|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пегла
22.7.2009 18:47:01   
mami
Пеглата Нео, ја добив за подарок на свадба. Имаше механизам за самочистење и сите тие работи арно ама немаше 6-7 месци после едно самочистење не проработе веќе и не се исплатеше да ја носиме на поправка имала гаранција само 6 месеци..ја користам пеглата на свекрвата ама сакам да си купамнова..се изнагледав секакви и сега незнам која да ја одберам- баш е тешко кога на човек му нудат 100000 опции. Каква имате вие?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пегла
26.7.2009 14:38:32   
Twins
 Здраво мами јас имам PHILIPS Mistral 2010, исто ја добив поклон  пред 6г. ама пеглата е фантастична и многу сум задоволна. Сега има нови модели на  PHILIPS пегли ама дефинитивно се супер. Сум имала неколку такви куќни помагала од PHILIPS , незнам ете пеглата, блендер, фен  , депилатор и до сега покрај другите(од др.фирми) што ми се расипувале одма, овие се супер навистина. Поздрав 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пегла
26.7.2009 14:50:57   
mami
да и јас сум слушала за нив дека се ок...па ке тргнам во поход деновиве да видам што има..фалаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пегла
26.7.2009 15:17:06   
denicka
nie imame edna stara pegla (praprastara) od svekrva mi i ona si pegla so taa. a jas si peglam so novata i mnogu e super. inace i dvete se ROWENTA i stvarno se od niv e kvalitetno. majka mi ima pravosmukalka od istata firma i e prezadovolna. prasaj i za niv. poz

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пегла
26.7.2009 16:23:40   
Twins
  Да да  и за ровента имам слушнато дека се супер, еве мајками сеуште ја има а од кога памтам за мене кај нив таа пегла ја гледам . Незнам дали кај нас има ама во Словенија пред некоја година видов  пегла од Тефал беше со некое постоље за неа и супер изгледаше а и треба да е добра пошто беше поприлично скапичка. Јас кажував за  PHILIPS затоа што со таква имам најдобро искуство а цените на PHILIPS се пристојни . Поздрав


(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пегла
11.8.2009 23:11:02   
mis.
јас пред година и некој месец си купив на Севери со сите работи на неа најскапиот модел од целиот асортиман на Северин.После 3 месеци при пеглање престана да работи.На сервис беше 45 дена и демек ја направија и 1 ден откако и истече гаранцијата која беше 1 год повторно ми се расипа.И ја менуваа цела плоча со грејач комплет и еве 2 месеци е добра.Така да мој совет е северин НИКАКО.Имав и резалка северин и кога ја купив и ја донесов дома неможев парче убаво да исечам и ја вратив веднаш.Повеќе од Северин ништо не купувам.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пегла
11.8.2009 23:27:09   
Еца
Потпишувам Мис.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пегла
16.8.2009 21:33:31   
rina
исто и јас за свадбата добив пегла СЕВЕРИН,ноне сум воопсто задоволна и си зедов од кај мајка ми стара РОВЕНТА супер ме слузи

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пегла
17.8.2009 0:33:22   
nadica
jas imam na tefal ja koristam 2 god i nema gajle

eve bas sega me ceka so kup alista da se dokaze user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пегла
25.9.2009 14:29:31   
profesorica
Е пегла не добив за младенци а стварно ми фалеше некоја добра и пред година дена си земав PHILIPS 1800 денари и многу сум задоволна user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пегла
25.9.2009 14:31:30   
mother 29
lelee ova vo forum za domakinki se pretvorilo hehehehhuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image  
em mamicki, em domakinki

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пегла
25.9.2009 14:35:23   
Adrijana
Dobivme NEO za veridbata, i sega za sega e k zadovolna sum zatoa sto e lesna, i ne e glomazna, i ubavo pegla

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пегла
25.9.2009 14:47:54   
mis.
Снаа ми не е задоволна од нео.Од сите страни тече вода и затоа ја користи без вода.user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пегла
25.9.2009 14:49:42   
profesorica
И мајка ми зема нео ама не е баш задоволнаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пегла
5.3.2010 11:11:40   
mami
Гледавме во Супер тинекс како пакетче напрвени разни комбинации- имаше фен и пегла, пегла за алишта и пегла за коса и сл. комбинации по приступачни цениuser posted image Не ми текнува на марката баш, ама се размислувам од таму да земам, онаа на свеки откажува љубов веќе

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пегла
5.3.2010 11:16:10   
big_mama817
и ние имаме нео и воопшто не сум задоволна навистина се покажа како неквалитетниuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пегла
5.3.2010 11:16:15   
profesorica
мами најубаво да си земеш поскапо што ќе ти трае.јас кога се земавме со Данчо, земав philips на пареа и многу сум задоволна.мислам дека беше околу 2000 денари.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 5.3.2010 11:20:01 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пегла
5.3.2010 11:20:11   
mami
Да да и јас ги гледав тие..Знам само дека нема да биде Северин или Нео. Може или Филипс или Ровента, тие ми се некако издржани марки

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пегла
5.3.2010 11:26:44   
caci20
Jas si zemav sega pred nova godina NEO od ponovite i ne e losa. Barav od onie starinskite posto parea i voda retko upotrebuvam ama tesko se naoga

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пегла
5.3.2010 11:28:36   
mis.
мами кога зимаш пегла гледај подлогата да не е росфајтна дека многу се гребат и се оштетува иако тие се препорачуваат како најнелепливи.исто е важно да има anti-drip function да не тече вода од неа при пеглање,self cleaning систем и anti-scale feature.Мојата е со инокс подлога и јас сум задоволна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пегла
5.3.2010 11:30:06   
mami
Да да, башка за такви работи одам со мм, тој повеќе се разбира и си потпрашува...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пегла
5.3.2010 11:30:47   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Jas si zemav sega pred nova godina NEO od ponovite i ne e losa. Barav od onie starinskite posto parea i voda retko upotrebuvam ama tesko se naoga

Има во техно маркет од оние старинските на ровента без пареа.Јас порано не користев вода во пеглата на пареа дека постојано при пеглање ми течеше вода од сите страни но со anti-drip вода не ми тече и слободно си пеглам со вода.Кога пеглам без вода алиштата се како непеглани.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пегла
5.3.2010 11:36:53   
Annabel
Девојки, ајде помош малку. Имам бигор во пеглата и кога сакам да пеглам со пареа ми остава бели парченца по облеката..Дали се чисти бигорот од пеглата со некое средство?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пегла
5.3.2010 11:38:08   
mami
За да не се создава бигор знам дека се користи дестилирана вода, а како се чисти не знам. Тоа попладне да го прашам мм па да ти пишам

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пегла
5.3.2010 11:41:49   
mis.
во кам има едни кесички за бигор,се користат за кафемати мислам дека може и за пегли.не сум користела но знам дека се продаваам.оди до кам и прочитај на кесенцето.Бигор се чисти и со оцет или полирапид но за пегла не знам

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?