisno zverce Luka nisto ne deluvase:))) dzabe vezes sto bi se reklo:)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Приспивни песнички
12.8.2011 0:17:31   
Snowhite RR
И јас му ја пеам нани нани детенце, исто и твинкл твинкл, ама во последно време ако му запеам друга одма ме прекинува и ми вели нани, за да му ја пеам нани нани, само нејзе ја сака, а кога беше бебе измислував текстови, тоа што ќе ми текнеше тоа пеевuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Приспивни песнички
12.8.2011 15:30:19   
Maca25
Пробав вчера да и испеам на Нина приспивна песничка, и ми вика: стој, не така мама, јас пеам! И на крај она си испеа 2-3 песнички и си заспа.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Приспивни песнички
12.8.2011 15:33:50   
Lisica
Сонце најмило user posted image
Кажи ми ги најде Pokoyo книгите?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Приспивни песнички
13.8.2011 12:32:46   
Lara2224

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пробав вчера да и испеам на Нина приспивна песничка, и ми вика: стој, не така мама, јас пеам! И на крај она си испеа 2-3 песнички и си заспа.




hahahhaha mi dojde spontano like da ti stavam na muabetov :D

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Приспивни песнички
13.8.2011 23:13:33   
Felly RR
Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисуваuser posted image )

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Приспивни песнички
14.8.2011 0:12:39   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисуваuser posted image )


Фели твојата многу музикална сигурно,те осеќа дека фалширашuser posted image user posted image user posted image . Ние не заспиваме со песнички,цицаме и кома сме,нема потреба од пеењеuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Приспивни песнички
14.8.2011 0:43:59   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Нина кога беше бебе, мм ја успиваше во раце и и измислуваше песнички уствари правеше микс од зелката има кошули триста, авионче белокрило и уште некоја. Мене ми беше смешно, но кај Нина делуваше тоа (одма заспиваше).



и нашиот микс од приспивни песнички е сличен значи зелката има кошули триста, ало амбуланта , летај летај буба маро, а мм не пее туку на youtube и пушта и веднаш заспива


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Приспивни песнички
15.8.2011 13:24:15   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисуваuser posted image )


Фели твојата многу музикална сигурно,те осеќа дека фалширашuser posted image user posted image user posted image .



Изгледа тоа е user posted image Затоа почесто само се гушнуваме, и пуштам едно ДВД со песнички и си седнуваме пред ТВ.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Приспивни песнички
17.8.2011 23:46:24   
Lara2224
Jas sum simnala dve CD-a od zlatno slavejce i sega peeme po cel den. sum si gi obnovila site tekstovi, zaripnav od peenje a sin mi (ima 23 dena) se smee i izmegju pesni ke mi kaze Au... i produzuvame! nemam vekje glas..... :d ama ako, bar mi e ubav dodeka go gledam. denes cel den se niskame i se vozime vo kolicka po doma i po dvor i peeme. iskluci li nekoj muzika i pocinja da place. ama ne samo muzikata da e pustena tuku mora i mama da pee...

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Приспивни песнички
8.9.2011 18:40:50   
bombica
Ustava mi se susi od peenje dodeka da zaspie zatoa ponekogas i youtube mu pustamuser posted image Saka bilo kakva muzika a najveke se smiruva na Majmun jade popara i Sakam kola ubavauser posted image

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?