|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Омилена поза на вашиот партнер??
27.4.2009 13:50:27   
Katuska
Омилена поза на мојот дечко е (dogi )...Обожава кога ме секса во таа поза..user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
27.4.2009 13:55:39   
Anushka
uuuu, Katushka, jako! Taka se pravat maski deca, znaes? Sto podlaboka penetracija, a posle legni si na desna strana (za devojce vazi obratno).
Nenam deka e slucajno, ama mene mi uspea x3.
Jas od pozite se' zaboraviv... jas i mm sme so isti mevovi sega (jas sum 7-mi). Edvaj se baknuvame, ha, ha. Ke si kupam kniga Kama Sutra

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
27.4.2009 13:57:21   
mami
јас ја имам на компјутер, ке видам со Елена или  Џули како може да ја ставиме на страната

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
27.4.2009 14:00:45   
mami
мојот сака да менува пози, па така да неможам баш да одредам ама се некако ми врти на догиuser posted image може и затоа имам муже малечко домаuser posted image следниот пат ке диктирам јас...па сакам женскоооо

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
27.4.2009 14:03:48   
mis.
Anushka kako do devojce?Nie se obiduvavme vtoriot pat no pak masko izleze.Aj vidi tuka da ne lutame niz forumot.
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%BE_%D0%B4%D0%BE_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%2C_%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE_%D0%B4%D0%BE_%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%BE/m_559/tm.htm


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
6.5.2009 21:41:46   
fibimk
Jako e ova so pozive hhahahhahhahah.....Inaku jas ke kazam za mojata poza...mazi kako mazi menuvaat!Moja omilena e zgora jas.......zosto da sum dolu koga mozam gore? haha

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
6.5.2009 21:46:52   
Еца
user posted image user posted image user posted image ај фибимк добра си,и јас не сум кажала ништо за позитеuser posted image ма кога сум расположена сите ми се добри пози  user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
6.5.2009 21:53:46   
fibimk
user posted image user posted image  taka e elena!!!!Site se OK....koga sme raspolozeni......Licno site gi sakam i praktikuvam..ne mora toj dami receajde novauser posted image user posted image ...ne sakam samo nekoi vrsti sex......a pozi moze!

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
12.5.2009 18:01:08   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: fibimk

Jako e ova so pozive hhahahhahhahah.....Inaku jas ke kazam za mojata poza...mazi kako mazi menuvaat!Moja omilena e zgora jas.......zosto da sum dolu koga mozam gore? haha


Ovaa mu e omilena na maz mi, a mene mi zdosadi............user posted image

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
12.5.2009 18:03:54   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: nik


Ovaa mu e omilena na maz mi, a mene mi zdosadi............user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Како ме насмеа сегаuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 12.5.2009 18:04:18 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
25.6.2009 9:48:30   
mami
Брут - секс поза за надарени мажи

Помалку необична и ексцентрична сексуална поза која му дава нова димензија на вашиот сексуален однос. Таа е далеку попрактична за оние припадници на посилниот пол кои имаат поголем полов орган отколку за оние со мали и стандардни димензии. Може да се практикува на кревет и на под, со тоа што подната варијанта е подобра бидејќи дава поцврста подлога.

Партнерката легнува на грб со раширени нозе така што задниот дел ќе биде што повисоко поставен. Од тука започнува интересниот дел. Мажот седнува врз неа свртен со грб. Додека пенетрира се придржува за нејзините бутини или пак за подлогата. Позата станува поефективна, кога партнерката ќе ги позиционира своите нозе на поголема висина.

Оваа поза е одлична за парови каде партнерот има послаба телесна градба и сака да се најде во невообичаена доминантна позиција.

< Поракaта ја уредил mami -- 25.6.2009 9:57:14 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
25.6.2009 21:29:22   
Боцко
сум ја пробал, ама не знаев дека така се вика.
добра е.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 11:48:12   
mami
кинески буква за Те сакам...на некој му е омиленаuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 14:23:13   
Iva
Одлична темаuser posted image user posted image user posted image . Моја омилена поза, не знам како се вика, кога сум легната на стомак, а мм е врз мене легнат по целата должина на телото. Така се наоѓам во ситуација каде "нема мрдање". Aуууууу... возбудлива тема.  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 14:27:27   
mami
ааа да Ива, во право си..и мене ми е убаво така...имаш мала доза на притиснатос во кош- нема мрдање, возбудливо во секој случај

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:15:03   
meruska
Jas sakam koga sum gore, ja imam kontrolata vo moi raceuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:28:12   
Katuska
И јас сум за одозгораuser posted image

(Одговор на членот meruska)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:30:17   
mami
Брееее се заповедничкиuser posted image user posted image user posted image user posted image ако ако, се- само да ни е животот весел и исполнет

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:47:41   
srnicka
Ma jas site pozi gi sakam nemozam da izdvojam niedna, prosto obozavam da imam sex so mm

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:51:45   
mami
хахаха..баш така срничка, еве ја спремам следната поза од кама сутра, се надевам ке стигнам до вечер да ја поставам ако не утре рано одсабајлечки ке го почнам денот со тие темиuser posted image user posted image user posted image и Боцко пак ке ме караuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:54:15   
Katuska
Neznam za pozive mami, ama ova so cokoladoto go spremam i ke vi kazam koga ke go realiziramuser posted image  obavezno kako sum pominala

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:55:49   
Katuska
Sigurno ke bide prekrasno, ne se somnevam, so ili bez mene mi e super, ama zosto da ne ja zagreeme malku atmosferata neli???user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
30.6.2009 15:57:27   
mami
баш така Катушке... малку загревање не е на одмет..а ке испадне супер..малку чоколадо, па малку... па туш и играта продолжува...ах што го чекамојон кога ке му дојдам денес домаuser posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
16.9.2009 9:20:10   
profesorica
На мм омилена му е догиuser posted image user posted image user posted image а на мене ми се добри мисионерска и кога сум јас одозгора.Зависи кога како некогаш сум порасположена за одозгора.user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Омилена поза на вашиот партнер??
16.9.2009 21:32:39   
daniel
JAS SUM ZA DOGIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?