Приспивни песнички (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Игри, броенки, песничкиПорака


Lara2224 -> Приспивни песнички (9.8.2011 16:44:19)

Devojki, se nadevam deka ne sum edinstvena koja mislese deka gi znae site prispivni pesnicki dodeka bev bremena... sega gledam deka od site znam samo po dva zbora.
Aj sit ovde po edna pesnicka ili link da stavime za da imame razlicni pesnicki za nasite bepcinja.
eve edna od moite omileni, Twinkle, twinkle little star http://www.youtube.com/watch?v=yCjJyiqpAuU&feature=related

Za sramota, ni edna makedonska prispivna pesna ne znam cela... Ajde zaedno da gi naucime?!?
maki1 -> RE: Приспивни песнички (9.8.2011 23:03:52)

Jas j pejam sekoaj vecer nani ,nani bebnce,mm vika deka na vecer po 1000 pati sum ja peela[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image],ama samo taa ja znam i mislam deka i [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image]veke si ja znae stom ja zapeam mora da se spie[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
maki1 -> RE: Приспивни песнички (9.8.2011 23:13:31)

Inaku twinkle i mene mi bese omilena dodeka bev[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image],i ja slusav po 100 pati vo denot ,a i sega na [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] i ja pustam.
blond -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 1:57:41)

Јас често ја пуштам "Во светот на бајките" , така ми делува смирувачки...
А за нани нани бебе не коментирам, добро е што не сум почнала и во сон да ја цитирам [sm=smiley36.gif]
A често пати знам да ја "засвирам" со тананананана http://www.youtube.com/watch?v=O2MFducncsg и мислам дека на оваа песна најмногу се смирува кога е вознемирен нешто.
Многу често знам да си засвирам нешто така што ми текне од памет, си компонирам сама [sm=bravo.gif]
AnnaMolly RR -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 11:52:32)

Едно време Филип ми заспиваше ИСКЛУЧИВО ако му ја пејам Ах, тој крокодил! Само што ќе почнев и одма затвораше очи. А инаку не му пеам песни, туку сама си измислувам мелодија и ја пеам со на-на-на. Сега и тој почна да си се успива сам, си пее нааа-нааа.
Maca25 -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 12:13:57)

Едно време и ја пеев `во светот на бајките` ама брзо и се здосади. После почнав на германски да и пејам, и затоа што ништо не разбира и се виде убаво и секоја вечер различно [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Веќе не си пееме пред заспивање - голема дадичка е Нина. 
Lisica -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 15:15:21)

Nie sekoja vecer mesec dena citame Piksi ima rodenden ( iteresni knigicki od toper i ne se skapi, a gi ima miljon, haha kataljon:)))
ama sekoja vecer ista me ubiva, neznam sto mu e fintata na Luka , mene da me uspie mozebi:))
Sekoj mesec ista pesna[sm=jezicek.gif] prethodno ilustrirranite Pokoyo,duri i nindza zelki ( na angliski neznam sto razbira :)) i site bajki moi od detstvoto:))
Maca25 -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 15:21:59)

има илустрирани Покојо? Каде?
Lisica -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 15:24:20)

jas gi najdov vo knizrata IKONA ( mislam deka taka se vikase ) sproti MC donalds vo centar i ne bea mnogu skapi 150 ili 250 ( ne me fakaj za zbor slabo pamtam cifri:))). Tvrda korica se top, ilustraciite se super, toa sto ima malce tekst e na angliski, ama vo sekoj slucaj edukativno ( pr. Lerning shapes with pokoyo)
mila mama -> RE: Приспивни песнички (10.8.2011 23:43:41)

Koga E. bese okolu 3-4 mseci ne zaspivase bez nisanje vo race i peenje. tatko i obicno go rpavese toa so pesnata "si bil eden kral" i 'zelkata ima kosuli trista" [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Lisica -> RE: Приспивни песнички (11.8.2011 8:50:23)

Se sekavam na tie momenti nisanje vo race [sm=smiley19.gif] po cela vecer :((( Teski momenti :(( mislam deka toa najmnogu e pricinata sto ne se odlucuvam za vtoro dete.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Koga E. bese okolu 3-4 mseci ne zaspivase bez nisanje vo race i peenje. tatko i obicno go rpavese toa so pesnata "si bil eden kral" i 'zelkata ima kosuli trista" [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Lisica -> RE: Приспивни песнички (11.8.2011 8:51:30)

Maca RR sega mi tekna ako ne gi najdes vo Ikona gi vidov i vo knizarata sto se naoga vo Zebra:))

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

има илустрирани Покојо? Каде?

