|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нумерологијата и сексот
26.12.2009 15:48:39   
arh_diz
Со помош на биоритамски број можете да дознаете какви се вашите сексуални апетити, како и апетитите на вашиот партнер. Биоритамскиот број се добива така што се собираат броевите од денот и месецот на раѓање. Така на пример, ако сте родени на 14.12.1981, вашиот биоритамски број е: 1+4+1+2=8. Доколку збирот е поголем од девет на пример ако сте родени на 17.07.1985 собирате се додека не добиете едноцифрен број: 1+7+7=15, односно добиениот збир 15 го разложувате на 1+5=6.
ЕДЕН

Жена:
Оваа жена е страствена и уште од својата младост е во потрага по вистинска љубов. Таа е огнена, но полна со соништа и идеали. Има развиена интуиција и знае како да му угоди на партнерот. Живее за љубов, а не за авантура.

Маж: Ужива во сексот и склон е кон перверзии кои ги оправдува со тоа дека има развиена фантазија. Кога ќе почне да лови, не се повлекува додека не го освои својот плен. Сака да доминира во сексот.

Бројот 1 најдобро се согласува со 8, 6 и 3. Треба да ги избегнува 2 и 9.

ДВА

Жена: Можеби не ужива многу во сексот, но не се предава лесно. За неа тоа е должност која мора покорно да ја заврши. Сепак, рано се впушта во сексуални односи.

Маж: Романтичен, непостојан и не многу вешт љубовник, кој иницијативата и ја препушта на жената. Бидејќи е многу неодговорен, на жените им се препорачува самите да се погрижат за заштитата, за да не останат трудни.

Бројот 2 се согласува со 6 и 8, а не се согласува со 3 и 7.

ТРИ

Жена: Целото нејзино тело е ерогена зона. Бидејќи секогаш се наоѓа во фаза на потрага по нови идеали, често менува партнери. Кај овие жени се присутни два екстремни случаи односно или се целосно незаинтересирани или се промискуитетни.

Маж: Ова е вистински љубовник кој ако најде жена која ќе му ги исполни желбите поврзани со еротиката, ќе има секс до болка.

Бројот 3 се сложува со 6 и 5, но не и со 2 и 9.

ЧЕТИРИ

Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница.

Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.

Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.

ПЕТ

Жена: Лесно се заситува од својот љубовен партнер. Кога нема иновации, го напушта партнерот, но кога навистина сака е подготвена да ја исполни секоја сексуална потреба.

Маж: Француска школа, исклучително потентен маж, кој се возбудува на убавината на женското тело.

Бројот 5 се сложува со 8, 2 и 3, но не и си 6 и 9.

ШЕСТ

Жена и маж: Нема голема разлика помеѓу мажите и жените родени под бројот шест. Сексот го сфаќаат како уживање и имаат силен сексуален апетит, но истовремено бараат нежност и комплименти. Предиграта секогаш е долга и полна со возбуда.

Бројот 6 се согласува со 1, 2, 3, 4, а не треба да се впушта во врска со 5 и 9.
СЕДУМ

Жена:
Оваа жена е мистична, но ја води играта, менува пози и диктира темпо.

Маж: Тој е полн со фантазија и оригиналност. Ги негува техниките на Далечниот Исток. Сексот со седмиците се возбудливо возење, каде последната станица е врвниот оргазам.

Бројот 7 одговара со броевите 2, 7 и 6, но не и со 1и 5.

ОСУМ

Жена: Од мажот бара да и исполни се што ќе и дојде на ум. Станува збор за сексуално ослободена личност, која го бара невозможното и сака да менува партнери.

Маж: Брз, потентен едноставно вистинска секс машина.

Бројот 8 има идеален однос со броевите 5, 2 и 8, а лош со 6 и 1.

ДЕВЕТ

Жена: Сексот го сфаќа како нешто убаво и возбудливо. Склона е кон класични пози, но кога ќе проработат емоциите знае да биде полна со фантазија.

Маж: Овој маж можете само да го фалите како поради неговата машкост, така и поради преостанатите квалитети.

Бројот 9 добро се согласува со 8 и 1, но не и со 6 и 2.


_____________________________

Биди тоа што си
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нумерологијата и сексот
26.12.2009 15:53:37   
Maria
Mene mi izleze 2,i za mm 2.Eeeeeee...user posted image Ne e tocno.user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нумерологијата и сексот
26.12.2009 15:58:16   
arh_diz
мене ми излезе 5 а на мм 8

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нумерологијата и сексот
26.12.2009 20:30:59   
mami
мене 5, за мм 9..уф уф што убаво погодено..баш така како што е

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Нумерологијата и сексот
26.12.2009 22:39:28   
nadica
јас сум 9 а мм е 1

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Нумерологијата и сексот
27.12.2009 0:24:02   
ripce
Јас сум 7 мм 4

Жена:
Оваа жена е мистична, но ја води играта, менува пози и диктира темпо.

Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.


(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Нумерологијата и сексот
27.12.2009 0:28:30   
mis.

ЧЕТИРИ=мм



Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.
Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.

ПЕТ=јас

Жена: Лесно се заситува од својот љубовен партнер. Кога нема иновации, го напушта партнерот, но кога навистина сака е подготвена да ја исполни секоја сексуална потреба.
Бројот 5 се сложува со 8, 2 и 3, но не и си 6 и 9.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Нумерологијата и сексот
27.12.2009 14:08:32   
penelopa
Jas 5, mažule 6...spored ova ne si odgovarameuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Нумерологијата и сексот
27.12.2009 14:15:33   
Bogdancanka
ЧЕТИРИ мм


Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.

Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.




ДЕВЕТ -за мене

Жена: Сексот го сфаќа како нешто убаво и возбудливо. Склона е кон класични пози, но кога ќе проработат емоциите знае да биде полна со фантазија.



еве за мене и за мажле изгледа дека не си одговараме многу не е точноuser posted image



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Нумерологијата и сексот
27.12.2009 15:51:34   
Enika
Јас сум 4 Лука 5...си одговараме user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?