RE: Приспивни песнички (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Игри, броенки, песнички



Порака


Lidina -> RE: Приспивни песнички (1.10.2011 19:40:18)

Mojov nisto ne saka koga lezi .Samo v race da go zeme bilo koj ne samo jas pa posle so sakas pustaj mu[sm=jezicek.gif]




Luci -> RE: Приспивни песнички (11.10.2011 12:50:57)

Марио ја обожава
Едно мало маче
седнало да плаче
зошто другарчињата него играат.
Стани маче
избриши ги солзите

погледни во сонцето
и насмвни се




blond -> RE: Приспивни песнички (11.10.2011 13:03:40)

Последниве 3-4 недели моето [sm=duda.gif] заспива само со музика. И тоа строго со две песни:
Елена Ристеска - А можевме
Каролина Гочева - За година, две.
Сега овие два, три дена му ставив и нова на плејлистата [sm=jezicek.gif]
Јелена Томашевиќ - Оро [sm=jezicek.gif]

Му пуштам и други песни, ама не и не, не сака да заспива на други. Му пеам, се глупирам, не пали ништо. Само мобилниот во скут, он во релаксатор и заспива. Ако нема песна пуштено плаче, пишти на сет глас [sm=jezicek.gif]




Luci -> RE: Приспивни песнички (22.10.2012 11:07:23)

Оваа штом ја пуштиме на музичкиот прожектор или пак штом почнам да му ја пеам веќе сме комирани [sm=smiley1.gif]
Ајде мамички кажете ја Вие омилената приспивна песничка на Вашите најмили




miana -> RE: Приспивни песнички (22.10.2012 11:11:01)

Na mojava ne i trebaat pesnicki - samo daj mlekce,pa cuce i koma....Prvata mi zaspivase so potocinja,ovaa gi obozava potocinja,gangnam style i the gummy bear song - ama za zaspivanje - NE...Samo mleko ,pa cucla i krevet...




Bilence2 -> RE: Приспивни песнички (22.10.2012 15:07:58)

Jas peam vaka:

Maleckata ivana, ocinja stom trie, mama veli tisina, na Iva i se spie.
Togas site molcime, vo domot e stama, nani nani sal se slusa, pinceza na mama.
Mama jas ja prasuvam i i galam kosi, sto princeza bese toa,pelena sto nosi.

E sega so peenje, ima spor ritam i e tivka, pa za zaspivanje e top.

Isto, ja peam i onaa od cuk cuk stojance...Koga zaoga sonceto denot, sto go pozlatva...edno dete snuva vo svetot na bajkite patuva. Tamu e tolku volsebno, leta sonot na krilest at, site mozni cudesi vo svetot na bajkite ziveat...




mila28 -> RE: Приспивни песнички (22.10.2012 15:30:37)

moevo since ne zaspiva dokolku mu peam, on odma pocnuva da igra i faka ritam bez razlika dali e spora pesnata za spienej ili pak nesto pobrzo, i da e psopan i ocinjata na pola kopje ako slusne deka peam odma ocite 5 banki [sm=smiley36.gif] a mzoe da zaspie samo dokolku shshkammmmm sssssss :D




mommy_angels RR -> RE: Приспивни песнички (29.8.2013 18:33:20)

еве оваа од раѓање до денес,само нормално заменето името со нашето




Defne90 RR -> RE: Приспивни песнички (3.2.2014 0:38:16)

Mami pogolemiot sin ja znae cela taa pesnicka i postojano mu ja pee na bratceto.I mene mi se dopaga epten otkako stanav majka nekako i jas se navlekov na detskite pesnicki i mene mi e ubavo koga gi slusam.Epten me relaksiraat A jas obicno koga zaspivame mu ja peam twinkle twinkle little star ili little snowflake.Epten gi saka maloto tie pesni i mnogu saka da me slusa kako mu peam dodeka go zaspivam.




caciana -> RE: Приспивни песнички (25.11.2014 12:29:30)

Na vnuka mi koja ima 1 mesec i pustame na youtube Mozart for Baby i slatko si spie [sm=smiley1.gif] bas ja relaksira muzikata .[sm=smiley27.gif]




Ki4iko -> RE: Приспивни песнички (25.11.2014 21:49:59)

Леле јас уште му пеам на син ми кој е 5 години ,песнички за добра ноќ,среќа што брзо заспива [sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]