Maca25 -> RE: Приспивни песнички (11.8.2011 9:12:04)

Фала Лисица. Ќе ги побарам уште денес. Нина многу го сака Покојо.
А сега ми текна, Нина кога беше бебе, мм ја успиваше во раце и и измислуваше песнички уствари правеше микс од зелката има кошули триста, авионче белокрило и уште некоја. Мене ми беше смешно, но кај Нина делуваше тоа (одма заспиваше).
Lara2224 -> RE: Приспивни песнички (11.8.2011 10:45:16)

Nas pred tri dena kumovite ni donesoa edna igracka za nad krevet so cetiri peperutki sto kruzat okolu eden cvet i ima instrumentalni detski pesnicki koi sto odat naizmenicno... go pustame toa na najglasno i nema potreba od peenje, gi obozava. Samo jas sepak mislam deka peenje si e peenje, prikazni si se prikazni, mnogu se pointimni otkolku nekoja igracka so sviri... sepak za momentite koga sum premorena e super!
Lisica -> RE: Приспивни песнички (11.8.2011 21:01:58)

Za vtoroto moze ke go primenive sovetov, na moevo cetrigodisno zverce Luka nisto ne deluvase:))) dzabe vezes sto bi se reklo:)
Snowhite RR -> RE: Приспивни песнички (12.8.2011 0:17:31)

И јас му ја пеам нани нани детенце, исто и твинкл твинкл, ама во последно време ако му запеам друга одма ме прекинува и ми вели нани, за да му ја пеам нани нани, само нејзе ја сака, а кога беше бебе измислував текстови, тоа што ќе ми текнеше тоа пеев[sm=smiley1.gif]
Maca25 -> RE: Приспивни песнички (12.8.2011 15:30:19)

Пробав вчера да и испеам на Нина приспивна песничка, и ми вика: стој, не така мама, јас пеам! И на крај она си испеа 2-3 песнички и си заспа.

Lisica -> RE: Приспивни песнички (12.8.2011 15:33:50)

Сонце најмило [sm=smiley36.gif]
Кажи ми ги најде Pokoyo книгите?
Lara2224 -> RE: Приспивни песнички (13.8.2011 12:32:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пробав вчера да и испеам на Нина приспивна песничка, и ми вика: стој, не така мама, јас пеам! И на крај она си испеа 2-3 песнички и си заспа.
hahahhaha mi dojde spontano like da ti stavam na muabetov :D
Felly RR -> RE: Приспивни песнички (13.8.2011 23:13:33)

Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисува[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image])
Natuska85 -> RE: Приспивни песнички (14.8.2011 0:12:39)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисува[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )


Фели твојата многу музикална сигурно,те осеќа дека фалшираш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ние не заспиваме со песнички,цицаме и кома сме,нема потреба од пеење[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
mamamoni -> RE: Приспивни песнички (14.8.2011 0:43:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Нина кога беше бебе, мм ја успиваше во раце и и измислуваше песнички уствари правеше микс од зелката има кошули триста, авионче белокрило и уште некоја. Мене ми беше смешно, но кај Нина делуваше тоа (одма заспиваше).и нашиот микс од приспивни песнички е сличен значи зелката има кошули триста, ало амбуланта , летај летај буба маро, а мм не пее туку на youtube и пушта и веднаш заспива
Felly RR -> RE: Приспивни песнички (15.8.2011 13:24:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас во последно време и ја пеам Светот има осум страни, ама па и не бара многу пеење. Некогаш ќе почнам да пеам, и одма таа ќе почне да се лути, сака само да се гушкаме, а не да и пеам. (Не знам дали пеењево не ми го бендисува[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )


Фели твојата многу музикална сигурно,те осеќа дека фалшираш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .Изгледа тоа е [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Затоа почесто само се гушнуваме, и пуштам едно ДВД со песнички и си седнуваме пред ТВ.
Lara2224 -> RE: Приспивни песнички (17.8.2011 23:46:24)

Jas sum simnala dve CD-a od zlatno slavejce i sega peeme po cel den. sum si gi obnovila site tekstovi, zaripnav od peenje a sin mi (ima 23 dena) se smee i izmegju pesni ke mi kaze Au... i produzuvame! nemam vekje glas..... :d ama ako, bar mi e ubav dodeka go gledam. denes cel den se niskame i se vozime vo kolicka po doma i po dvor i peeme. iskluci li nekoj muzika i pocinja da place. ama ne samo muzikata da e pustena tuku mora i mama da pee...
bombica -> RE: Приспивни песнички (8.9.2011 18:40:50)

Ustava mi se susi od peenje dodeka da zaspie zatoa ponekogas i youtube mu pustam[sm=smiley36.gif]Saka bilo kakva muzika a najveke se smiruva na Majmun jade popara i Sakam kola ubava[sm=smiley36.gif]
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>