|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пица пан тава
23.10.2012 10:11:52   
Luci
Пица пан е електрична тава со тефлонска површина која освен што служи за подготовка на пици се користи и за динстање, пржење месо или пак припремање на здрава храна на пареа. Дали имате ваква тава и што се приготвувате во неа user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 10:15:36   
Luci
Јас ја користам многу оваа тава. Пред некој ден пржев во неа компири со рузмарин и тоа беа до сега највкусните компири што сум ги пробала. Сум пржела и месо, риба, зеленчук, одлична е. Брзо се спрема храната и што е најважно се става само 2-3 капки зејтин во неа, топло Ви ја препорачувам на сите

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 10:25:03   
Felly RR
И јас имам ваклва тава, ама па баш за пица никогаш не сум ја употребила.user posted image Обично во неа правам месо и компири. Ама не ја користам многу.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 10:28:10   
Luci
И јас за пица сеуште не сум ја употребила ама ќе биде и тоа. А нели месото има поубав вкус кога е пржено во оваа тава отколку во обична?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 10:43:16   
Cipi Ripi
И јас имам иста ваква тава, за се ја бива,само не за пица. Тестото доле го гори, а одозгора не ја прави убаво, останува жива, бидејќи има грејач само доле.
Кај мене во пица панот редовно палачинки се вртат.user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 16:37:49   
Pepelaska *
Имам и јас, поклон од свадба, ама не ми еуште употребена.Многу се фалат дека била многу добра за палачинки,
имам слушнато дека и пиперки се печеле убаво, ај да ја пробам па ке кажамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 19:05:27   
Џесика
Дајте бе кај ја има оваа тава, од Топ-Шоп е или од друго место, јас се заинтересирав за вакво нешто. давајте инфо од каде може да се набави.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 19:23:58   
Maria
И јас ја имам тавава поклон уште од свадбата,пред 6 години,немам ја употребено никогаш.user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 19:27:35   
Annet
sekade ja ima duri i na plasticarskata ulica,se pece meso,riba,palacinki,jas bi ja nosela i na odmor ,sekade stvarno e top,ima i plitki i dlaboki

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 19:35:43   
Maria
Значи треба да се проба.Доста стоеше на таван,од утре стартува во употреба.user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 19:58:35   
Annet
ama super e i za na terasa doma da ne ni omirisuva,za se e be zeni hehehehhe duri i za mazi hahaha

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 21:29:42   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ama super e i za na terasa doma da ne ni omirisuva,za se e be zeni hehehehhe duri i za mazi hahaha

Баш така е Анет user posted image
Џесика срцка ги има на пластичарите по 700 денари се(отприлика)

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 22:31:08   
Natuska85
Јас имам ваква добиено на поклон ама никогаш употребено,немав идеа за што да ја користам мислев дека само за пица еuser posted image .Ај поконкретно некој да ми објасни што и како готви во неа..Зејтин исто се става или...Капакот затворен,отворен...

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пица пан тава
23.10.2012 23:04:09   
Fiao
Jas ja imam bas ovaa na slikava user posted image > Luci a zosto przis vo nea? Pa taa e idealna za pecenje. I ako ne ste probale, probajte na nea riba i pecurki da prigotvite, nema poubavo! user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 0:51:04   
Martins mom
Е вакви тави имав 6или 7.Една на мајка ми и дадов,една на свекрва ми,една поклон за нов стан ја дадов и уште имам низ дома.Сите ги добив за свадбата.Ја користам за печење пиперки и за ништо друго

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 8:23:44   
Snowhite RR
Леле јас па некој да ме праша кој ми е најгрд поклон од свадбата веднаш ќе кажев пица панот. Ја пробав за пица, долу изгоре, а горе жива, за палачинки исто не ја биваше и сега така стои, ај ќе и дадам уште една шанса да пробам нешто мевце да испечам, ако уште овој пат ме разочара дирек в канта ќе оди. Ај и за мене повеќе инфо на кој начин готвите во неа?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 8:26:55   
Luci
Како печеш во неа? Мислиш на пржење со ставен капак? Ако е така, тогаш и јас печамuser posted image Идеална е стварно за се, а и печурки имам подготвувано во неа мф мф мф
Се става многу малку зејтин бидејќи месото или зеленчукот што ќе го ставите си испушта од својот сок. Пробајте нема да зажалите сигурноuser posted image

< Поракaта ја уредил luci RR -- 24.10.2012 8:29:22 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 8:43:40   
Tanjicka
mene ovaa mi e vtora po red, prvata super ne sluzese 4 godini,a ma rikna grejacot, pa za 8mart si poracav edna od majka mi i si ja dobiv, super e za meso przenje , samo so malce 2-3 kapki zejtin, nadvor mi stoi na terasa vnatre ne mi se umirisuva, ne przis vo mnogu zejtin kako na sporet i ne prskas naokolu, za riba e isto top, eve bas vcera mm pravese za rucek skusa vo pica panot i site 4 doma se iznajadovme, jas ustvari riba ne jadev voopsto, dur ne pocna mm da pravi na pica panot, inaku mm ja koristi 99 % , znaci kako negova da e :)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 9:16:43   
kikicka
Јас имам две , една е неотпакувана и кој сака нека каже ке му ги продадам , оти мене не ми се наоѓаат баш.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 9:19:59   
kikicka
Ме интересира како ги чистите??? Дека неможе баш со вода да се измие.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пица пан тава
24.10.2012 9:46:06   
Luci
Со сунѓерче и со виледа од внатре, под чешма никако

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пица пан тава
8.2.2013 11:05:56   
Snowhite RR
После неколку неуспешни обиди, мм реши да ја проба и тоа за омлет од јајца, ги изматка, малку сиренце внатре и тураш и како палачинка сето се прави за мерак, а и јас после тоа почнав да ја користам, за месо пилешко со неколку капки масло убаво се испече. Е сега пробав еднаш компири, ама не ми се направија баш, ај кажете ми како правите компири, ги сечете на потанко, ги превртувате или ги оставате сами да се готват. Прашањево можеби е смешно, ама ете по ваша препорака сакам да ја научам како се готви и в лето на тераса ќе си готвам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пица пан тава
9.2.2013 14:07:31   
Felly RR
Јас ги сечам на средни (не многу дебели )кругови, и ги превртувам. Ама ставам и малку вода.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пица пан тава
14.2.2013 16:19:40   
Snowhite RR
И јас ги пресеков на танки кругови, ама не турив вода,ај нареден пат така ќе пробам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пица пан тава
15.2.2013 19:09:26   
twin girls
user posted image


амички, јас го имам ова и многу, многу е попрактично од пица пан тавата, кој, искрено, не ја имам видено како изгледа. Ова пече и горе и долу, тефлон се и двете плочи и длабоко е 3-3,5 цм.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.2.2013 8:14:28 >


_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?